iOS 9.3.2 Jailbreak Nedir? Nasıl Yapılır?

iOS 9.3.2 jailbreak yapma size yepyeni fırsatlar dünyasının kapısını açmaktadır. İphone’nunuza, jailbreak yüklenmemiş cihazlarda ek özellikler ve işlevler getirmektedir. Jailbreak, Apple’ın iPhone ve iPad cihazlarına getirdiği yazılım kısıtlamalarını yok sayarak cihazınızı kişiselleştirmenizi sağlayan yazılım kırma yöntemidir. iPhone’unuzun garantisinin geçersiz kılınacağı gibi iOS işletim sisteminde güvenlik ve performans sorunlarına sebep olabilmektedir.

iOS 9.3.2 jailbreak cihaz kullanımı için sunulan yazılımlardan farklı bir yazılım yükleyerek kilitli özelliklerin aktif edilmesini sağlamaktadır. Jailbreak 9.3.2 ile cihaz işletiminin köküne erişim sağlayabilir, tüm özelliklere erişebilirsiniz. Jailbreak hapishaneden kaçış olarak adlandırılmaktadır ve nedeni kullanıcıları kısıtlayan özelliklere erişebilmesinin hapisten kurtulmasına benzetilmesidir.

iOS 9.3.2 Jailbreak’ın Faydaları Nelerdir?

iOS 9.3.2 Jailbreak yapmanın asıl amacı Apple firmasının onaylamadığı ve izin vermediği 3. parti uygulamalarına erişim sağlamak. Binlerce uygulamanın Apple şirketi tarafından erişime engellemesi kullanıcıları jailbreak yapmaya yönlendirmektedir.

Örneğin, Apple firması, iPhone ikonlarının değiştirilmesine izin vermemektedir. iOS 9.3.2 Jailbreak ile iPhone’nunuzun görünümü, tasarımı gibi birçok özelliğini tamamen değiştirebilirsiniz. Örneğin bu iş için yapılan bir uygulama olan WinterBoard’ı kullanabilirsiniz.

Jailbreak yapma ile tweakler, modlar ve uzantılarının tamamına kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Bunlar oldukça zor ve kullanılan uygulamalardır. Bu uygulamalar, iOS işletim sistemine sahip cihazınız için yepyeni özellikler getirmektedir. Örneğin, “Five Icon Switcher” uygulaması ile normalde 4 ikon olan sınırı 5 ikon kullanabilmeye kadar yükseltebilirsiniz.

iOS 9.3.2 Jailbreak Nasıl Yapılır?

iOS 9.3.2 Jailbreak yapmak için ihtiyacınız olan tek şey basit bir yazılımı cihazınıza yükleyip çalıştırmaktır. iOS cihazınızın yazılım versiyonuna bağlı olarak bilgisayardan ya da basit bir uygulama ile yapabilirsiniz. Jailbreak yapmak için bir ücret vermenize gerek yoktur, para vermeyin.

iOS 9.3.2 Jailbreak yapma;

  • iOS 9.3.2 yüklü cihazınızdan Safari uygulamasını açın
  • YALU jailbreak IPA dosyasını indirin.
  • Yalu102 uygulamasını “Install” yani kur diyerek işlemi devam ettirin.
  • Yalu102 uygulamasını açın ve Ayarlar > Genel > Profiller ve Aygıt yönetimine gelerek “Güven” seçeneğine tıklayın.
  • Mavi “GO” buttonuna tıklayın ve Cydia yükleyin.
  • Cydia yüklenmesi ile birlikte cihazınız respring olacaktır.

iOS 9.3.2 jailbreak yapmak için indirilen YALU programı 3. Parti bir programdır ve oluşabilecek sorun veya diğer durumlarda sorumluluk size aittir.

iOS 9.3.2 Jailbreak Nedir?

iOS 9.3.2 Jailbreak ile iPhone cihazınızı kişiselleştirebilir ve diğer birçok erişime kısıtlı alanı etkinleştirebilirsiniz.

iOS 9.3.2 Jailbreak Garantiyi Etkiler mi?

Evet, garantisi bitmemiş cihazlarınızda jailbreak yapılması önerilmez. Herhangi bir sorunda garanti dışına çıkmaktadır.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu