Telegram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Telegram’da engelleme, bir kişi, bir grup veya bir kanalın platformunda erişiminin kısıtlanması veya tamamen sonlandırılması işlemidir. Telegram günümüzün en popüler mesajlaşma platformlarından birisidir. Aileniz, arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınızla hızlı bir şekilde iletişim kurmak için kullanılır. İletişim hizmetleri sağlayan diğer birçok uygulama gibi, Telegram’da size belirli bir kullanıcıyı engelleme seçeneği sunmaktadır. Başkasının Telegram mesajlarını okuma işlemi için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Telegram’da engellediğimi anlamanın veya bilmenin kesin bir yolu olmadığı gibi farklı yöntemler ile engellenip engellenmediğinizi anlayabilirsiniz. Telegram, biri sizi platformda engellediğinde herhangi bir bildirim veya uyarı vermez. Ancak engellenip engellenmediğinizden emin olmak için bakabileceğiniz bazı ipuçları bulunmaktadır. Bu yazımızda, birinin sizi Telegram’da engelleyip engellemediğini anlamanıza yardımcı olacak bu ipuçlarını sizinle paylaşacağız.

Telegramda Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Telegramda engellendiğinizi anlamak için, öncelikle Telegram uygulamasını açıp, arama çubuğuna bir arkadaşınızın adını yazın. Eğer arkadaşınızın profil fotoğrafı veya ismi görünmüyorsa, bu engellendiğinizin bir işaretidir. Ayrıca, arkadaşlarınızın mesajlarını göremezsiniz veya arkadaşlarınız sizin mesajlarınıza cevap vermezse, bu da engellendiğinizin bir işaretidir.

Telegram’da engellendiğinizi anlamak için;

  • Telegram uygulamasını açtığınızda, bir uyarı mesajı görebilirsiniz. Bu mesaj, hesabınızın engellendiğini belirten bir uyarıdır.
  • Telegramda arkadaşlarınızla iletişim kurmaya çalıştığınızda, mesajlarınızın gönderilmediğini veya alıcı tarafından alınmadığını görebilirsiniz.
  • Telegramda arkadaşlarınızın profil fotoğraflarını göremezsiniz.
  • Telegramda arkadaşlarınızın profil bilgilerine erişemezsiniz.

Telegram’da engellendiğimi nasıl anlarım diyorsanız kişiye bir mesaj gönderin ve mesajınızın yanında çıkan onay işaretine bakın. Bu işaret, kişinin mesajı aldığı ancak henüz görmediği anlamına gelir. Mesaj gönderilen kullanıcı sohbeti açtığında ve mesajları gördüğünde, tek onay işareti iki işarete dönüşür. Kişinin mesajlarınızı okuduğunu ve bir yanıt verebilecek olduğunu yani engellenip engellenmediğinizi buradan anlayabilirsiniz.

Telegramda Engellenip Engellenmediğinizi Kontrol Edin

Telegram, bir kişi sizi engellediğinde sizi bilgilendirmez. Bu, bir kullanıcının sizi engelleyip engellemediğini öğrenmeyi zorlaştırabilir. Bu nedenle, bir Telegram kullanıcısının sizi engelleyip engellemediğini belirlemenize yardımcı olabilecek bazı işaretler listeledik.

Mesajlar Teslimini Kontrol Edin

İlk kontrol, gönderilen mesajlarınızın diğer kişiye teslim edilip edilmeyeceğidir. Sizin engellendiğinizi düşündüğünüz kişinin internete bağlı olduğundan emin olduktan sonra mesaj gönderin ve bir süre bekleyin. Mesajınızın yanında onay işareti yerine hala yalnızca tek bir onay işareti gösteriyorsa, kullanıcının sizi engellediği anlamına gelebilir. Ancak kişinin Telegram’da sizi engelleyip engellemediğini öğrenmek için izlenmesi gereken başka kontrolde bulunmaktadır.

Profil Resmi Baş Harflerle Değişmesi

Diğer bir kontrol etmeniz gereken yer ise kullanıcının profil resmidir. Profil fotoğrafının isim ve soyadının baş harfleriyle değişmesi durumunda bu sizi engellediklerini gösterebilir. Ancak WhatsApp’ın aksine yine de Biyografilerini görüntüleyebilirsiniz.

“Çevrimiçi” Durum Artık Görünmüyor

Varsayılan olarak, bir kişinin Telegram’da aktif olup olmadığını veya “Çevrimiçi” olup olmadığını durumundan kontrol edebilirsiniz. Ancak biri sizi engellerse, Telegram’da aktif olsalar bile, durum altında yalnızca “Son görülen uzun zaman önce” mesajını gösterecektir.

Kullanıcı Grup Sohbetine Eklenemiyor

Kişiyi bir Telegram grup sohbetine eklemeyi de deneyebilirsiniz. Ancak sizi engelleyen birini bir grup sohbetine eklemeye çalıştığınızda şu hatayı alacaksınız: “Bir hata oluştu. USER_IS_BLOCKED.“ Bu, diğer kişinin sizi engellediğini göstermektedir.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 1]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu