Tenda N300 Kurulum

Tenda N300 modem kurulumu kolay erişilebilir paneli ve basit arayüz tasarımı ile ev kullanıcılarının ayar ve kablosuz kurulumu yapmasını basitleştirmiştir. İyi bir yönlendirici, yüksek hızlı bağlantı ile hayatınızı kolaylaştıracaktır. Ancak tüm modemler aynı kurulum ve yapılandırma sürecine sahip olmadığı gibi marka ve modele göre değişmektedir. Tenda yönlendiriciler, IEEE802.11n’ye kadar yüksek kapasite ile yüksek kaliteli ve verimlidir. Teslimat ve bağlantı hızı, kablosuz yönlendirici kurulumunda 300 Mbps’ye kadar çıkıyor.

Tenda N300 modem, ev kullanıcıları için daha kolay kurulum yapmak üzere tasarlanmıştır. 300 Mbps’ye kadar kablosuz hızlar sunarak e-posta, sohbet, video akışı, çevrimiçi oyun ve daha fazlası gibi günlük web etkinlikleri için mükemmeldir. Tenda modem, size bir istemci yönlendiricisi olarak da hizmet edebilir. Bu, kablosuz olarak veya bir yukarı bağlantı AP aracılığıyla bir ISP ağıyla bir bağlantı içerir. Bu, evinizin veya çalışma alanınızın herhangi bir köşesinden internete erişmenizi sağlar.

Tenda N300 Kurulumu

Tenda N300 modem kurulumu için gerekli olan tüm kablo ve adaptör kutunun içerisinde yer almaktadır. Diğer modem ve yönlendiricilerin çoğu gibi, Tenda N300 kurulumu üst düzey bir bilgisayar bilgisine ihtiyaç duymaz. Oldukça basit tasarlanmış kurulum ekranına erişebilmeniz için bir telefon veya bilgisayara ihtiyacınız vardır. Aşağıda açıklanan süreci takip edin ve birkaç dakika içinde hızlı bir kablosuz bağlantının keyfini çıkaracaksınız!

Tenda n300 modem kurulum adımları;

  • Kutu içerisinden çıkan ethernet kablosunun bir ucunu modemin arkasında ki sarı renkli girişlerden herhangi birine, diğer ucunu da bilgisayar veya laptop Ethernet girişine takın.
  • Bilgisayarınızdan boş bir web tarayıcı açarak arama çubuğuna 192.168.1.1 yazın ve enter tuşuna basın.
  • Tenda N300 modem arayüzü karşınıza gelecektir. Kullanıcı adı kısmına “admin” şifre kısmınada “admin” yazarak giriş yapmayı deneyin.  Eğer hata verir ise şifre kısmını boş bırakıp girmeyi deneyin.
  • Açılan kurulum ekranındaki ilgili alanlara ISS firmanızın size verdiği internet kullanıcı adını ve şifresini girerek kurulumu tamamlayın.

Kurulum tamamlanması birkaç dakika sürebilmektedir. Kurulum tamamlandıktan sonra modem üzerinde yer alan internet ışığı yeşil renk olur ise kurulumunuz başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Eğer kırmızı renkte kalır ise internet servis sağlayıcınızın verdiği kullanıcı adı ve şifre hatalı girilmiştir.

ISS firmasının verdiği bilgileri doğru girdiğiniz halde kırmızı ışık yanmaya devam ediyor ise internet servis sağlayıcınızı arayarak bilgi isteyebilirsiniz. Yeni internet abonelerinin fiziksel olarak bağlantıları tamamlansa bile birkaç günlük aktivasyon süresi bulunmaktadır.

Tenda N300 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

Tenda N300 modem kurulumu yapmanız için bilgisayar, laptop veya bir cep telefonuna ihtiyacınız vardır. Eğer laptop ve bilgisayarınız aracılığı ile kurulum yapacak iseniz Ethernet kablosu ile modeme bağlanın. Boş bir web tarayıcısı açın ve 192.168.1.1 adresine gidin. Admin ve admin ya da admin ve “boş” kullanıcı adı ve şifresi ile n300 arayüzüne giriş yapın. Modem kurulumu için internet servis sağlayıcının verdiği kullanıcı adı ve şifreyi kurulum sihirbazında ilgili alanları yazın ve kurulumu tamamlayın.

Tenda N300 modem kurulumu telefon Wifi ile yapmak istiyor iseniz; Modem arkasında ki etikette default wifi şifresi yazmaktadır. Telefonunuzdan wifi ağına bu şifre ile bağlanın. Mobil tarayıcı açın ve 192.168.1.1 adresine girin. ISS firmanızın verdiği kullanıcı adı ve şifresini ilgili ekrana yazarak kurulumu tamamlayın.

Tenda N300 modem kurulumu nasıl yapılır?

Tenda N300 modem kurulumu yapmak için ethernet kablosunu bilgisayarınıza takın ve web tarayıcına 192.168.1.1 yazarak kurulum ekranına girin. Kullanıcı adı “admin”, şifre ise “admin” veya boş bırakarak kuruluma başlayın. İnternet servis sağlayıcısının verdiği bilgileri kurulum sihirbazında istenilen yere yazın ve kurulumu tamamlayın.

Tenda N300 Kablosuz modem kurulumu nasıl yapılır?

Tenda N300 marka modemin WiFi yani kablsuz kurulumu için 192.168.1.1 adresinde modem arayüzüne ulaşın ve Kablosuz ağ kurulumu sihirbazını başlatın.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu