Whatsapp Fotoğrafları Galeriye Kaydetme

Whatsapp fotoğrafları galeriye kaydetme işlemi uygulamanın varsayılan ayarında otomatik olarak cihazınızın depolama birimine indirilmektedir. Bu durum cihazınıza gerekli veya gereksiz tüm Whatsapp fotoğraflarının kaydedilmesine ve cihazınızın hafızasının dolmasına neden olmaktadır. Uygulamayı düzenli olarak kullanıyorsanız, depolanmış çok sayıda fotoğrafınız olabilir. Bunları kaybetmediğinizden emin olmak için güvenli bir galeriye fotoğrafları kaydetmeyi düşünebilirsiniz.

WhatsApp’taki varsayılan ayar, Sohbetlerde alınan fotoğrafları otomatik olarak indirip telefonunuzun fotoğraf galerisine kaydetmektir. Bu ayar, sohbetlerden fotoğraflar silindikten sonra bile WhatsApp fotoğraflarının cihazınızda kalmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Ancak, bu otomatik medya indirme, istenmeyen WhatsApp fotoğrafları ve videolarının cihazınıza kaydedilmesine neden olabilir. Bu yazımızda sadece gerekli gördüğümüz Whatsapp fotoğrafları galeriye kaydetme işlemini nasıl yapabilirsinizi göstereceğiz.

Whatsapp’a Gelen Fotoğrafları Galeriye Kaydetme

Whatsapp’a gelen fotoğrafları galeriye kaydetme işlemi için manuel indir işlemi veya medya otomatik indir seçeneği ile fotoğrafları kaydedebilir. WhatsApp’tan indirilen fotoğraflara göz atmak veya bunlara erişmekte zorlanabiliriz. İdeal olarak, WhatsApp’tan indirilen tüm fotoğraflar cihazınıza kaydedilir. Android Galerinize gidebilir ve bu fotoğraflara “WhatsApp Görselleri” klasörü altında erişebilirsiniz.

Whatsapp’a gelen fotoğrafları galeriye kaydetme adımları:

 • Whatsapp uygulamasını açılan ekranın sağ üst köşesinde yer alan 3 noktaya dokunun.
 • Ayarlar > Depolama ve Veriler adımlarını izleyin.
 • “Medyayı Otomatik İndir” başlığının alt kısmında 3 seçenek gözükecektir.
 • “Mobil veri kullanılırken”, “Wi-fi ağına bağlıyken” ve “Dolaşımdayken” seçeneklerinden otomatik indirilmesini istediğinizi medyaları seçin.
 • Bu medyalar Fotoğraflar, Ses, Videolar ve Belgelerdir.
 • Otomatik indirilmesini istemiyor iseniz seçim yapmayın.

WhatsApp’ın Fotoğrafları telefonunuza otomatik olarak indirmesini önlemek için medyalardan hiçbirini seçmeyin. Seçim yapmadığınız takdirde sohbetinize gelen fotoğrafları manuel olarak indirebilir ve galerinizde istediğiniz klasöre kaydedebilirsiniz.

Whatsapp Gelen Fotoğrafları Galeriye Kaydetme

Whatsapp gelen fotoğrafları galeriye kaydetme için sohbet penceresinin sağ üstünde yer alan üç noktaya dokunun. “Medya, bağlantılar ve belgeler”e dokunarak konuştuğunuz kişiden gelen tüm fotoğrafları gönderilme tarihleri ile listeyin. Buradan galeriye kaydetmek istediğiniz fotoğrafa dokunun ve sağ üstte yer alan üç noktadan “Kaydet” seçeneğini seçin. Kaydet dediğiniz fotoğraf telefonunuzun galerisine indirilecektir.

Whatsapp’tan gelen fotoğrafları galeriye kaydetme

 • Sohbet penceresini açın.
 • Ekranın sağ üstünde yer alan üç noktaya tıklayarak “Medya, bağlantılar ve belgeler”e dokunun.
 • Galeriye kaydetmek istediğiniz fotoğrafı işaretleyin ve sağ üstteki üç noktaya dokunun.
 • Açılan ayarlarda yer alan “Kaydet” seçeneği ile gelen fotoğrafı galeride istediğiniz klasöre kaydedebilirsiniz.
 • Yine aynı ayarlarda “Galeride Görüntüle” ile kaydedildiği yerden istediğiniz klasöre taşıyabilirsiniz.

Whatsapp Fotoğrafları Galeriye Kaydetme iPhone

WhatsApp’tan iPhone cihazınızın galerisine fotoğraf kaydetmek istiyorsanız, öncelikle WhatsApp’ın iPhone’unuzdaki Fotoğraflar Uygulamasına erişmesine izin vermeniz gerekir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 • iPhone’unuzdan Ayarlar uygulamasını açın.
 • “Gizlilik”e dokunmak için aşağı kaydırın.
 • “Fotoğraflar”a dokunun ve ardından “WhatsApp”ı seçmek için aşağı kaydırın.
 • “Oku ve Yaz” a dokunun.

Artık WhatsApp iPhone telefonunuzun fotoğraflar kitaplığına erişebilecek ve kaydetme işlemini yapabileceksiniz. WhatsApp fotoğraflarını film rulosuna manuel olarak kaydetmek için şu basit adımları izleyin:

 • “WhatsApp”ı açın ve ardından kaydetmek istediğiniz fotoğraflarla sohbeti açın.
 • Resme dokunun ve basılı tutun ve ardından “Kaydet”i seçin.
 • Ayrıca sol alt köşeden “Paylaş” seçeneğini seçebilir ve ardından “Kaydet”i seçebilirsiniz.
 • Fotoğraf, cihazın film rulosuna kaydedilecek ve bunları cihazdaki herhangi bir başka klasöre kolayca taşıyabilirsiniz.

Whatsapp’tan gelen fotoğrafları galeriye kaydetme işlemini için Ayarlar > Depolama ve veriler yolunu izleyerek otomatik indir seçeneğine ulaşın. Buradan Mobil veri kullanırken, Wi-Fi ağına bağlıyken ve Dolaşımdayken durumlardan seçim yaparak otomatik galeriye indirilmesini ayarlayabilirsiniz.

Whatsapp’a gelen fotoğrafları galeriye kaydetme nasıl yapılır?

Kaydetmek istediğiniz fotoğrafın gönderildiği sohbet penceresini açın ve sağ üste yer alan üç noktadan “Medya, bağlantılar ve belgeler” seçeneğine dokunun. Buradan kaydetmek istediğiniz fotoğrafı seçin ve yine sağ üstteki üç noktaya tıklayarak kaydet seçeneğini seçin. Bu şekilde Whatsapp’tan gelen fotoğrafları galeriye kaydedebilirsiniz.

Whatsapp’tan gelen fotoğrafları otomatik galeriye kaydetme nasıl yapıılır?

Bunun için Whatsapp uygulamasını açın ve sağ üste yer alan üç noktaya dokunarak Ayarlar > Depoalama ve veriler seçeneğinde bulunan “Medyayı otomatik indir” kısmına gelin. Üç seçenek göreceksiniz bunlardan Whatsapp’tan gelen fotoğrafların mobil veri kullanırken mi, Wi-fi ağına bağlıyken mi veya dolaşımdayken mi otomatik indirilmesini seçerek kaydedilmesini sağlayabilirsiniz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 4.5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu