Whatsapp Gönderilen Fotoğrafları Nereye Kaydediyor

Whatsapp gönderilen fotoğrafları telefonunuzun dahili depolama hafızasını veya SD kartınıza kaydolur. Dosya yöneticisi olarak bilinen dahili depolamanızda “com.whatsapp” klasörü içerinde yer alan Whatsapp > Media klasörüne tüm medya içerikleri otomatik kaydedilir. Android veya iPhone cihazlarınızda Whatsapp’tan gelen video, fotoğraf, ses veya diğer tüm dökümanları Media klasörü içerisinde bulabilirsiniz.

Whatsapp gönderilen fotoğrafları otomatik olarak indirir ve tüm medyaları telefonunuzun dahili hafızasına kaydeder. Hızlı erişim imkanı sağlayan otomatik fotoğrafları telefon hafızasına kaydetme özelliği tekrar ve tekrar dosya indirmenize gerek kalmamasını sağlar. Bu yazımızda iPhone ve Android cihazlarda Whatsapp gönderilen fotoğrafları nereye kaydediyor bulabileceksiniz.

iPhone / Android’de Whatsapp Gönderilen Fotoğrafları Nereye Kaydediyor?

Varsayılan olarak, WhatsApp aracılığıyla gönderilen tüm resimler otomatik olarak telefonunuzun Media klasörüne kaydedilir. Bazı kullanıcılar, WhatsApp uygulamasını açarak > ‘Ayarlar’ > Sohbetler’e giderek > ‘Film Rulosuna Kaydet’i kapatarak depolama yolunu değiştirir WhatsApp görüntüleri veya videoları, kamera rulosu yerine WhatsApp belleğine kaydedilecektir.

Whatsapp Gönderilen Fotoğrafları Nereye Kaydediyor Whatsapp Images

Whatsapp gönderilen fotoğrafları nereye kaydediyor;

  • Telefonunuzun “Dahili Depolama” diğer adı ile dosya yöneticisi uygulamasını açın.
  • Android > Media > com.whatsapp > Whatsapp > Media klasörüne girin.
  • Burada Whatsapp Images klasörü Whatsapp’tan gönderilen tüm fotoğrafların kaydedildiği klasördür.

Whatsapp Images klasörü uygulama üzerinden gönderilen tüm fotoğrafların kaydedildiği klasördür. Sizin gönderdiğiniz fotoğraflar Sent klasörüne otomatik olarak kaydedilmektedir. Sent klasörüne ulaşmak için Whatsapp Images dosyasını açmanız yeterlidir.  

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu