Whatsapp Tek Seferlik Fotoğraf Kaydetme

Whatsapp tek seferlik fotoğraf gönderme özelliği ile merak edilen konularından birisi Whatsapp Tek Seferlik Fotoğraf Kaydetme nasıl yapılır işlemidir. Birisi size WhatsApp’ta bir fotoğraf veya video görüntüsü gönderdi mi ve siz bunu gönderenin haberi olmadan cihazınıza kaydetmek mi istiyorsunuz?

WhatsApp’ın bu kaybolan medya dosyalarını doğrudan kaydetmenize izin vermediğini fark etmiş olabilirsiniz. Bir kez görüntüle özelliği bunun için tasarlandığından, alıcının içeriği yalnızca tek seferlik görmesine izin vermektedir.  

Whatsapp Tek Seferlik Fotoğraf Kaydetme Nasıl Yapılır?

WhatsApp tek seferlik fotoğraf kaydetme işleminin en kolay yolu ekran görüntüsü veya ekran kaydı almaktır. Bu yöntem bir süreliğine işe yaradı ancak artık WhatsApp, medya dosyalarının bir kez görüntülenmesinde fotoğraf kaydetme korumasını etkinleştirdi. Ancak hala WhatsApp’ın eski bir sürümünü kullanıyorsanız bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Whatsapp tek seferlik fotoğraf kaydetme:

  • Telefonunuzun ekranını açın.
  • Ekranın üst kısmından aşağı doğru kaydırarak hızlı ayarlar paneline erişin.
  • “Ekran kaydedici” veya benzer bir etiketle işaretlenmiş bir uygulamaya dokunun.
  • Ekran kaydı başladıktan sonra tek seferlik fotoğrafı açın ve kaydı durdurun.
  • Videolar klasöründen ekran kaydı videosunu açarak fotoğraf kaydetme yapabilirsiniz.

Android kullanıcısıysanız, WhatsApp görünümünü bir kez fotoğrafla açın ve Sesi Kısma düğmesi ile Güç düğmesine aynı anda basın. iPhone kullanıcıları için Sesi Açma düğmesi ve Güç düğmesine birlikte basarak fotoğraf kaydetme yapabilirsiniz. Bu işlem, WhatsApp’ta bir kez görüntülenen fotoğrafın ekran görüntüsünü yakalayacak ve cihazınıza kaydedecektir. Aldığınız ekran görüntüsünü bulmak için cihazınızın galeri uygulamasına gidebilirsiniz.

Whatsapp Tek Seferlik Fotoğraf Kaydetme Uygulaması

Alternatif olarak, Android cihazınızda yerleşik işlevsellik yoksa Play Store’dan üçüncü taraf bir ekran kayıt uygulaması indirmeyi tercih edebilirsiniz. WhatsApp görünümünü bir kez video kaydetmek için, videoyu oynatılırken yakalamak için ekran kaydını da kullanabilirsiniz . Bu yöntem, gönderene herhangi bir bildirim tetiklemeden videoyu oynatılırken kaydetmenize olanak tanır.

Günümüzde Android akıllı telefonların çoğunluğu entegre ekran kayıt özelliğiyle donatılmıştır. Bu özelliği bulmak için ekranın üst kısmından aşağı doğru kaydırın ve hızlı ayarlar paneline erişin. “Ekran kaydedici” etiketli bir seçeneği veya benzer bir şeyi arayın.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 3]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu