Whatsapp Yurtdışı Görüntülü Arama Ücretli Mi?

WhatsApp yurtdışı görüntülü arama, WhatsApp kullanıcılarının farklı ülkelerde bulunan kişilerle video görüşmesi yapabilmesini ifade eder. Bu, WhatsApp’ın dünya genelinde kullanıcıların iletişim kurmasını sağlamak amacıyla sunulan bir özelliktir. Yirmi yıl önce, uluslararası bir telefon görüşmesi yapmak isteseydiniz, sabit hatlı bir telefon kullanmanız ve ayrıcalık için çok para ödemeniz gerekirdi.

WhatsApp yurtdışı görüntülü arama, WhatsApp uygulaması aracılığıyla internet bağlantısı üzerinden sesli iletişimin yanı sıra görüntülü iletişim sağlayan bir özelliktir.

Whatsapp Yurtdışı Arama Ücretli Mi?

WhatsApp yurtdışı görüntülü arama ile yapılan tüm görüşmeler yerel ve uluslararası olarak ücretsizdir. WhatsApp uygulamasından görüntülü arama yapmak için sizden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Başlangıçta kendisini iPhone’un BBM’i olarak tanıtan WhatsApp, artık anlık mesajlaşma uygulamaları arasında en yaygın kullanılanlardan biri haline geldi. Kullanımı o kadar genişledi ki, SMS kullanım oranını bile geride bırakacak kadar yaygınlaştı.

Dilerseniz, operatörünüzün hücresel veri bağlantısını kullanarak ya da isterseniz Wi-Fi ağı üzerinden Whatsapp yurtdışı arama ve konuşmalarınızı ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz. Akıllı telefonunuz Wi-Fi bağlantısı bulunmasa bile, Türkiye’den yurt dışına yapılan aramalarda tamamen 3G üzerinden bağlantı kurulacağı için ekstra ücret ödemeniz gerekmez.

Yurtdışında Whatsapp Ücretlimi

Şu ana kadar olan bilgilerime göre, WhatsApp kullanmak genellikle yurt dışında ek ücret gerektirmez. Ancak, yurtdışında mobil veri kullanımıyla ilgili olarak operatörünüzün tarife ve politikalarını dikkate almanız önemlidir. WhatsApp’ın internet bağlantınız üzerinden metin mesajları, sesli aramalar ve görüntülü aramalar sunması, genellikle Wi-Fi veya mobil veri kullanımını gerektirir ve ek ücretler oluşabilir. Seyahat etmeden önce operatörünüzle iletişime geçerek uluslararası kullanımla ilgili detayları öğrenmeniz önerilir.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu