Whatsapp Kişiye Özel Bildirim Sesi

Whatsapp kişiye özel bildirim sesi özelliği ile seçtiğiniz kişi veya kişilerden gelen tüm bildirimlerin sesini değiştirebilirsiniz. Kişiye özel belirlenebilen bildirim sesinde farklı ses düzeyi, titreşim seviyesi ve yanıp sönen kamera ışığı gibi bildirimler alabilirsiniz.

WhatsApp, bildirim sesini kişiye özel özelleştirmenize ve değiştirmenize olanak tanır. Kişiye özel bildirim, ses tonu ve titreşim yoğunluğu belirleyerek kimden bildirim geldiğini anlayabilirsiniz. Bir WhatsApp kişisi için özel bir bildirim sesi ayarlamak, o kişinin sizi aradığında veya size bir mesaj gönderdiğini iPhone ekranınıza bakmanıza gerek kalmadan tanımanıza olanak tanır.

Whatsapp Kişiye Özel Bildirim Sesi Nasıl Değiştirilir?

Whatsapp kişiye özel bildirim sesi değiştirmek için Whatsapp uygulamasını açın. Ekranın altındaki sohbetler sekmesine dokunun. Özelleştirmek istediğiniz kişiyi seçin ve ekranın üst kısmındaki kişinin adına dokunun. “Özel Bildirimler” seçeneğine giderek seçtiğiniz kişiden gelen tüm bildirimleri kişiye özel bildirim sesi ile kaydedebilirsiniz.

Whatsapp kişiye özel bildirim sesi değiştirmek için;

  • Whatsapp uygulamasını açın.
  • Mesaj sesini değiştirme istediğiniz kişinin sohbet penceresini açın.
  • Profiline tıklayın ve “Özel bildirimler” seçeneğine tıklayın.
  • “Özel Bildirimleri Kullan” seçeneğini işaretleyin ve alt kısımda aktif olan yerden “Bildirim Tonu”na girin.
  • Varsayılanı değiştirerek kişiye özel bildirim sesi alabilirsiniz.

Whatsapp’ta kişiye özel bildirim sesi değiştirme ile kişiler listenizde bulunan ve sizin için daha önemli olan kişilerden gelen bildirimlerin sesini değiştirebilirsiniz.

Whatsapp Bildirim Sesi Değiştirme

Whatsapp'ta Kişiye Özel Bildirim Sesi Değiştirme

Arama (çağrı) yaptığındaki zil sesi ve mesaj sesi o kişiye özel seçmiş olduğum bildirim sesi ile telefonunuza gelecektir. Böylelikle telefonun ekranına bakmadan kimin size mesaj yazdığını bildirim sesinden tanıyabilirsiniz.

Whatsapp kişiye özel bildirim sesi değiştirme

Whatsapp kişiye özel bildirim sesi değiştirme için sohbet penceresinin sağ üstünde bulunan ayarlardan kişinin profine girin. “Özel Bildirimler” seçeneğine girerek varsayılan bildirim sesini kişiye özel değiştirebilirsiniz.

Whatsapp kişiye özel mesaj sesi değiştirme

Whatsapp kişiye özel mesaj sesi belirlemek için kişinin profiline giderek “Özel bildirimler” ayarından mesaj sesini değiştirebilirsiniz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu