Whatsapp Bildirim Sesi Değiştirme

Whatsapp bildirim sesi, kişisel tercihinize göre kişi, grup veya odalara göre değiştirme farklı bildirim sesleri ile özelleştirmenize olanak tanımaktadır. Ses düzeyi, titreşim, açılır pencere ve yanıp sönen ışık gibi farklı bildirim seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz. Whatsapp, gelen ve giden mesajlar için varsayılan olarak bir bildirim sesi ile bilgilendirilmenizi sağlamaktadır.

WhatsApp üzerinden gelen bireysel kişiler, tüm mesajlar, tüm grup mesajları ve daha fazlası için bildirim sesi değiştirme yapabilirsiniz. Telefonunuzdaki diğer uygulamalardan gelen çeşitli bildirim sesleri nedeniyle telefonunuz muhtemelen sürekli olarak titriyor, bip sesi çıkarıyordur. Hangi uygulamalardan hangi bildirimin geldiğini bilmek zor olabilir. WhatsApp, aldığınız bildirimleri ve uyarıları özelleştirmenize olanak tanır, böylece bildirimin hangi uygulamadan geldiğini anlarsınız. Bu yazımızda Whatsapp bildirim sesi değiştirme ile varsayılan yerine farklı alternatifler hakkında bilgi vereceğiz.

Whatsapp Bildirim Sesi Nasıl Değiştirilir?

Whatsapp bildirim sesi değiştirmek için Android veya iPhone kullanıcıları farklı yollar izlemesi gerekebiliyor. Bildirim tercihleri, size gelen mesaj içeriğine göre farklı bildirim sesi almanıza yardımcı olan bir ayardır. Böylece bildirim sesinden mesajın önemli mi yoksa kişisel mesajınız mı olduğunu hemen kontrol edebilirsiniz.

Whatsapp bildirim sesi değiştirme;

  • Telefonunuzdan Whatsapp’ı başlatın.
  • Sağ üst köşede bulunan üç nokta (⋮) işaretine dokunun.
  • Ayarlar > Bildirimler > Bildirim Tonu seçeneğine girin.
  • Varsayılan olarak “Over The Horizon” seçilidir.
  • Alt kısımda yer alan “Özel” alandan herhangi bir bildirim sesi ile değiştirebilirsiniz.

Whatsapp Mesaj Sesi Değiştirme

Whatsapp mesaj sesi değiştirme ile sizin için çok önemli görünen bir grup veya kişi için farklı bildirim sesi almanız özelleştirebilirsiniz. Mesaj sesini değiştirdiğiniz kişiden gelen tüm bildirimler uygulamadan seçtiğiniz varsayılana göre farklı olacaktır.  Böylelikle, cep telefonunuz elinizde olmasa bile kimden mesaj geldiğini bildirim sesinden anlayabilirsiniz. Android ve iPhone telefonlarında Whatsapp ayarlarında bulunan bildirimlere giderek mesaj sesini değiştrebilirsiniz.

Whatsapp mesaj sesi değiştirme;

  • Whatsapp uygulamasını açın.
  • Mesaj sesini değiştirme istediğiniz kişinin sohbet penceresini açın.
  • Profiline tıklayın ve “Özel bildirimler” seçeneğine tıklayın.
  • “Özel Bildirimleri Kullan” seçeneğini işaretleyin ve alt kısımda aktif olan yerden “Bildirim Tonu”na girin.
  • Varsayılanı değiştirerek kişiye özel mesaj sesi alabilirsiniz.

Whatsapp mesaj sesi değiştirme ile kişiler listenizde bulunan ve sizin için daha önemli olan kişilerden gelen bildirimlerin sesini değiştirebilirsiniz.

iPhone Whatsapp mesaj sesi değiştirme işlemi için Whatsapp uygulamasını açın. Ayarlar > Bildirimler’e giderek gelen mesajın bildirim sesini değiştirebilirsiniz.

Whatsapp bildirim sesi değiştirme nasıl yapılır?

Whatsapp bildirim sesi değiştirmek için Whatsapp > Ayarlar > Bildirimler > Bildirim Tonu adımlarını takip ederek değiştirebilirsiniz.

Whatsapp mesaj sesi nasıl değiştirilir?

Whatsapp kişiye özel gelen mesajların bildirim sesini değiştirmek için; Kişinin profiline gidin ve bildirimlerden Özel bildirimleri seçerek değiştirebilirsiniz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu