Whatsapp Ses Kaydı İndirme Nasıl Yapılır?

Whatsapp’ta, arkadaşlarınız ve ailenizle sesli konuşken gönderilen ses kaydı dosyalarını hızlı bir şekilde indirme yapabilirsiniz. Whatsapp uygulaması ile sınırsız mesaj gönderebilir, görüntülü konuşma yapabilir ve ücretsiz arama yapmak için kullanabilirsiniz. Bunun dışında her türlü ses kaydı ya da dosya ve belgeyi göndermek ve almak için de kullanabilirsiniz.

whatsapp ses kaydı indirme işlemini iPhone ve Android’de nasıl yapabileceğinizi öğrenmenin farklı yolları var. Birçok insan bunu birbirleriyle ses dosyaları, şarkılar ve hatta sesli not alışverişi yapmak için kullanır. WhatsApp ses dosyaları kaydedildikten sonra, kullanıcılar genellikle bunlara erişmekte zorlanırlar. Bu yazımızda, WhatsApp ses kaydı indirme ve ses dosyalarının nasıl kaydedileceği konusunda adımları paylaşacağız.

Whatsapp Ses Kaydı İndirme

Android telefon sahipleri Whatsapp ses kaydı dosyalarına paylaş buttonu aracılığı ile ulaşabilmektedir. Dosya yöneticisinde yer alan Whatsapp klasörlerine kaydedilen ses kayıtlarına erişmek için aşağıdaki adımları takip edin. Android kullanıcıları sesli mesajlara dahili depolamadan kolayca erişebilir.

Whatsapp ses kaydı indirme android;

 • WhatsApp’ı cep telefonunuzda çalıştırın.
 • Whatsapp’taki tüm sohbetlerin ve konuşmaların bir listesini içeren Sohbetler ekranına gidin.
 • WhatsApp sohbetlerini açın, kaydetmek veya indirmek istediğiniz ses, müzik, şarkı, sesli mesaj veya ses kaydını bulun, bir saniye basılı tutun, ardından dosya seçenekleri ekranın üst kısmında görüntülenecektir.
 • Sağ üst köşedeki Paylaş düğmesine dokunun, ardından cep telefonunda Bir Eylem Seç veya Ekrandan Tamamla eylemi göreceksiniz.
 • WhatsApp medya dosyalarını telefona kaydetmenin en kolay yolu, WhatsApp seslerini, müziklerini, sesli mesajlarını ve kayıtlarını Android cihazdaki bir dosya yöneticisine kaydetmektir.
 • Gmail hesabınız eğer cihazınızda açık ise ses kaydı dosyasını Drive’a kaydedebilir, ardından telefonunuza indirebilirsiniz.

WhatsApp Ses Kaydı Nasıl İndirilir?

iPhone’unuzun deposunda WhatsApp ses kaydı klasörünü arıyorsanız, onu bulamazsınız. Bunun nedeni, WhatsApp’ın sesli mesajları iPhone’a kaydetmemesidir. Sesli notları yalnızca WhatsApp’ta belirli bir sohbet sohbetinde açarak dinleyebilirsiniz. iPhone telefon sahipleri Whatsapp ses kaydı dosyalarına erişebilmel için Apple sitesinde Files yani Dosyalar uygulamasını kurmaları gerekmektedir.

iPhone Whatsapp ses kaydı indirme için;

 • Dosyalar uygulamasının iPhone’unuzda yüklü olduğundan emin olun.
 • WhatsApp’ı açın ve sesli notu aldığınız sohbete gidin.
 • Sesli notu basılı tutun.
 • “İlet”e ve ardından sağ alttaki “Paylaş” düğmesine dokunun. İpucu: Aynı anda birden fazla sesli not kaydetmek için sohbet konuşmasında diğer sesli mesajları işaretleyin.
 • iOS paylaşım sayfasından “Dosyalara Kaydet” seçeneğini seçin
 • “iPhone’umda” seçeneğine dokunun ve WhatsApp ses dosyalarını iPhone’unuzun yerel deposuna kaydetmek için bir klasör seçin. İsterseniz iCloud Drive’ı da seçebilirsiniz.
 • İsteğe bağlı: Sesli notu yeniden adlandırmak için ses simgesinin yanındaki dosya adına dokunun ve bir ad girin.
 • Sesli notu Dosyalar uygulamasına kaydetmek için sağ üstteki “Kaydet”e dokunun.

Whatsapp ses kaydını indirme işlemi için ses dosyasına basılı tutun ve ilet seçeneği ile e-posta adresinize gönderebilirsiniz. E-postanıza bir mail olarak gelen ses kaydını, e-posta mesaj içeriğini açarak indirebilirsiniz. Dosyalar uygulamasını kullanarak kaydedilmiş ses dosyasını istediğiniz zaman açabilirsiniz.

Whatsapp Ses İndirme

Whatsapp ses indirme için ses kaydının üzerine basılı tutarak sağ üste çıkan paylaşma ikonuna tıklayın. Alt kısımda ses dosyasını bir başkasına iletebilir, e-posta ile kendinize gönderebilir ya da Drive’a kayıt ederek ses indirme yapabilirsiniz. İndirilen ses dosyalarını Whatsapp > Media > Whatsapp Voice Notes klasöründe bulabilirsiniz.

Whatsapp Bildirim Sesi İndir

Whatsapp’tan ses indirme işlemini doğrudan uygulama üzerinden sunmamakta olup “İlet” veya “Paylaş” seçenekleri ile ses dosyasını indirebilirsiniz. Whatsapp ses kaydı indirme Android cihazlarda; Ses dosyasını “Drive” klasörüne kayıt edin ve Google Drive üzerinden telefonunuza indirin. iPhone Whatsapp ses kaydı indirme için; ses dosyasına basılı tutun, “İlet” seçeneği ile kendi e-postanıza ses dosyasını göndererek telefonunuza indirebilirsiniz.

Whatsapp Ses, Müzik, Sesli Mesaj ve Kayıtları İndirme

Varsayılan olarak WhatsApp, fotoğraflar, videolar, sesler gibi gelen medya dosyalarını Android telefonunuza otomatik olarak kaydetmek için medya otomatik indirme seçeneğini etkinleştirmiştir. Farklı WhatsApp dizinlerinde bunlara erişmek için cep telefonunuzdaki bir dosya yöneticisini kullanabilirsiniz. Normalde müzik ve şarkı kamerası Android cihaz >> WhatsApp >> Medya >> WhatsApp Ses; WhatsApp ses ve kayıtları Android cihaz >> WhatsApp >> Medya >> WhatsApp Sesli Notlar’dan bulunabilir. Bu WhatsApp medya dosyalarını oradan kopyalayabilir, taşıyabilir veya aktarabilirsiniz.

E-posta ile Whatsapp Ses Kaydı İndirme

E-posta, cep telefonları ve bilgisayarlar arasında dosya alışverişi yapmak için çok kullanışlı bir araçtır. Android cep telefonunuzdan WhatsApp ses, müzik, sesli mesajlar ve kayıtlar gönderebilir, ardından bu dosyaları e-postadan PC veya Mac’inize indirebilirsiniz. Medya dosyalarını WhatsApp’tan bilgisayara yedeklemenin çok uygun bir yoludur.

WhatsApp sohbetinde medya dosyasına uzun basın, ardından Paylaş düğmesine dokunun, paylaşım seçenekleri listesinden E-posta’yı seçin, ardından seçilen ses, şarkı, müzik veya kayıt e-postaya gönderilecektir. Dosyayı e-posta adresinizden aynı veya başka bir e-posta hesabına göndermeniz yeterlidir. Bundan sonra, bilgisayarınızdaki bir web tarayıcısından veya e-posta istemcisinden bu e-posta hesabına gidin ve WhatsApp müzik ve seslerini bilgisayara indirin. Whatsapp ses kaydı indirmeden konuşma penceresinde Whatsapp ses kaydı hızlandırma işlemi de yapabilirsiniz.

WhatsApp ses kaydı indirme işlemini Android veya iPhone’da nasıl yapabileceğinize ilişkin bu eksiksiz kılavuzu okuduktan sonra, gereksinimlerinizi karşılayabileceksiniz. Bunun dışında WhatsApp görüntülü görüşmelerinin sesli olarak nasıl kaydedileceği konusunda da bir çözüm sunduk.

Whatsapp ses kaydı indirme

Whatsapp ses kaydı indirme işlemini için ses metinin üzerine basılı tutun ve paylaş seçeneği ile telefonunuza indirin.

Arkadaşımın yolladığı ses kaydını nasıl indiririm?

Arkadaşımın yolladığı ses kaydını indirme için ses dosyasının üzerine basılı tutarak paylaş seçeneğini seçin ve telefonunuza indirin.

Whatsapp ses kaydını Instagram’a atma

Whatsapp ses kaydını Instagram’a atmak için ilgili ses dosyasına basılı tutun ve paylaş menüsünden Instagram logosuna tıklayın.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 4 Ortalama: 4]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu