Whatsapp Ses Kaydı Hızlandırma

WhatsApp ses kaydı hızlandırma özelliğini resmi olarak Haziran 2021’de tanıttı. İlk olarak Mart 2021’de söylentileri ortaya çıkan özellik, kullanıcıların sesli mesajların çalma hızını 1,5x ve 2x hızlandırmasını sağlamaktadır. Sesli mesajlar, kullanıcıların bir mesaj yazmak zorunda kalmadan daha seslerini kayıt ederek karşı tarafa gönderilmesine izin verir. Ayrıca, yazılı bir mesajdan biraz daha kişisel oldukları gibi duyguların karşı tarafa daha net geçmesi için mesaj yerine ses kaydı gönderebilmektedir.

WhatsApp ses kaydı hızlandırma özelliği, WhatsApp iOS ve Android uygulamalarının yanı sıra WhatsApp masaüstü ve WhatsApp web’de kullanılmaktadır. Ses kaydı hızlandırma özelliğini kullanabilmek için WhatsApp’ın en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olmanız gerekir. Bu yazımızda Whatsapp ses kaydı hızlandırma ile 1x 1,5x ve 2x hız seçeneklerini nasıl kullanabileceğinizi öğreneceksiniz.

Whatsapp Ses Kaydı Hızlandırma Nasıl Yapılır?

Whatsapp ses kaydı hızlandırma özelliği ile ses kaydını varsayılan 1x hızını, 1,5x ve 2x’e kadar hızlı dinleyebilirsiniz. Sesli mesajlar, kullanıcılar için kullanımı kolaydır ve uzun mesajlar yazma zahmetini ortadan kaldırır. Bazen sesli mesajları daha net algılayabilmek için hızlandırmak veya yavaşlatmak isteyebilirsiniz.

WhatsApp ses kaydı hızlandırma

 • WhatsApp’ı açın.
 • Hızlandırmak istediğiniz sesli mesajın oynat simgesine dokunun.
 • Oynat düğmesine bastığınızda 1x simgesi görünecektir.
 • 1.5x hızlandırmak için 1x’e dokunun.
 • Ses kaydını 2x hızlandırmak 1.5x simgesine dokunun.
 • Varsayılan 1x hızına geri dönmek için 2x simgesine dokunun.

WhatsApp sesi hızlı oynatma, hem Android hem de iOS’ta uygulamanın en son sürümünde mevcuttur. Özelliği kullanmaya çalışmadan önce, kesin olması için WhatsApp’ı en son sürüm olan 2.21.101 sürümüne güncellediğinizden emin olun.

whatsapp sesli mesajı hızlandırma

Whatsapp ses kaydı hızlandırmak için WhatsApp’ı açın ve sesli mesaja gidin. Dinlemeye başlamak için Sesli Mesajda oynat’a dokunun. ‘1.5x’ olarak değiştirmek için sesli mesajdaki ‘1x’ üzerine dokunun. 1.5X’ten 2X’ hızlandırmak için tekrar üzerine dokunun. 2X hızlandırılmış ses kaydını varsayılan 1x hıza geri döndürmek için ‘2X’ düğmesine dokunun.

Whatsapp sesli mesaj dinlerken bildirim sesi

Whatsapp Ses Kaydı Hızı Ayarlama

Whatsapp ses kaydı hızı ayarlama için sohbet penceresinde ki ses kaydını oynatın ve hemen yanında ki 1x’i 1.5x veya 2x yaparak konuşma hızını ayarlayabilirsiniz. Sesli mesaj oynatılırken hemen sağ tarafında 1x işaretini göreceksiniz. 1x varsayılan hız değeridir. 1x’ dokunarak sesli mesaj oynatma hızını 1,5x’e tekrar dokunduğunuzda ise 2x hızında sesli mesajı dinleyebilirsiniz.

Özellikte sunulan iki yeni oynatma hızı vardır ve oynanabilir hız sayısını üçe çıkarır. Bunlar, varsayılan, orijinal oynatma hızı olan 1X’i ve ses dosyasını %50 veya %100 daha yüksek hızlarda oynatmanıza izin veren 1.5X ve 2X’i hızlarıdır.

 • 1x – 1x, WhatsApp’ın sesli mesajı normal hızda çalacağı anlamına gelir.
 • 1.5x – 1.5x mesajın 1.5x hızında oynatılacağını belirtir.
 • 2x – 2x, WhatsApp’ın sesli mesajı 2 kat daha hızlı oynatacağı anlamına gelir.

Sesli mesaj 1.5x veya 2x gösteriyorsa, WhatsApp sesli mesajı daha hızlı çalacaktır. Mesajı dinlerken rahatsızlığa neden olabilir. 1.5x’e dokunabilirsiniz ve bu, sesi 2x’te hızlandıracaktır. Tekrar 2x üzerine dokunun ve normal 1x hızına geri dönecektir. Bir sesli mesajı 1x’ten 0,5x’e yavaşlatmanın bir yolu yoktur.

Whatsapp sesli mesaj hızı ses kaydının sağ tarafında yer alan 1x işaretine tıklayarak mesaj hızını 1.5x veya 2x kadar hızlandırma yapabilirsiniz.

Android için Whatsapp Ses Kaydı Hızlandırma

Android’de WhatsApp ses hızını arttırmak için takip etmeniz bazı adımlar ve püf noktalar vardır. Android telefonlar farklı bir kullanıcı arayüzü kullandığından, ses kaydını hızlandırmak için aşağıdaki adımları takip etmelidirler. Whatsapp ses kaydı indirme ile mesajları silseniz dahi telefonunuza sesli mesajı kaydedebilirsiniz.

Whatsapp Ses Kaydı Hızlandırma Android:

 • Android’de WhatsApp’a gidin.
 • Bir konuşma açın.
 • WhatsApp sesli mesajına gidin.
 • Sesli mesajı oynatın ve 1,5x veya 2x üzerine dokunun
 • Normal ses hızı için 1x’e geri dönün.

Whatsapp ses kaydı çok hızlı ise sesli mesaj hızını normal hızına döndürmek için ses mesajının sağında yer alan 1.5x veya 2x hızlandırmaya dokunarak 1x yapın.

Whatsapp Sesli Mesaj Nasıl Hızlandırılır?

Whatsapp sesli mesajı hızlandırmak için sesli mesajı oynatın ve sağ tarafında çıkan 1x’e dokunarak 1,5x ve 2x’e kadar hızlandırabilirsiniz.

Whatsapp Ses Kaydı Nasıl Hızlandırılır?

Whatsapp ses kaydı hızlandırmak için konuşma penceresindeki Sesli mesajı oynat’a tıklayın ve sağında yer alan 1x ‘e dokunarak önce 1,5x sonra 2x’e kadar hızlandırın.

Whatsapp Ses Kaydı Hızı Ne Kadar Arttılır?

Whatsapp sesli mesajların oynatma hızını varsayılan değer olaran 1x, %50 hızlandırmak için 1,5x ve %100 yani 2 kat hızlandırmak için 2x seçenekleri sunmaktadır.

Whatsapp ses kaydı hızlandırma nasıl kapatılır?

Hızlandırılan ses kaydınının hızını kapatmak için ses kaydının sağında yer alan 1.5x veya 2x’e dokunarak varsayılan 1x’e hızına geri döndürebilirsiniz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu