Whatsapp Web’in Açık Olduğunu Nasıl Anlarız?

Whatsapp Web’in açık olduğunu nasıl anlarız araması genellikle web.whatsapp.com adresinden açılan oturum açmış ve unutmuş kişiler merak etmektedir. WhatsApp Web, WhatsApp uygulamasının web tarayıcıları üzerinden kullanılabilen bir versiyonudur. Farklı bir cihazda Whatsapp Web açmak için bilgisayar veya tablet cihazından web.whatsapp.com adresine giderek QR kodunu kameranızdan okutmanız gerekir.

Whatsapp web’in açık olması için herhangi bir internet erişimi olan cihazın tarayıcısını açarak web.whatsapp.com adresini ziyaret etmeniz gerekir. Bilgisayar veya tablet gibi başka bir cihaz ile girilen bu sitede yer alan QR kodu kendi telefonunuzdan okutarak WhatsApp mesajlarınızı gönderip alabilirsiniz. Bu, mesajlaşma uygulamasını kullanırken daha büyük bir ekranı tercih eden veya mobil cihazı yanında bulunduramayan kişiler için kullanışlıdır. Farklı cihazlar ile bağlantı yapıldıktan sonra genelde oturum kapatılmayarak unutulduğundan Whatsapp Web’in açık olduğunu nasıl anlarız merak edilmektedir.

Whatsapp’ın Başka Telefonda Açık Olduğunu Nasıl Anlarım?

Whatsapp’ın başka telefonda açık olduğunu anlamanın tek yolu uygulamanın “Bağlı Cihazlar” kısmından farklı bir cihazda açık olup olmadığını kontrol etmektir. Whatsapp uygulaması, başka telefonda oturum açarak arama ve mesajlaşma gibi özellikleri kullanmanızı sağlamaktadır. Whatsapp Web olarak bildiğimiz bu tarayıcı versiyonundan mesajlarınızı, fotoğraflarınızı, videolarınızı ve diğer dosyalarınızı gönderebilir ve alabilirler.

Whatsapp’ın başka telefonda açık olup olmadığını kontrol edin;

  • Telefonunuzdan Whatsapp uygulamasını açın ve ana sayfada sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun.
  • Açılan menüden “Bağlı Cihazlar” seçeneğini seçin.
  • WhatsApp Web sitesinde, başka telefonda açık olduğunu anlamak için bağlı cihazları kontrol edin.
  • “Windows”, “Google Chrome (Windows)”, “Safari (Mac OS) gibi tarayıcılar görüyorsanız başka bir telefonda Whatsapp’ınız açık demektir.

Whatsapp’ın başka telefonda açık olduğunu anlamak için uygulamayı açın ve sağ üste yer alan üç noktadan “Bağlı Cihazlar” seçeneğine dokunun. Burada daha önce telefonunuzun kamerasından QR kodu okutularak oturum açılmış tüm cihazları ve son oturum tarihlerini görebilirsiniz. Tanımadığınız veya oturum açtıktan sonra kapatmayı unuttuğunuz bağlı cihaz için üzerine dokunup “Çıkış” diyerek erişimi kesebilirsiniz.

Whatsapp Başka Cihazda Açık Mı?

Whatsapp başka cihazda açık mı kontrol etmek için Whatsapp uygulamasını açın ve sağ üsteki üç noktadan “Bağlı cihazlar” kısmına gidin. Açılan ekranda daha önce başka cihazda açık kalan bir oturumun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Whatsapp başka cihazda açılan oturumu kapatmak ve bağlantıyı kesmek için ekranda yer alan tarayıcının üzerine dokunun ve “Çıkış” diyerek kapatın.

Whatsapp başka bir yerde açık mı kontrol etmek için öncelikle Whatsapp uygulamasını açın. Ardından ana ekranın sağ üst köşesinde yer alan üç noktalı simgeye dokunun. Açılan seçeneklerden “Bağlı Cihazlar” kısmına girin. Başka bir yerde açık olan oturumlarınız bu ekranda gözükecektir. Açık olan oturumu kapatmak için üzerine dokunun ve çıkan uyarıda kırmızı renkle yazılan “Çıkış” seçeneğini seçin.

Whatsapp web çıkış yapıldığı nasıl anlaşılır?

Whatsapp web çıkış yapıldığını anlamak için uygulamayı açın ve sağ üst köşedeki üç noktaya dokunarak “Bağlı cihazlar” seçeneğini kontrol edebilirsiniz.

Whatsapp web açık olduğunu nasıl anlarız?

Whatsapp web açık olabilmesi için başka bir cihazdan web.whatsapp.com adresine girilerek telefonunuzdan QR kodun okutulması gerekmektedir. Açık olan bir oturumun olup olmadığını anlamak için uygulamayı açın ve “Bağlı Cihazlar” kısmını kontrol edin. Eğer burada tanımadığınız bir tarayıcı ve cihaz görüyor iseniz Whatsapp Web’in farklı bir cihazda açık olduğunu anlayabilirsiniz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu