Whatsapp Web Görüntülü Konuşma

WhatsApp web görüntülü konuşma “Whatsapp Masaüstü” uygulaması üzerinden ücretsiz görüntülü konuşma ve arama yapılmasıdır. Whatsapp Web’den görüntülü arama özelliği Windows 10 64 bit sürüm 1903 veya üstü ve macOS 10.13 veya üstü macOS sürümlerinde desteklenmektedir. Bilgisayar ve laptop gibi cihazlardan görüntülü konuşma ve arama yapılması için Whatsapp Web uygulamasını kullanıma sunuldu. Şu anda, özellik yalnızca bire bir aramalar için kullanılabilir, ancak WhatsApp gelecekte grup sesli ve görüntülü aramaları dahil etmeyi planladığını söyledi.

Whatsapp web görüntülü konuşma yapmak isteyenler için bilgisayarlarına indirdikleri bir masaüstü uygulamasıdır. Whatsapp web görüntülü konuşma ve sesli arama özellikleri ile en çok kullanılan masaüstü uygulamalarından birisi olmuştur. Whatsapp web uygulaması yeniden boyutlandırabilen bağımsız pencere yapısı ile hem dikey hem de yatay yönde çalışabilmektedir. Ayrıca ayarlar seçeneğinde yer alan her üste göster ile pencerenin geri plana alınmasını engelleyebilirsiniz. Bu yazımızda WhatsApp web görüntülü konuşma ve sesli arama özelliğini nasıl kullanabileceğiniz hakkında bilgi vereceğiniz.

Whatsapp Web Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

WhatsApp Web, platformun masaüstü istemcisidir. Bununla, kişi listenize mesaj gönderebilir, durum görüntülemesi yapabilir ve sesli ya da görüntülü konuşma başlatabilirsiniz. Şirket, hem Windows hem de macOS için uygulamaya doğrudan bilgisayarınızdan erişmeyi oldukça kolaylaştıran özel bir uygulama tanıttı. Bunun en iyi yanı, oturum açma sırasında kimlik bilgilerinizi kullanarak kaydolmanız veya oturum açmanız gerekmemesidir. Tek yapmanız gereken WhatsApp mobil uygulamanızdan tarayıcı sürümünü veya uygulamayı açtığınızda karşınıza çıkacak olan QR kodunu taramaktır.

WhatsApp nihayet Windows ve Mac bilgisayarlar için web üzerinden sesli arama ve görüntülü konuşma özelliğini ekledi. Ancak, doğrudan web sitesi yerine sunulan bu özellikleri kullanabileceğiniz bir masaüstü uygulaması geliştirmiştir. Şuan için grup aramalarını desteklemeyen uygulamada tüm sesli ve görüntülü aramalar uçtan uca şifrelenmiştir.

Whatsapp web görüntülü konuşma için;

 • Windows Store veya Mac App Store’u açın ve WhatsApp Web Masaüstü uygulamasını arayın.
 • Uygulamayı dizüstü veya masaüstü bilgisayarınıza indirin ve yükleyin.
 • Uygulamayı açın ve ekranda bir QR kodu olacak yer alacaktır.
 • WhatsApp’ınızı cep telefonunuzda açın. Üç noktaya tıklayın ve Bağlı Cihazlar’a gidin. Ayarlardan QR kodunu tarayın.
 • Tamamlandığında, tüm sohbetlerinizi WhatsApp Web masaüstü istemcisinde göreceksiniz.
 • Görüntülü konuşma ve sesli arama için bir sohbet açın ve sağ üst köşedeki simgesine tıklayın.

Görüntülü konuşmayı kişi listenizdeki herhangi bir kişiyle yapabilirsiniz. Sesli aramada olduğu gibi, arama sırasında mikrofon simgesine tıklayarak mikrofonunuzu sessize alabilir veya açabilirsiniz. Arama sırasında kamera simgesine dokunarak da kameranızı kapatabilirsiniz. Bununla birlikte, tıpkı mobil uygulama gibi, WhatsApp Masaüstünde yaptığınız görüntülü veya sesli arama da uçtan uca şifrelenir.

Whatsapp Web Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Whatsapp web görüntülü arama bilgisayar veya laptop aracılığı ile indirilen “Whatsapp Web” uygulamasından ücretsiz yapılmaktadır. Whatsapp web uygulamasını açarak ekranda yer QR kodu mobil cihazınızdan okutun. Sohbet ve kişileriniz arasında görüntülü arama başlatmak istediğiniz kişiyi seçin ve aramayı başlatın.

Whatsapp web görüntülü arama yapmak için;

 • Whatsapp web uygulamasını indirin.
 • Uygulama ekranında yer alan QR kodu mobil cihazınızdan okutarak oturum açın.
 • Kişi ve sohbetleriniz arasından görüntülü arama yapmak istediğiniz kişiyi seçin.
 • Sohbet penceresinin sağ üstünde ki “Kamera” simgesine tıklayarak, görüntülü aramayı başlatın.

WhatsApp Masaüstü Uygulamasını Kullanarak Görüntülü Görüşme Yapma Gereksinimleri

WhatsApp masaüstü uygulamasını kullanarak görüntülü arama yapabilmek için bazı minimum sistem gereksinimleri vardır. Şirket, masaüstünde görüntülü veya sesli arama yapmak için üç şeye ihtiyacınız olacağını söylüyor:

 • Sesli ve görüntülü aramalar için bir ses çıkış cihazı ve mikrofon
 • Görüntülü aramalar için bir kamera
 • Bilgisayarınızda ve telefonunuzda aktif bir internet bağlantısı.

WhatsApp, WhatsApp’taki masaüstü arama özelliğinin Windows 10 64-bit sürüm 1903 ve daha yeni sürümlerde desteklendiğini söylüyor. MacOS için 10.13 sürümü ve daha yeni versiyonları desteklemektedi

Whatsapp Web’te görüntülü konuşma var mı?

Whatsapp web’te sadece sesli arama yapabilir veya kabul edebilirsiniz. Görüntülü konuşma için Whatsapp Web uygulamasını bilgisayarınıza indirmeniz ve kurmanız gerekmektedir.

Whatsapp Web Birden fazla kişi ile görüntülü konuşabilir miyim?

Whatsapp web uygulaması şuan için birebir görüşmelere izin vermektedir. Toplantı ve grup görüntülü konuşma özelliğinin yakın bir zamanda aktif olması planmaktadır.

Whatsapp Web Uygulaması Nedir?

Whatsapp web uygulaması, masaüstü ve laptop bilgisayarınıza indirebildiğiniz; sohbet, sesli ve görüntülü konuşma yapabildiğiniz bir uygumadır.

Whatsapp web uygulamasını nasıl indirebilirim?

Mac veya Windows işletim sistemi yüklü bilgisayarınızdan https://www.whatsapp.com/download adresine giderek uygulamayı indirebilir ve yükleyebilirsiniz.

Whatsapp Web sistem gereksinimleri nelerdir?

Windows 8 ve daha üstü, MacOs içinde 10.13 sürüm ve daha üstü işletim sistemine sahip olmanız ve telefonunuzda Whatsapp uygulamasının yüklü olması gerekmektedir.

Whatsapp web den görüntülü arama yapılır mı?

Evet, Whatsapp web uygulaması ile masaüstü ve dizüstü bilgisayarınızdan internet bağlantısı olan herhangi bir yerden ücretsiz görüntülü arama yapabilirsiniz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu