Whatsapp Yönlendirme Nasıl Anlaşılır?

WhatsApp yönlendirme, bir kullanıcının bir mesajını veya Whatsapp sohbetini görebileceği şekilde başka bir cihaza yönlendirme işlemidir. Yönlendirme işlemi için Whatsapp uygulaması üzerinden karşı tarafın aldığı tüm mesaj ve sohbet içerikleri yönlendirilen cihazda görülebilmektedir. Bu işlem için kullanılan en bilindik yöntem Whatsapp’ın Web servisi olarak bilinen ve farklı cihazlarda oturum açmanızı sağlayan özelliğidir.

WhatsApp yönlendirme, WhatsApp’ın farklı cihazlarda oturum açmasını sağlayan Web servisi üzerinden başkasının uygulamadaki sohbetlerinizi görebilme özelliğidir. Bir başkasının hesabınıza girdiğini anlamanın en kolay yolu “Bağlı Cihazlar” seçeneğini kontrol etmektir. Bu yazımızda Whatsapp yönlendirme nasıl anlaşılır ve hesabınıza izinsiz başkasının girip girmediğini nasıl kontrol edebileceğinizi göstereceğiz.

Whatsapp Hesabıma Başkasının Girdiğini Nasıl Anlarım?

Whatsapp hesabıma başkasının girdiğini anlamak için, hesabınızda yapılan değişiklikleri veya yeni mesajları kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca, hesabınızın güvenliğini korumak için, her zaman güvenlik ayarlarınızı kontrol etmeniz ve “iki adımlı doğrulama” sistemini aktif etmeniz gerekir. Whatsapp hesabınıza bir başkasının girebilmesi için telefonunuza erişim imkanın olması gerekmektedir.

Whatsapp hesabıma başkasının girdiğini almanın en kolay yolu;

  • Whatsapp uygulamasını açın ve sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayın.
  • Açılan seçeneklerden “Bağlı Cihazlar” kısmına dokunun.
  • Bu ekranda Whatsapp hesabınıza bir başkasının girip girmediğini kontrol edebilirsiniz.
  • Oturum açık olan tarayıcı ve bilgisayar bilgilerinde tanımadığınız var ise başkası Whatsapp hesabınıza girmiş demektir.

Whatsapp hesabıma başkasının girdiğini düşünüyorsanız ve “Bağlı cihazlarda” tanımadığınız bir oturum gördüyseniz üzerine dokunun ve “Çıkış” yapın. Bu şekilde hesabınıza izinsiz giren kişinin bağlantısını kesebilirsiniz. Kimin hesabınıza girdiğini anlamak için çıkış yapmadan önce tarayıcı ismi ve cihaz bilgisini kontrol edebilirsiniz. Mac OS veya Windows bağlanılan cihazı, Safari, Opera veya Chrome ise hangi tarayıcıdan oturum açıldığını, son oturum tarihi ise zamanı göstermektedir.

Birinin Whatsapp Girdiğini Nasıl Anlarım?

WhatsApp hesabınıza başka bir kişi tarafından izinsiz girdiğini anlamak için uygulamanın bağlı cihazlar ayarlarını kontrol etmeniz gerekmektedir. Bir WhatsApp hesabına başkasının girdiğini anlamak için, hesabınızda yapılan değişiklikleri veya yeni mesajları kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca, hesabınızın güvenliğini korumak için, her zaman güvenlik ayarlarınızı kontrol etmeniz ve parolanızı sık sık değiştirmeniz önerilir.

Birinin Whatsapp hesabınıza girmesi için kullanıcı adı veya parolaya ihtiyacı yoktur. Whatsapp web olarak bilinen özellik ile herhangi bir cihazdan web.whatsapp.com adresine giderek telefonunuzdan kamerayı açması yeterlidir. Birinin Whatsappp girdiğini anlamak içinin uygulamanın ayarlar seçeneğinden “Bağlı cihazlar” kısmını kontrol edebilirsiniz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu