Whatsappta Kime Yazıyor Özelliği

WhatsApp’ta kime yazıyor özelliği, çocuğunuzun, eşinizin veya karşı tarafın kimlerle konuştuğunu ve mesaj gönderdiğini öğrenmek için kullanılan bir özelliktir. Kimin kiminle sohbet ettiğini kontrol etmenin en kolay yolu olan kime yazıyor özelliği uygulamanın son sürümü ile son kullanıcılara sunuldu. Çocuklarınızın veya eşinizin telefonlarına gizlice bakmak veya bir uygulama yüklemenize gerek kalmadan bu özelliği aktif edebilirsiniz.

Whatsapp’ta kime yazıyor özelliği başka birinin mesajlarını okuma ve yazışmalarını izlemesi için kullanılan en yaygın uygulamalardan birisidir. Ebeveynlerin çocuklarını siber zorbalıklardan korumak ve tehlikeli mesajlar almadıklarından emin olmak için kimle konuşuyor özelliğini tercih etmektedir. Bu yazımızda Whatsapp’ta kime yazıyor özelliği hakkında detaylı bilgi vererek nasıl kullanıldığını açıklayacağız.

Whatsapp’ta Kime Yazıyor Özelliği Nasıl Kullanılır?

Whatsappta kime yazıyor özelliği biriyle sohbet ettiğiniz sırada profil resminin altında yer alan “yazıyor…” bilgisinin yer almasıdır. Pek çok kişi tarafından bilinmeyen bu özellik ile karşı tarafa mesaj yazarken “typing…” Türkçesi ile “yazıyor…” kısmını kaldırabilirsiniz. Uygulamanın gizlilik ayarlarında yer alan bu ayar ile Whatsapp’ta kime yazıyor özelliğini son görülme ayarlarınızdan değiştirebilirsiniz.

Whatsappta kime yazıyor özelliği kullanımı

  • Whatsapp uygulamasını açın.
  • Sağ üst köşeden Hesap > Gizlilik ayarlarına girin.
  • Arından Son Görülme kısmında yer alan ayar açıksa kapatın.
  • Alt kısımında ki Okundu Bilgisi kısmı açık ise kapatarak Whatsapp’ta kime yazıyor özelliğini durdurabilirsiniz.

Whatsappta kime yazıyor özelliği o an çevrimiçi olduğunun görülmemesini veya biri ile mesajlaşırken “Yazıyor…” işaretinin çıkmamasını sağlamaktadır. Bunun için Whatsapp uygulamasını açmadan önce telefonunuzu Uçak Modu’na getirin. Ardından “Yazıyor…” bilgisi çıkmasını istemediğiniz kişiye mesajınızı yazın ve gönderdin. Uçak modunu kapattığınızda mesajınız karşı tarafa tek seferde gönderileceğinden “Yazıyor…” bilgisi gözükmeyecektir.

Bir diğer yöntemde ise web.whatsapp.com adresinden QR kodu ile giriş yapın. Karşı tarafa göndermek istediğiniz mesajı bir not defterinde yazın ve kopyala yapıştır ile sohbet penceresinden gönderin. Bu şekilde karşı tarafa Whatsapp’ta kime yazıyor özelliği açık olsa dahi kime yazdığını göremeyecektir.

Whatsappta kime yazıyor özelliği nedir?

Whatsappta kime yazıyor özelliği bir kişinin size mesaj gönderirken sohbet penceresinde profil resminin sağ tarafında “yazıyor…” gözükmesidir.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu