359 Nerenin Kodu Whatsapp

359 nerenin kodu olduğunu merak eden birçok kişi Whatsapp uygulamasından mesaj aldığını ve karşı tarafı tanımadığını belirtiyor. Whatsapp, kullanılan ülkenin telefon numara kodunu sohbete başlanılan kişi eğer rehberinizde ekli değil ise görebilirsiniz. Genelden “+” ile başlayan bu telefon kodları bir hangi ülkeden size mesaj geldiğini göstermektedir.

+359 nerenin kodu Whatsapp uygulamasında tanımadığınız bir kişiden gelen mesajda, kişinin profil resmini yazan telefon numarası kodudur.  Genel olarak 359 kodu ile başlayan mesajlar Whatsapp aracılığı ile tanışmak isteyen kişilerin kullandığı bir numaradır. Bu yazımızda Whatsapp uygulamasında 359 kodu nerenin ve neden mesaj aldığınız hakkında bilgi vereceğiz.

359 Nerenin Kodu Whatsapp’tan Beni Aradı?

Whatsapp uygulamasına kayıt olmak için gerekli olan telefon numarasında + ile başlayan kısım ülke kodunu temsil etmektedir. +359 kodu Bulgaristan’ın telefon numaralarında kullandıkları ülke alan kodu olup Whatsapp sohbet penceresinde +359 olarak yazmaktadır. Eğer +359 kodu ile başlayan bu numaradan bir arama veya mesaj aldı iseniz dikkatli olmanız gerekmektedir.

Whatsapp uygulamasında gördüğünüz +359 ile başlayan numara Bulgaristan’ın resmi uluslararası kullandığı koddur. Forumlarda ve şikayet sitelerinde Whatsapp uygulamasından çağrı veya “Selam” şeklinde mesaj aldıklarını belirten kişiler vardır.

+359 Nerenin Kodu Whatsapp’tan Çağrı Alıyorum?

Ayda en az 1 kez Bulgaristan’dan gelen bu cevapsız çağrılar bir süreden sonra sizi rahatsız etmeye başlamaktadır. Merak edip bir süre sonra 359 kodlu numarayı Whatsapp’tan aradığınızda bir dolandırıcılık hikayesi başlatmış oluyorsunuz. Whatsapp’tan ilerleyen bu konuşma karşılıklı resim, video ve ses göndermeye kadar devam ediyor. Son kısımda ise “Pasaport işlemlerini halletmek için 1000 Eura’ya ihtiyacım var”a kadar geliyor.

Bu yöntem ile birçok kişi dolandırılmıştır. Çünkü konuştukları 359 numaralı Bulgaristan’dan arayan kişi aslında bir dolandırıcıdır. Temiz yüzlü, iyi giyimli ve konuşması Türkçe olan bu numara aslında Türkiye’den sahte numara alarak sizinle konuşma başlatmak isteyen bir kişidir.

+359 Whatsapp Nerenin Kodu

359 numaralı telefon kodu Bulgaristan’ın uluslararası kullandığı telefon kodudur.

+359 Whatsapp mesajları güvenli midir?

+359 ile başlayan Bulgaristan telefon kodları ülkemizde çok kolay bir şekilde temin edilerek dolandırma yöntemi olarak kullanılıyor.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu