Almanya Numarası Whatsapp Ekleme

180’den fazla ülkede 2 milyardan fazla kişiyle WhatsApp, en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri haline geldi. Sohbet uygulaması, kullanıcılarının coğrafi, siyasi veya ekonomik sınırları aşan arkadaşları veya aileleriyle bağlantı kurmasını sağlar. Almanya numarası Whatsapp ekleme işleminde birçok kişi büyük bir sorunla karşı karşıya kalıyor.

Whatsapp Almanya numarası ekleme işleminde önce bir artı işareti (+) ardından kişinin ülke kodunu ve telefon numarasını girmeniz gereklidir. Kişi rehberinize kaydettikten sonra Whatsapp uygulamasına açarak kaydetmiş olduğunuz rehber ismi ile arama yapın. Almanya numarası ile Whatsapp ekleme yapmak istediğiniz bu kişinin tek bir numarası bile eksikse, kişi WhatsApp uygulamanızda görünmez. Bu yazımızda Almanya numarası kullanan ve bu numarayı Whatsapp’a ekleme yapmak isteyenlere bilgi vereceğiz.

Almanya Numarası Whatsapp Ekleme

Bunun için Whatsapp uygulamasından (+) işaretine basın ve ekleme yapmak istediğiniz kişinin ülke kodunu ile birlikte telefon numarasını girin. WhatsApp uygulaması aracılığıyla veya telefonunuzun İletişim uygulamasını açarak bir kişi ekleyebilirsiniz. Almanya telefon numarası Whatsapp uygulamasında “+0049” yada ”+49” uluslararası ülke kodu ile kaydedilmektedir.

Örneğin, Whatsapp uygulamasına Almanya telefon numarası eklemeniz gerekiyorsa, numara şu şekilde görünecektir: +49 310 123 4567. Veya Arjantin’den bir numara şöyle görünecektir: +0049 9 261 123 4567. Eklediğiniz numaranın yerel numaradan önce +0049 var ise 00 olmadan +49 ile başlayarak Whatsapp’a eklenmelidir. Almanya telefon numarası Whatsapp uygulamasında +0049 9 261 123 4567 değil, +49 9 261 123 4567 olmalıdır.

Whatsapp Almanya Numarası Kaydetme

Almanya’daki kişilerin numarası Whatsapp kaydetme işleminde önce bir artı işareti (+) ardından kişinin ülke kodunu, ve telefon numarasını girmeniz gereklidir. Örneğin alan kodu 0049 olan 123-4567 Almanya numarası şu şekilde kaydedilmelidir: +494081234567. (49 ülke kodudur). Baştaki 0’ları veya özel arama kodlarını eklemediğinizden emin olun.

Whatsapp Almanya numarası kaydetme adımları;

  • Telefon rehberinizi açın ve yeni kişi ekleye tıklayın.
  • +0049 ile başlayan Almanya numarasını yazın.
  • İsim alanını dolduktan sonra kaydedin.
  • Whatsapp uygulamasını açın.
  • Almanya numarası olarak kaydetme yaptığınız kişinin ismini aratın.
  • Kişinin üzerine dokunarak sohbeti başlatabilirsiniz.

Almanya numarası kaydetme işlemi için WhatsApp uygulamasını açın ve sağ alttaki Kişi simgesine ve ardından Yeni kişi seçeneğine dokunun. Açılan iletişim sayfasında; İsim, soyad, iş, telefon ve email adres kısmını doldurun.

Almaya telefon kodu Whatsapp uygulamasında “+49” ülke kodunu ekleyerek kaydedebilirsiniz.

Benzersiz bir arama koduna sahip belirli ülkeler vardır. Eklemek istediğiniz numaranın farklı bir kurulum gerektirip gerektirmediğini kontrol etmeniz gerekiyorsa, her zaman Google’dan yardım alabilirsiniz.

Almanya kodu Whatsapp

Almanya Whatsapp kodu uluslararası ülke kodu olan “+49” ya da “+0049” kodlarıdır.

Whatsapp Almanya numarası kaydetme

Whatsapp Almanya numarası kaydetme işlemini için uygulamayı açın yeni kişi ekleye dokunun ve açılan ekrandaki formu doldurun. Telefon numarası kısmına Almanya ülke kodu olan “+0049” yerine “+49” yazarak kaydedin.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu