Whatsapp Bu Medya Dosyası Dahili Belleğinizde Mevcut Değil

Bazı kullanıcılar, video veya fotoğrafları görüntülemek istediğinde “Whatsapp bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil” hatası almaktadır. Whatsapp’ınıza gelen resimler ve videolar gibi tüm medya dosyaları, varsayılan olarak Whatsapp klasörünün altındaki Galeri’ye otomatik olarak kaydedilir. Bu nedenle, ‘Üzgünüz, bu medya dosyası SD Kartınızda/dahili depolamanızda mevcut değil’ hata mesajını aldığınızda, lütfen önce bu dosyaları Galeri’de bulup bulamadığınızı kontrol edin.

Whatsapp bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil hatasını düzeltmek için telefon hafızanızdaki eksik resim ve videolara erişmeyi deneyin. Kopyalayıp Whatsapp klasörüne yapıştırın ve ardından bu medya dosyalarını WhatsApp’ta tekrar açmayı deneyin. Bazen bir görüntüye veya videoya erişmeye çalıştığınızda, ‘ Üzgünüz, bu medya dosyası SD Kartınızda/Dahili Depolama Alanınızda yok ‘ şeklinde bir hata görebilirsiniz. Bu dosyalar bulanık ve eksik görünüyor. Bu hatayı çözmek için aşağıdaki yöntemleri deneyin.

Whatsapp Üzgünüz Bu Medya Dosyası Dahili Belleğinizde Mevcut Değil

Bir kişiye fotoğraf veya video göndermek istediğimizde “whatsapp üzgünüz bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil” hatası alabiliriz. Bunun nedeni, SD kartınızdan veya dahili depolama biriminizden göndermek istediğiniz medya dosyasının silinmiş veya taşınmış olmasıdır. Tam olarak neden kaynaklandığını bulmak için aşağıdaki yöntemleri deneyin.

SD kartınızdan veya dahili depolama biriminizden medya dosyalarını bulamıyorsanız, yapabileceğiniz ilk şey telefonunuzu yeniden başlatmaktır. Genellikle “Whatsapp üzgünüz bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil” uyarısı telefonu yeniden başlattıktan sonra düzelmektedir.

Whatsapp üzgünüz bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil ise;

 • Telefonunuzu tamamen kapatın.
 • SD Kart kullanıyor iseniz çıkarın ve tekrar takın.
 • Ardından telefonunuzu tekrar başlatın.
 • Telefonun SD kartınızdaki tüm dosyaları okumasını bekleyin.
 • Medya dosyalarına tekrar erişmeyi ve göndermeyi deneyin.

WhatsApp’ta bir medya dosyası ( fotoğraf, video, ses vb. ) aldığınızda, varsayılan olarak Whatsapp klasörü altındaki Galeri’ye otomatik olarak kaydedilir. Ancak bazen, yer sıkıntısı nedeniyle dosyaları SD karta veya başka bir konuma bilmeden taşımış olabilirsiniz. Bu gibi taşınma durumunda “Whatsapp üzgünüz bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil” uyarısı ile medya dosyalarını bulamayabilirsiniz.

Whatsapp Medya Dosyası Bulunamadı

Whatsapp’tan daha önce gönderilmiş fotoğraf veya video indirmek istediğimizde “Medya Dosyası Bulunamadı” hatasının nedeni gönderenin medyayı silmesidir. Üzülmeyin çünkü Whatsapp otomatik indirme sayesinde tüm medyalar galerinize, galeride yer yok ise SD kartınıza kaydedilmektedir. Whatsapp dahili bellek sorunu çözümü için eksik medya dosyalarını daha önce bulundukları orijinal WhatsApp klasörüne kopyalamanız ve tekrar açmayı denemeniz gereklidir.

Whatsapp medya dosyası bulunamadı çözümü;

 • Telefonunuzun Ayarlarını açın.
 • Depolama’ya gidin.
 • SD kartın bağlantısını kes seçeneğine dokunun.
 • Birkaç dakika bekleyin.
 • SD kartı bağla üzerine dokunun.
 • Dosya Yöneticisi’ne gidin ve ardından medya dosyalarını kontrol edin.

Bazen, SD kart yazmaya karşı korumalıysa, Whatsapp üzgünüz bu medya dosyası bulunamadı lütfen yeniden göndermesi için hatası alabiliriz. Bunun nedeni resimlere ve videolara erişmeye çalıştığınızda bu medya dosyası SD kartınızda olmamasıdır. Whatsapp bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil hatası için SD kart korumasını kaldırmayı deneyin.

 • SD kartınızı PC’nize bağlayın.
 • Başlat düğmesine tıklayın.
 • Arama komutu veya cmd.
 • Komut İstemi arama sonucunu sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır’ı seçin.
 • Diskpart yazın ve Enter’a basın.
 • attrib -h -r -s /s /d drive letter:\*.* yazın (örneğin, attrib -h -r -s /s /dk:\*.* ) ve Enter tuşuna basın .
 • Exit yazın ve Enter tuşuna basın.

Whatsapp bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil hatasının bir diğer çözümü indirmek istediğiniz fotoğrafın tekrar gönderilmesini istemizdir. Whatsapp üzgünüz bu medya dosyası bulunamadı lütfen yeniden göndermesi için iletişim kurun gibi hatada alabilirsiniz.

Whatsapp bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil neden veriyor?

Eğer bu hatayı alıyor iseniz karşı taraf size gönderdiği fotoğrafı veya videoyu silmiştir.

Whatsapp üzgünüz bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil neden?

Nedeni dahili depolama biriminizde veya SD kartınızda gönderilen fotoğraf veya videoyu indirebileceğiniz yerin olmamasıdır.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir Yorum

 1. WhatsApp klasörünüzün SD kartta mı yoksa dahili bellekte mi olduğunu kontrol edin .
  (Bunu yapmak için cihazınızda dosya yöneticisini açın ve dahili bellekte “ WhatsApp ” klasörünü arayın ).

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu