Whatsapp Sesle Yazma Özelliğini Etkinleştirmek İçin İzin Verilmedi

Whatsapp sesle yazma özelliğini etkinleştirmek için mikrofon erişimine gboard üzerinden aktifleştirmemiz gerekmektedir. Whatsapp sesle yazma özelliği hayatımızın her anında kolaylık sağlayan önemli özelliklerinden birisidir. Klavye kullanmamıza gerek kalmadan sesimizi de yazdıklarımızın metne dönüştüren bu özellik oldukça sık kullanılmaktadır.

Whatsapp sesle yazma özelliğini etkinleştirmek için izin vermedi sorunu için klavyenin ayarlar bölümünde bulunan Gboard mikrofonu aktifleştirin. Gboard telefonumuzun sanal asistanına sesle komut verdiğiniz yardımcı asistandır. Whatsapp uygulaması üzerinden doğrudan Türkçe dilinde sesli yazma özelliğini desteklemediğinden dolayı Gboard ile sesle yazmayı kullanmamız gerekmektedir.

Whatsapp Sesle Yazma Özelliğini Etkinleştirmek için İzin Verilmedi Sorunu

Whatsapp sesle yazma özelliğini etkinleştirmek için klavyenin ayarlar bölümünde bulunan sesle yazma özelliğini aktif etmeniz gerekmektedir. Ancak Whatsapp uygulaması doğrudan Türkçe dil desteği sağlamadığı için sesle yazma özelliğini kullanamazsınız. Türkçe dilinde Shatsapp’ta sesli yazmak için Google Gboard’a mikrofon izni vermeli ve uygulamadan “Google Sesle Yazma” yi seçmeliyiz.

Whatsapp sesle yazma özelliğini etkinleştirmek için izin verilmedi çözüm;

  • Whatsapp uygulamasından bir sohbet penceresini açın.
  • Metin yazma yerine dokunun ve klavyenin açılmasını sağlayın.
  • Sol alt kısımda yer klavyeye benzeyen simgeye dokunun.
  • “Giriş Yöntemini Seçin” seçeneklerinden “Google Sesle Yazma”yı işaretleyin.
  • Mikrofona gboard üzerinden izin verdiğimiz bu yöntemle Whatsapp sesle yazma özelliğini etkinleştirmek için vermedi sorunumuz çözülecektir.

Whatsapp sesle yazma özelliği klavyeyi kullanarak metin ile yazamadığımız zamanlarda kullandığımız bir özelliktir. Uygulamayı silip tekrar yüklediğinizde veya telefonunuza fikir hissettiğimizde varsayılan ayarların sıfırlanması sesli yazma özellik ayarlarının değişmesine neden olabilmektedir. Varsayılan olarak Whatsapp Türkçe dilini desteklemediği için Google Gboard ile sesle yazma özelliğini ayarlardan seçmemiz gerekmektedir.

Bu yazımda sesle yazma özelliğini etkinleştirmek için izin verilmedi sorunu yaşayan kullanıcılarımız için çözüm önerileri sunduk. Tüm bu adımları uygulayarak sorununuza çözüm bulamamış iseniz aşağıdaki yorumlar kısa yaşamış olduğunuz sorun ile ilgili daha fazla detay paylaşarak çözüm bulabilirsiniz.

Whatsapp sesle yazma özelliği nasıl etkinleştirilir?

Whatsapp sesle yazma özelliğini aktifleştirme ve izin verilmedi hatası almamak için ayarlar bölümden Gboard seçeneğine mikrofon izni vermeniz gerekmektedir.

Whatsapp sesle yazma özelliğini etkinleştirmek için izin vermedi nedir?

Whatsapp sesle yazma özelliğini etkinleştirmek için izin vermedi sorunu için Google asistanına Whatsapp uygulamasında izin vermeniz gerekmektedir.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 9 Ortalama: 4.4]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu