Whatsapp “Üzgünüz Bu Medya Dosyası Bulunamadı” Hatası

Whatsapp üzgünüz bu medya dosyası bulunamadı lütfen yeniden göndermesi için iletişim kurun hatası indirme başarısız uyarısı ile gelmektedir. Hatanın nedeni ise sohbet penceresinde yer alan medya dosyasını karşı tarafın silmesidir.

Whatsapp “Üzgünüz Bu Medya Dosyası Bulunamadı” hatası karşı tarafın göndermiş olduğu fotoğraf, video veya ses kaydını siz indiremeden silmesidir. Uçtan uca şifreleme ile gönderilen bu tür medyalar silindiğinde “Whatsapp üzgünüz bu medya dosyası bulunamadı lütfen yeniden göndermesi için xxx kişi ile iletişime geçin” hatası almanıza neden olmaktadır.

Fotoğraf veya video içeren medya dosyasını silen kişiden tekrar göndermesini isteyerek indirme işlemini hatasız yapabilirsiniz.

Whatsapp “Üzgünüz, bu medya dosyası mevcut değil” Çözüm

 “Üzgünüz, bu medya dosyası mevcut değil.” hatası silinen medya dosyalarını telefonumuza indirmek istediğinizde karşımıza çıkmaktadır. 1- 2 ay öncesine ait bir fotoğrafı yeniden yüklemeye çalıştığınızda karşımıza çıkan bu hatanın çözümü için;

  • Medya dosyasını gönderen kişiden tekrar göndermesini isteyin.
  • Daha önce indirmiş iseniz yedekle dosyanızda kayıtlı olacağından yedekten geri yükle yapın.

Bazen medya dosyasını gönderenden aldığımız oluyor ve kaydetmeye gerek olmadığını düşünerek hızlıca bir göz attıktan sonra dosyayı siliyoruz. Aynı dosyayı indirip indiremeyeceğimizi görmek için Whatsapp’a geri döndümüzde “Üzgünüz, bu medya dosyası mevcut değil. Lütfen kişiden tekrar göndermesini isteyin” mesajı alabiliyoruz.

Whatsapp üzgünüz bu medya dosyası dahili belleğinizde mevcut değil çözümü

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 3.5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu