Engelleyen Numarayı Arama

Engelleyen numarayı arama işlemi için kimlik bilgilerinizi gizleyebilir, farklı telefon numarasından arama işlemi konferans yapabilirsiniz. iOS ve Android cihazlarda bir telefon numarasının aranmasını engellemek için numarayı engelle özelliği kullanılmaktadır. Bu özellik, arayan kişinin arama yapmasını engelleyerek aranan kişinin rahatını korumaya yardımcı olur.

Engelleyen numarayı arama işleminde genellikle numara gizleme servisi olan *67 kodu ile birlikte telefon numarası yazılarak arama yapılabilmektedir. Operatör firmanıza göre farklılık gösterecek bu kod ile telefon numaranız karşı tarafta özel olarak gözükür ve engelleyen numarayı arama yapabilirsiniz. Bu yazımızda engelleyen numarayı arama için kullanabileceğiniz yöntemler hakkında bilgi vereceğiz.

Engelli Numarayı Arama

Engelli numarayı arama, bir telefon numarasının kimin tarafından kullanıldığını veya kimin tarafından arandığını bulmak için kullanılan bir arama servisidir. Bu servis, arama yapan kişinin ismini, adresini, cep telefonu numarasını veya diğer bilgilerini sağlayarak arama yapan kişiyi tespit etmeye yardımcı olur. Bu servis, arama yapan kişinin kimliğini doğrulamak için kullanılan bir arama servisidir.

Engelli numarayı arama işlemi için;

  • #31# kodundan sonra sizi engelleyen numarayı yazın.
  • Örneğin “#31#5321234567890” ardından arayın.
  • Karşı taraf sizi engellemiş olsa bile gizli numaradan çağrı düşecektir.
  • Arama çağrısını kabul edildiğinde görüşme yapabilirsiniz.

Engelli numarayı arama işleminde sizi engelleyen numarayı farklı bir telefon ile arayıp kendi telefon numaranızı konferans görüşmesine ekleyebilirsiniz. Başka bir telefondan yapılan aramada aramayı gizli numara ile arayıp, kendi telefonunuza yönlendirme servisi kullanabilirsiniz.

Engelleyen Numarayı Arama Programı

Engelleyen numarayı arama programı Android ve iOS işletim sistemli tüm telefonlarda engelleyen numara ile telefon görüşmesi yapılması için kullanılır. Bu tür programlar farklı bir numaradan engelleyen kişiyi arayıp sizin telefon numaranıza yönlendirerek konferans görüşmesi başlatır. Bu uygulamalar ücretsiz ve ücretli olarak Google Play veya Appstore mağazalarında bulmak mümkündür.

Engelleyen numarayı arama programı için;

  • Appstore veya Google Play mağazasına gidin.
  • “Engelleyen numarayı arama programı” yazıp ve aratın.
  • Çıkan uygulamalar arasında en popüler olanı indirin ve kurulumu yapın.
  • Engelleyen telefon numarası ile kendi telefon numaranızı yazarak konferans görüşmesi başlatın.

Engelleyen kişiyi arama programı engelleyen numara ile sizin numaranızın olduğu bir konferans çağrısı başlatır. Engelleyen numarayı arayan programın numarası gizlidir ve karşı taraf telefona cevap verir ise sizi otomatik görüşmeye bağlamaktadır. Bu uygulamalara mikrofon ve kamera izini verdiğinizden dolayı olası güvenlik sorunu ile karşılaşma ihtimaliniz yüksektir.

Engelleyen Kişiyi Arama

Engelleyen kişiyi arama işlemini kendi telefonunuzdan yapmanız kullanılan cihazların özelliğinden dolayı mümkün değildir. Ancak Whatsapp, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya uygulamaları üzerinden sizi engelleyen kişiyi arama işlemi için çağrı başlatabilirsiniz. Çağrınız normal bir arama gibi engelleyen kişinin ekranında bildirim olarak gözükecektir.

Sizi engelleyen kişiyi arama işlemi için kullanılan sosyal medya çağrı özellikleri dışında uygulama veya programda kullanabilirsiniz. Google’a “Engelleyen Kişiyi Arama” yazdığınızda çıkan web siteleri aracılığıyla bir konuşma başlatabilirsiniz. Engelleyen kişi engellinizi kaldırmağı sürece o telefon numarasını aramak istediğiniz hat meşgul çalacaktır. Aramalarınız karşı tarafta gözükmeyeceği gibi mesaj dahi gönderemezsiniz.

Engelli numaraya nasıl ulaşılır?

Engelli numaraya ulaşmak için farklı bir telefon numarasından gizli arama yaparak kendi numaranızı konferans aramasına ekleyebilirsiniz.

Engelleyen kişi nasıl aranır?

Engelleyen kişiyi aramak için ailenizden veya arkadaşınızın telefonundan gizli arama yapın. Engelleyen kişi telefonu açtığında kendi numaranızı aramaya ekleyin ve çağrıyı konferans görüşmesine dönüştürün. Bu şekilde sizi engelleyen kişiyi arayabilir ve söylemek istediğinizi kendi numaranızdan söyleyebilirsiniz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu