Hat Sahibi Whatsapp Konuşmalarına Ulaşılabilir Mi?

Hat sahibi Whatsapp konuşmalarına ulaşılabilir mi sorusu silinen veya geriye dönük konuşmalara erişmek isteyen kişilerin merak ettiği bir konudur. Whatsapp üzerinden yapılan tüm konuşmalar uçtan uça şifreleme ile karşı tarafa iletildiğinden üçüncü kişiler tarafından ulaşılamamaktadır. WhatsApp, kullanıcılarının gizliliğini korumak için tasarlanmıştır ve konuşmalarının gizliliğini korumak için çeşitli önlemler almıştır.

Hat sahibi Whatsapp konuşmalarına ulaşabilir mi sorusunun tam olarak cevabına evet veya hayır diyemeyiz. Eğer bir başkasına ait hattı daha sonra devraldı iseniz ve bu numarada daha önce yapılan konuşmalara ulaşmak istiyor iseniz cevap hayır ulaşamazsınız. Ancak telefon size ait ve daha önceki Whatsapp konuşmalarına hat sahibi olarak ulaşmak istiyor iseniz yedekten geri yükleme ile evet ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda hat sahibi Whatsapp konuşmalarına ulaşabilir mi sorusuna cevap arayacağız.

Hat Sahibi Olarak Whatsapp Konuşmalarına Nasıl Ulaşabilirim?

Hat sahibi Whatsapp konuşmalarına ulaşabilir mi sorusuna cevap olarak Whatsapp yedekten geri yükleme ile evet ulaşılabilir diyebiliriz.  WhatsApp yedekleme, WhatsApp kullanıcılarının mesajlarını, fotoğrafları, videoları, ses notlarını ve konuşmalarını kaydetmek için kullanılan bir işlemdir. Yedekleme, kullanıcıların verilerini koruyarak, verilerinin kaybolmasını önlemek için kullanılır. Hat sahibi olarak Whatsapp konuşmalarına Google Drive veya iCloud hesabınıza kaydedilen yedekten geri yükleme ile ulaşabilirsiniz.

 Hat sahibi Whatsapp konuşmalarına ulaşmak için;

  • Android kullanıcıları Google Drive yedekten konuşmaları geri yüklemek için WhatsApp uygulamasını açın ve Ayarlar > Yedekleme seçeneğini seçin. Ardından, Google Drive’ı seçin ve Yedeklemeyi başlat’ı seçin.
  • iOS hat sahibi kullanıcılar ise iCloud üzerinden Whatsapp konuşmalarına ulaşmak için, WhatsApp uygulamasını açın ve Ayarlar > Yedekleme seçeneğini seçin. Ardından, iCloud’u seçin ve Yedeklemeyi başlat’ı seçin.

Hat sahibi tüm yazışmaları öğrenebilmesi için Whatsapp uygulamasının günün sonunda otomatik aldığı yedeği Drive veya iCloud hesabına yüklemesi gerekmektedir. Yedekten geri yükleme işlemi ile hat sahibi Whatsapp konuşmaları silinse dahi geriye dönük konuşmalara ulaşabilmektedir.

Hat Sahibi Whatsapp Konuşmalara Savcılık Aracılığıyla Ulaşabilir mi?

Hat sahibi savcılık aracılığıyla operatör firmadan fatura detaylarını isteyerek kiminle ne süreyle konuşulduğu, konuşma süresi gibi bilgileri talep edebilir. Fatura detayında hangi numaranın sizi ne zaman aradığı, kaç kere aradığı, kaç dakika konuştuğunuz gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Ancak Whatsapp ve diğer sosyal medya uygulamalarından yapılan görüşmelerin dökümüne ve içeriğine hat sahibi olarak ulaşmanız mümkün değildir.

Eğer telefon sahibi ve hat sahibi siz iseniz geçmişe dönük alınan yedeklemelerden geri yükleme yaparak Whatsapp konuşmalarına ulaşabilirsiniz. Eğer yedeklemeniz yok ise geçmiş veya silinen konuşmalara ulaşmanızın yolu maalesef yoktur. Whatsapp gibi birçok sosyal medya firmalarının Türkiye’de merkezi olmaması savcılık kararı ile istenilen konuşma taleplerini ciddiye almayak cevapsız bırakmaktadır. Bu durumda ise dosyaya takipsizlik verilmektedir. Ayrıca Whatsapp gizlilik sözleşmesinde ve politikası gereği hiçbir kullanıcının Whatsapp konuşmalarını kayıt altına alıp yedeklememektedir.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 4 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu