Whatsapp Yazışmaları Takip Edilebilir Mi?

Whatsapp yazışmaları takibi, bir kişinin Whatsapp mesajlarını izlemeyi ve takip etmeyi sağlayan bir yöntemlerdir. WhatsApp yazışmaları, WhatsApp uygulamasını kullanarak arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurmanızı sağlayan bir çeşit mesajlaşmadır. WhatsApp, kullanıcıların metin mesajları, fotoğraflar, ses notları, video mesajları ve diğer dosyaları arkadaşları ve ailenizle paylaşmalarını sağlayan bir uygulamadır.

Whatsapp yazışma takip edebilmek için telefonunuza casus bir uygulama veya web.whatsapp.com adresinde QR kod okutularak cihazın bağlanması gerekmektedir. Casus yazışma takip uygulamaları ve QR kodu okutarak web uygulamasını kullanma gibi yöntemlerle bir kişinin yazışmaları takip edilebilir. Whatsapp yazışma takibi ile sohbet penceresinde yer alan mesajların ne zaman gönderildiğini, okunduğunu ve cevaplandığını izleyebilir ve takip edebilirsiniz.  

Whatsapp Yazışmaları Takip Edilebilir mi?

Whatsapp uygulaması üzerinden yapılan tüm yazışmalar uçtan uça şifrelenmiş bir şekilde karşı tarafa iletildiğinden takip edilmesi mümkün değildir. Ancak cihazınıza sizden gizli yüklenen Whatsapp Takip Programları veya QR kodu ile bağlı cihazlar yazışmalarınızı takip edilebilir. Uygulama kullanıcılara fotoğraf, video, sesli mesaj ve belgeler gönderebilir ve grup sohbetleri oluşturabilmeyi sağlamaktadır.

Whatsapp yazışmaları takip etme yöntemleri;

1. WhatsApp Web: WhatsApp Web, WhatsApp uygulamasının web tarayıcısına entegre edilmiş bir versiyonudur. Bu, kullanıcıların WhatsApp mesajlarını tarayıcılarından takip etmelerine izin verir. Detaylı bilgi için bu yazımıza bakabilirsiniz: Whatsapp QR Kodu ile Başkasının Mesajlarını Okuma

2. WhatsApp Spy Uygulamaları: WhatsApp takip uygulamaları, kullanıcıların WhatsApp yazışmalarını takip etmelerine izin veren özel uygulamalardır. Sunulan ek özelliklere göre ücretli veya ücretsiz sürümlerinden Whatsapp yazışmaları takip edilebilmektedir. Detaylı bilgi için bu yazımıza bakabilirsiniz: Hedef Telefona Yükleme Yapmadan Takip

Whatsapp Yazışmalarım Takip Ediliyor mu Nasıl Anlarım?

Whatsapp yazışmalarınızın bir başkası tarafından takip edilip edilmediğini anlamak için Ayarlar > Bağlı cihazlar sekmesinden bakarak anlayabilirsiniz. Bağlı cihazlar web.whatsapp.com sitesinden giriş yapılan masaüstü veya farklı bir mobil bir mobil cihazın olup olmadığını göstermektedir. Eğer bu sekmede bağlı bir Windows veya farklı bir cihaz görüyor iseniz Whatsapp yazışmalarınız takip ediliyordur.

Whatsapp yazışmalarım takip edilip edilmediğini anlamak için;

  • Whatsapp uygulamasını açın.
  • Sağ üstte yer alan üç noktaya tıklayarak “Bağlı Cihazlar” seçeneğine dokunun.
  • Cihaz durumu kısmında eğer “Google Chrome (Windows) veya benzer bir cihaz var ise üzerine tıklayın.
  • Son görülme tarihine bakarak “Çıkış” yaparak yazışmalarınızın takibini durdurabilirsiniz.

Whatsapp yazışmaları, kişiler arasındaki iletişimi kolaylaştırmak için kullanılan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Özel yazışmalarımızda yer aldığı bu konuşmaların takip edilmesi bir güvenlik sorunudur ve önlemi için yazımızda bahsettiğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Whatsapp yazışmaları takip edilir mi?

Whatsapp uygulaması tüm konuşmaları uçtan uça şifreleyerek karşı tarafa ilettiğinden yazışmalarınızın takibi mümkün değildir. Ancak cihazınıza sızan bir casus uygulaması ya da Whatsapp servisi olan Web aracılığı ile Whatsapp yazışmalarınız takip edilebilmektedir.

Whatsapp yazışmaları takip edilmesi nasıl önlenir?

Whatsapp yazışmalarının takibini engellemek için bilmediğiniz cihazlarda web uygulamasını kullanmayın ve güvenli olduğunu düşünmediğiniz wifi ağlarına katılmayın. Telefonunuza desen veya sayılardan oluşan ve sizden başka kimsenin bilmediği bir ekran şifresi oluşturaran yazışmaların takibini engelleyebilirsiniz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Mehmet BİLİR

Selam, ben SEO Uzmanı Mehmet BİLİR. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu