Whatsapp Yazışmaları Takip Edilebilir Mi?

Whatsapp yazışmaları takibi, bir kişinin Whatsapp mesajlarını izlemeyi ve takip etmeyi sağlayan bir yöntemlerdir. WhatsApp yazışmaları, WhatsApp uygulamasını kullanarak arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurmanızı sağlayan bir çeşit mesajlaşmadır. WhatsApp, kullanıcıların metin mesajları, fotoğraflar, ses notları, video mesajları ve diğer dosyaları arkadaşları ve ailenizle paylaşmalarını sağlayan bir uygulamadır. Sadece telefon numarasıyla WhatsApp takip etmek için bu yazımıza gözatabilirsiniz.

Whatsapp yazışma takip edebilmek için telefonunuza casus bir uygulama veya web.whatsapp.com adresinde QR kod okutularak cihazın bağlanması gerekmektedir. Casus yazışma takip uygulamaları ve QR kodu okutarak web uygulamasını kullanma gibi yöntemlerle bir kişinin yazışmaları takip edilebilir. Whatsapp yazışma takibi ile sohbet penceresinde yer alan mesajların ne zaman gönderildiğini, okunduğunu ve cevaplandığını izleyebilir ve takip edebilirsiniz.  

Whatsapp Yazışmaları Takip Edilebilir mi?

Whatsapp uygulaması üzerinden yapılan tüm yazışmalar uçtan uça şifrelenmiş bir şekilde karşı tarafa iletildiğinden takip edilmesi mümkün değildir. Ancak cihazınıza sizden gizli yüklenen Whatsapp Takip Programları veya QR kodu ile bağlı cihazlar yazışmalarınızı takip edilebilir. Uygulama kullanıcılara fotoğraf, video, sesli mesaj ve belgeler gönderebilir ve grup sohbetleri oluşturabilmeyi sağlamaktadır.

Whatsapp yazışmaları takip etme yöntemleri;

1. WhatsApp Web: WhatsApp Web, WhatsApp uygulamasının web tarayıcısına entegre edilmiş bir versiyonudur. Bu, kullanıcıların WhatsApp mesajlarını tarayıcılarından takip etmelerine izin verir. Detaylı bilgi için bu yazımıza bakabilirsiniz:

2. WhatsApp Spy Uygulamaları: WhatsApp takip uygulamaları, kullanıcıların WhatsApp yazışmalarını takip etmelerine izin veren özel uygulamalardır. Sunulan ek özelliklere göre ücretli veya ücretsiz sürümlerinden Whatsapp yazışmaları takip edilebilmektedir.

Whatsapp Takip Programı Engelleme

Whatsapp takip programı engelleme, bir kişinin WhatsApp üzerindeki etkinliklerini izlemek veya takip etmek amacıyla kullanılan uygulamaların engellenmesidir. Genel olarak, WhatsApp’ın kullanım koşulları bu tür uygulamaları ve izleme araçlarını engellemek için güvenliği bulunur. Ancak başka bir kullanıcının mesajlarını, çağrılarını veya diğer etkinliklerini takip ve izlemek için program veya uygulama kullanılabilmektedir. Gizliliğinize müdahale edildiğini, yazışmalarınızın takip edildiğini düşünüyor iseniz telefonunuzda olmaması gereken programları engelleyebilirsiniz.

1. Ayarlar’da Uygulama Listesini Arayın

 • Telefonun Ayarlar > Uygulama listesini açın.
 • Aşağıya kaydırarak yüklü olan uygulamalarınızı kontrol edin.
 • Üçüncü taraf Whatsapp takip programı veya tanıdık olmayan programları arayın.
 • Şüphelendiğiniz programları engelleyebilir veya silebilirsiniz.

2. WhatsApp Web’inizi Kontrol Edin

 • Whatsapp uygulamasını açın.
 • Sağ üstte yer alan Ayarlar > Bağlı Cihazlar kısmına gidin.
 • Web veya Mobil olarak bağlı olan cihazları kontrol edin.
 • Bilinmeyen cihazların oturumlarını sonlandırarak Whatsapp takip engelleyebilirsiniz.

3. Fabrika Ayarlarını Sıfırlama

Whatsapp takip programını bulamıyor ve şüpheniz devam ediyor ise cihazınızı sıfırlama yapabilirsiniz.

 • iPhone cihazlarında fabrika ayarlarına sıfırlama için Ayarlar kısmına gidin.
 • Genel > Sıfırlama bölümünden “Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil” seçeneğini seçin.
 • Whatsapp takip programını engellemek ve silmek için sıfırlama yapabilirsiniz.

WhatsApp’ın gizlilik politikası ve kullanım koşulları, kullanıcıların özel iletişimlerinin korunmasını amaçlamaktadır. Başka bir kişinin izni olmadan veya yasal yetkisi olmadan başka bir kişinin WhatsApp etkinliklerini takip etmek, bu politikalara aykırıdır. Bu tür uygulamaların kullanılması sadece etik değil, aynı zamanda yasal sorunlara da yol açabilir.

Özetle, bir kişinin WhatsApp etkinliklerini takip etmek amacıyla kullanılan programların engellenmesi için, uygulamayı bulup silinir, Web’ten çıkış yapılır ya da telefon sıfırlanız.

Whatsapp Yazışmalarım Takip Ediliyor mu Nasıl Anlarım?

Whatsapp yazışmalarınızın bir başkası tarafından takip edilip edilmediğini anlamak için Ayarlar > Bağlı cihazlar sekmesinden bakarak anlayabilirsiniz. Bağlı cihazlar web.whatsapp.com sitesinden giriş yapılan masaüstü veya farklı bir mobil bir mobil cihazın olup olmadığını göstermektedir. Eğer bu sekmede bağlı bir Windows veya farklı bir cihaz görüyor iseniz Whatsapp yazışmalarınız takip ediliyordur.

Whatsapp yazışmalarım takip edilip edilmediğini anlamak için;

 • Whatsapp uygulamasını açın.
 • Sağ üstte yer alan üç noktaya tıklayarak “Bağlı Cihazlar” seçeneğine dokunun.
 • Cihaz durumu kısmında eğer “Google Chrome (Windows) veya benzer bir cihaz var ise üzerine tıklayın.
 • Son görülme tarihine bakarak “Çıkış” yaparak yazışmalarınızın takibini durdurabilirsiniz.

Whatsapp yazışmaları, kişiler arasındaki iletişimi kolaylaştırmak için kullanılan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Özel yazışmalarımızda yer aldığı bu konuşmaların takip edilmesi bir güvenlik sorunudur ve önlemi için yazımızda bahsettiğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Whatsapp yazışmaları takip edilir mi?

Whatsapp uygulaması tüm konuşmaları uçtan uça şifreleyerek karşı tarafa ilettiğinden yazışmalarınızın takibi mümkün değildir. Ancak cihazınıza sızan bir casus uygulaması ya da Whatsapp servisi olan Web aracılığı ile Whatsapp yazışmalarınız takip edilebilmektedir.

Whatsapp yazışmaları takip edilmesi nasıl önlenir?

Whatsapp yazışmalarının takibini engellemek için bilmediğiniz cihazlarda web uygulamasını kullanmayın ve güvenli olduğunu düşünmediğiniz wifi ağlarına katılmayın. Telefonunuza desen veya sayılardan oluşan ve sizden başka kimsenin bilmediği bir ekran şifresi oluşturaran yazışmaların takibini engelleyebilirsiniz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu