Tenda Modem Kurulumu

Tenda Modem Kurulumu

Tenda modem kurulumu yapmak için bilgisayar ile modem arasına ethernet kablo bağlantısını yapmanız gerekmektedir. Tenda modem v200, v300, v301 ve d301 modelleri ile internet servis sağlayıcınızın verdiği hıza göre ADSL veya VDSL olarak kullanılmaktadır. ISS firmanızın verdiği veya bir elektronik mağazasından satın aldığımız tenda marka modemin kutusunda kablolar bulunmaktadır.

Tenda modem kurulumu sırasında kutu içeriğinde yer alan sarı renkli Ethernet kablosuna ihtiyacınız olacaktır. Ethernet kablonuzu modem ile bilgisayar arasına taktıktan sonra bilgisayarınızın sağ alt kısmında yer alan WiFi veya çarpı iconu sarı olacaktır.

Tenda Modem Kurulumu Resimli

Tenda modem kurulumu Türkçe resimli anlatım adımlarına geçmeden önce bilgisayar ile modem arasındaki Ethernet bağlantı kablosunun takılı olduğundan emin olunuz. Modem arayüzü ayarlarınızı Türkçe dil desteği sayesinde kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Tenda modem arayüz kısmına giriş yaparak modem kurulumuzu başlatabilmeniz için internet hattınızın aktivasyon işleminin tamamlanması gerekmektedir. Sistemde kayıtlı olan cep telefonunuza internet hattınızın aktivasyonunun tamamlandığına dair bilgi mesajı geldikten sonra servis sağlayıcınızdan kurulum için gerekli olan kullanıcı adı ve şifrenizi talep edin. Her kullanıcıya özel olarak verilen bu bilgileri aşağıdaki adımları uygulayarak tamamlayın.

Tenda v300, d301, w548d, d151, d305, n300, n301 modem kurulumu resimli anlatım:

  • Tenda modem kurulumu için web tarayıcınızı açın.
  • Adres arama çubuğuna 192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna basın.
  • “Giriş” ekranında Kullanıcı adı ve tenda modem şifresi kısmına küçük harflerle admin yazarak giriş yapın.
  • Tenda modem ayarları ekranına internet servis sağlayıcınızın verdiği ADSL veya VDSL kullanıcı adı ve şifresi bilgilerini girin.
  • Alt kısımda yer alan “Kablosuz Kurulum” kısmından Wifi ağ adı ve şifrenizi oluşturup tamam butonuna tıklayın.
Tenda Modem Arayüzü

Modem üzerinde yer alan internet ışığınız sönecektir. Yaklaşık 60 saniye sonra internet ışığınız “Yeşil” renk yanar ise modem kurulumunuz başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. “Kırmızı” renkte yanar ise kurulum ekranında girilen kullanıcı adı veya şifre bilgilerinizde bir yanlışlık var demektedir. Tenda Modem Resetleme yazımızdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

Telefondan Tenda Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?


Tenda modem kurulumu telefondan yapmanız için wifi özelliğini açmanız gerekmektedir. Modem arkasında wifi kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz yer almaktadır. Telefonunuzun wifi bağlantı ekranında modeminizi bulun ve şifre ile bağlantı kurun. TTnet, Türknet, Dsmart ve Türktelekom Tenda modem kurulumu video anlatımı ile telefonunuzun tarayıcısı açın ve yukarıda adımları uygulayın.

Telefondan tenda modem kurulumu yapabilir miyim?

Samsung, huawei, Iphone ve diğer wifi bağlantısı olan cep telefonunuzdan modem kurulumu yapabilirsiniz.

Tenda modem arayüzü kullanıcı adı ve şifresi nedir?

Arayüzü kullanıcı adı admin, şifresi ise admin olarak ayarlanmıştır. Bazı modemlerde şifre ttnet, 1234, boş, password veya adslroot olabilmektedir.

Modem kurulumu yaptım internetim gelmedi.

Modem kurulumunu tamamladıktan sonra internet ışığınız yeşile dönmez ise kurulum sırasında girilen bilgiler hatalıdır.

[Toplam: 5 Ortalama: 4.8]

Tenda Modem Kurulumu” hakkında 2 yorum

  1. Tenda modem kurulumu yaparken hata veya uyarı alan varmı? İnternet ışığım kırmızı yanıyor.

  2. Tenda modem kurulumu sırasında bir hata ile karşılaştım ve internet ışığım kırmızı yanıyor yardımcı olabilir siniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön