Tenda Modem Kurulumu

Tenda modem kurulumu yapmak için bilgisayar ile modem arasına ethernet kablo bağlantısını yapmanız gerekmektedir. Tenda modem v200, v300, v301 ve d301 modelleri ile internet servis sağlayıcınızın verdiği hıza göre ADSL veya VDSL olarak kullanılmaktadır. ISS firmanızın verdiği veya bir elektronik mağazasından satın aldığımız tenda marka modemin kutusunda kablolar bulunmaktadır.

Tenda modem kurulumu sırasında kutu içeriğinde yer alan sarı renkli Ethernet kablosuna ihtiyacınız olacaktır. Ethernet kablonuzu modem ile bilgisayar arasına taktıktan sonra bilgisayarınızın sağ alt kısmında yer alan WiFi veya çarpı iconu sarı olacaktır.

Tenda Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

Tenda modem kurulumu Türkçe resimli anlatım adımlarına geçmeden önce bilgisayar ile modem arasındaki Ethernet bağlantı kablosunun takılı olduğundan emin olunuz. Modem arayüzü ayarlarınızı Türkçe dil desteği sayesinde kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Tenda modem arayüz kısmına giriş yaparak modem kurulumuzu başlatabilmeniz için internet hattınızın aktivasyon işleminin tamamlanması gerekmektedir. Sistemde kayıtlı olan cep telefonunuza internet hattınızın aktivasyonunun tamamlandığına dair bilgi mesajı geldikten sonra servis sağlayıcınızdan kurulum için gerekli olan kullanıcı adı ve şifrenizi talep edin. Her kullanıcıya özel olarak verilen bu bilgileri aşağıdaki adımları uygulayarak tamamlayın.

Tenda v300, d301, w548d, d151, d305, n300, n301 modem kurulumu resimli anlatım:

  • Tenda modem kurulumu için web tarayıcınızı açın.
  • Adres arama çubuğuna 192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna basın.
  • “Tenda Giriş” ekranında Kullanıcı adı ve tenda modem şifresi kısmına küçük harflerle admin yazarak giriş yapın.
  • Tenda modem ayarları ekranına internet servis sağlayıcınızın verdiği ADSL veya VDSL kullanıcı adı ve şifresi bilgilerini girin.
  • Alt kısımda yer alan “Kablosuz Kurulum” kısmından Wifi ağ adı ve şifrenizi oluşturup tamam butonuna tıklayın.
Tenda Modem Arayüzü

Modem üzerinde yer alan internet ışığınız sönecektir. Yaklaşık 60 saniye sonra internet ışığınız “Yeşil” renk yanar ise modem kurulumunuz başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. “Kırmızı” renkte yanar ise kurulum ekranında girilen kullanıcı adı veya şifre bilgilerinizde bir yanlışlık var demektedir. Tenda Modem Resetleme yazımızdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

Telefondan Tenda Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

Tenda modem kurulumu telefondan yapmanız için wifi özelliğini açmanız gerekmektedir. Modem arkasında wifi kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz yer almaktadır. Telefonunuzun wifi bağlantı ekranında modeminizi bulun ve şifre ile bağlantı kurun. TTnet, Türknet, Dsmart ve Türktelekom Tenda modem kurulumu video anlatımı ile telefonunuzun tarayıcısı açın ve yukarıda adımları uygulayın.

Tenda Modem Şifre Değiştirme

Tenda modem şifre değiştirme adımı için web tarayıcınıza “192.168.1.1” yazın ve enter tuşuna basın. Modem arayüzüne erişmek için kullanıcı ve şifre bölümüne admin, admin yazın. Sağ üstte yer alan gelişmiş seçeneklere tıklayın. Sol menüden kablosuz ve güvenlik adımlarını takip edin. Tenda modem şifresi nerde yazar sorunuzu cevabı bu ekranda olacaktır. Tenda modem şifresi değiştirme işlemi için password kısmına şifrenizi yazığ kayıt edin.

TP-Link Modem Kurulumu için bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Telefondan tenda modem kurulumu yapabilir miyim?

Samsung, huawei, Iphone ve diğer wifi bağlantısı olan cep telefonunuzdan modem kurulumu yapabilirsiniz.

Tenda modem arayüzü kullanıcı adı ve şifresi nedir?

Arayüzü kullanıcı adı admin, şifresi ise admin olarak ayarlanmıştır. Bazı modemlerde şifre ttnet, 1234, boş, password veya adslroot olabilmektedir.

Modem kurulumu yaptım internetim gelmedi.

Modem kurulumunu tamamladıktan sonra internet ışığınız yeşile dönmez ise kurulum sırasında girilen bilgiler hatalıdır.

Tenda Giriş Nasıl Yapılır?

Tenda modem arayüzüne giriş işlemi için 192.168.1.1 sayılarını adres çubuğuna yazın ve tenda giriş ekranına ulaşın.

Tenda Modem Kurulumu Nasıl Yapılır?

Tenda modem kurulumu için kutu içeresinde yer alan sarı ethernet kablosunu modem ve bilgisayar arasına takınız. Bilgisayarınızdan web tarayıcı adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak Tenda modem kurulumu arayüzü ekranına ulaşın. Kullanıcı adı ve şifre kısmına admin – admin veya admin – 1234 yazarak kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Tenda modem şifre değiştirme

Wifi şifrenizi değiştirme işlemi için modem arayüzüne giriş yapın. Tarayıcı adres çubuğuna “192.168.1.1” yazın ve enter’a basın. Modem arayüzü ekranına ulaştığınızd Kullanıcı adı ve şifre olarak “admin” yazın ve giriş yapın. Şifre değiştirmi için internet servis sağlayıcı adını deneyin.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 11 Ortalama: 4.6]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

2 Yorum

  1. Tenda modem kurulumu yaparken hata veya uyarı alan varmı? İnternet ışığım kırmızı yanıyor.

  2. Tenda modem kurulumu sırasında bir hata ile karşılaştım ve internet ışığım kırmızı yanıyor yardımcı olabilir siniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu