Whatsapp Durum Görme Gizleme

Whatsapp durum görme gizleme ile bir kişinin paylaşmış olduğunu durumunu bakanlar listesinde adınız görünmeden izleyebilirsiniz. Whatsapp uygulamasın 24 saat boyunca, Facebook ve Instagram hikayelerine benzer kullanıcıların durum yüklemesine izin verir. Whatsapp, adınızı gizleme ile durum paylaşan kişilerin duruma bakanlarda adınız gözükmeden gizli bir şekilde görüntüleyebilmenize imkan sağlamaktadır.

WhatsApp durumu, sonraki 24 saat boyunca kişileriniz tarafından görüntülenebilecek mevcut durumunuzu göndermenize olanak tanır. Birinin WhatsApp durumunu her görüntülediğinizde, onu kimin görüntülediğini gösterir. Bu yazımızda Whatsapp durum gördüğünü gizleme ayarı ile gizlice nasıl durum görüntüleyebileceğinizi öğreneceksiniz.

Whatsapp Durum Gördüğünü Gizleme

Whatsapp durum gördüğünü gizleme isteyerek, durum paylaşımı yapan kişinin Hikayesine bakanlar listesinde görünmeyi gizleyebilirsiniz. Okundu bilgisi özelliği, bir kişinin Whatsapp durum gördüğünü gizleme için kullanabileceğiniz herkes tarafından bilinmeyen gizli bir özelliktir. Bu özellik mesaj gönderdikten sonra mavi tik işaretin çıkmamasına benzer durum paylaşımında kendinizi gizlemek içinde işe yaramaktadır.

Whatsapp durum görme gizleme;

  • iPhone veya Android telefonunuzda WhatsApp’ı açın.
  • Sağ üst köşedeki üç noktalı menüye dokunun; Ayarlar’ı seçin.
  • Hesap’a tıklayın ve Gizlilik’i seçin.
  • Burada, Okundu Bilgisi seçeneğini devre dışı bırakın.

Whatsapp durum gördüğünü gizleme için okundu bilgisini kapat yapabilirsiniz ancak sizinle paylaşmış olduğunuz durumlara kimlerin baktığını da göremezsiniz. Bu nedenle yalnızca 1 kişinin durumunu gizlice bakmak istediğinizde bu özelliği açıp tekrar kapatabilirsiniz.

Whatsapp durum görme gizleme işleminin bir diğer yolu ise mobil veri veya wifi bağlantısını kapatmaktır. Duruma baktığımı görmesin istiyor iseniz internet bağlantısını kestikten hemen sonra kişinin hikaye paylaşımını izleyebilir ve o kişi durumuna baktığını göremez.

Whatsapp Durumuna Baktığımı Nasıl Gizlerim?

Durum sekmesini açtığınızda, WhatsApp daha hızlı erişim için durum resimlerini ve videolarını otomatik olarak indirir. Bu dosyalar telefonunuzun deposundaki gizli bir klasöre kaydedilir. Whatsapp durum görme gizleme için en etkili yöntem cihazınızın deposuna indirilen durum klasöründen izlemektir.

Whatsapp duruma baktığını gizleme

  • Android telefonunuzda Dosya Yöneticisini açın.
  • Dahili Depolama > WhatsApp > Medya’ya gidin.
  • Burada “.Statuses” adlı klasörü açın.
  • Burada kişilerin paylaştığı tüm durum resim ve videolarını görebilirsiniz.
  • Karşı taraf görmeden Whatsapp durumuna bakmak isteyen bu yöntemi kullanabilir.

Doğrudan WhatsApp uygulaması açmadığınız için, karşı taraf durumlarını zaten gördüğünüzü asla bilemez. “.Statuses klasörünü Dahili Depolama > Android > medya > com.WhatsApp > WhatsApp > Medya bölümünde bulabilirsiniz.

Whatsapp Durumuna Baktığımı Görmesin

Whatsapp durumuna baktığımı görmesin isterseniz yukarıda sunmuş olduğumuz bir farklı yoldan birini uygulayabilirsiniz. En garanti yolu telefonunuzun dahili depolama birimine kayıt olan durum paylaşımlarını izlemektir. Bu yöntem ile karşı taraf durumuna baktığını hiçbir şekilde göremeyecektir.

Whatsapp durumlara baktığım görünmesi?

Whatsapp durumlarına baktım görünmesin istiyor iseniz okundu bilgisini kapatmanız gerekmektedir.

Whatsapp durumuna baktığımı görmesin, nasıl gizleyebilirim?

Bir kişinin durumuna baktığınızı görememesi için okundu bilginizin kapalı veya telefonunuzun dahili depolamasını kayıtlı olan durum videolarını izlemeniz gerekmektedir

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu