Whatsapp Durum Görünmüyor

WhatsApp durum özelliği uygulamanın yeni ve sessiz iletişim yöntemi olarak kullanılmaya başlandı ancak bazı kullanıcılarda görünmüyor sorununa neden oldu. WhatsApp’ın durum özelliği ile kişiler duygu ve düşüncelerini çok detaylı bir şekilde ifade edebiliyorlar. Bu özelliğin eklenmesi, WhatsApp’ı yalnızca bir mesajlaşma uygulamasından ziyade anlık görüntü ve videonuzu durum olarak paylaşmanızı sağladı.

whatsapp durum gözükmüyor sorunun nedeni kişiyi telefonunuza kaydetmemeniz veya Whatsapp’ın en sürümünün yüklü olmaması olabilir. Ancak bazı durumlarda arkadaşlarının telefon numaralarını kaydetmiş olsalar bile WhatsApp durum görünmüyor neden olduğu merak ediliyor. Durumlar görünmüyor sorunu çeşitli nedeni ve tüm bu sorunlarında farklı bir çözümü bulunmaktadır.

Whatsapp Durum Görünmüyor

Whatsapp durum görünmüyor ise bunun nedeni arkadaşınızın yaptığı hikaye paylaşımını kişiselleştirmesidir. Durum gözükmemesinin nedeni sadece seçtiği kişilere durumu göstermek istemesi olabilir. Whatsapp’ta durum görünmüyor sorunun diğer bir nedeni ise kötü internet bağlantısı nedeni ile yüklenememesidir.

Whatsapp durum görünmüyor ise;

 • Wi-Fi’ye veya mobil verilerinize bağlı olup olmadığınızı kontrol edin.
 • Değilseniz veya ağ sorunlarınız varsa Wi-Fi yönlendiriciyi yeniden başlatın.
 • Tekrar yeni bir durum yüklemeyi denemeden önce biraz bekleyin.
 • Telefonunuzu yeniden başlatın.
 • Telefonunuzu bir süreliğine kapatın, ardından tekrar açın.
 • Uygulamayı kaldırın ve ardından yeniden yükleyin.
 • Uygulamanın önbelleğini temizleyin.

Whatsapp durumları belirli kişilere gösterebilir şekilde ayarlayarak kişiselleştirebilirsiniz. Bunun için Whatsapp uygulamasını açın, ayarlar > hesap > gizlilik > durum > kişilerim seçeneğinden durumunuzu görmesini istemediğiniz kişileri seçebilirsiniz.

Whatsapp durum gözükmüyor

Whatsapp Durum Görünmüyor Neden?

Whatsapp durum görünmüyor sorunun nedeni nedeni reddedilen uygulama izinleri nedeniyle paylaşılan durumlar görünmüyor olabilir. Bunun için telefonunuzun Ayarlarına gidin ve Yüklü Uygulamaları arayın, Whatsapp’ı bulun ve “İzinlerine” bakın. “Kişileri Oku” izninin kabul edildiğinden/etkinleştirildiğinden emin olun.

Whatsapp durum göremiyorum nedenleri;

 • Durumu görünmeyen kişi sizi kişiler listesinden silmiş olabilir.
 • Paylaşımını sizden gizlemiş olabilir.
 • Sizin durumu görmemeniz için engellemiş olabilir.
 • İnternet bağlantınız olmayabilir.
 • Çevrımdışı modda kalmış olabilirsiniz.
 • Uygulamanızın sürümü güncellenmemiş olabilir

Ortak bir arkadaşınıza durumu gözükmeyen arkadaşınızın durumunun açılıp açılmadığını sorarak nedenini teyid edebilirsiniz. iPhone ve Android telefon kullanıcıları Whatsapp durum görünmüyor ise WhatsApp’ı kaldırıp yeniden yüklemesi gerekmektedir.

Neden Whatsapp durum göremiyorum

Whatsapp durum göremiyorum nedeni kişi listenizde ekli değil, sizi engellemiş veya kötü internet bağlantısından dolayı hikaye yüklenemiyor olabilir.

Whatsapp durum görünmüyor sorunu

Whatsapp durum görünmüyor sorunu sık karşılaşılan bir durumdur. Sebebi arkadaşınızın paylaşımı hikayeleri kişiselleştirmesinden dolayı olmaktadır.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 8 Ortalama: 3.3]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu