Whatsapp

Whatsapp Bildirim Gizleme Nasıl Yapılır?

Gizliliğinizi korumak için WhatsApp mesaj bildirim gizleme ile ana ekranınızda gözüken mesaj içeriklerini kapatabilirsiniz. İnsanlar genellikle akrabalarının veya arkadaşlarının mesajlarını okudukları düşüncesiyle paniğe kapılırlar. WhatsApp mesaj bildirimini gizlemek her zaman akıllıca bir seçenektir. WhatsApp’ta gönderdiğiniz mesajlar, fotoğraflar, sesli mesajlar ve videolar, uçtan uca şifreleme ile korunmaktadır. Bu, hiç kimsenin bu mesajları göremediği anlamına gelmez çünkü bildiriminiz açık ise ana ekranınızda mesajlar gözükmektedir.

WhatsApp Mesaj Bildirimleri, gönderen Adlarını görüntüler ve Android Telefonunuzda veya Tabletinizde alındığı şekliyle WhatsApp mesajlarının kısa bir önizlemesini sağlar. WhatsApp Mesaj Bildirimleri’nde Mesajın yalnızca kısa bir önizlemesi görüntülensede, birisinin WhatsApp Mesaj Önizlemelerine bakarak mesajın amacını ve tüm içeriğini tahmin etmesi yine de mümkündür. Bu yazmızda, Android ve iPhone telefonlarında WhatsApp bildirim gizleme ve mesaj önizlemelerini nasıl kapatabilirsinz hakkında bilgi vereceğiniz.

Bildirim Ekranındaki Whatsapp Mesajları Nasıl Gizlenir?

Whatsapp uygulamasından bildirim mesajları aldığınızda, kilit ekranınızda uygulamanın adını ve simgesini, içeriğinin bir önizlemesiyle birlikte görebilirsiniz. WhatsApp, Messenger, Mesajlardan ve diğer benzer uygulamalarda gelen bildirimlerde sizinle iletişim kuran kişinin adını ve mesajın bir kısmı ile önizlemesini görebilirsiniz. Bu mesajları akıllı telefonunuzun ekranı kilidini açmadan almak her ne kadar uygun olsa da, diğerleri kişisel mesajlarınıza göz atabilir, bu nedenle bildirimlerin içeriğini nasıl gizleyeceğinizi bilmeniz önemlidir.

Android Cihazlarda Kilit ekranında WhatsApp mesaj önizlemesi nasıl devre dışı bırakılır?

Eğer bir android işletim sistemine sahip, Samsung, General Mobile, ve LG marka telefonlardan birini kullanıyor iseniz, ekran kilidini açmadan Whatsapp bildirimlerinde mesaj içeriğinizin bir kısmını görebilirsiniz.

Whatsapp Bildirim Gizlemek Adımları;

  • Telefonun ayarlar bölümüne gidin.
  • Uygulamalar ve Bildirimler’e dokunun ve WhatsApp uygulamasını arayın.
  • Whatsapp bildirimlerini gizlemek ve kapat için Bildirimler’e girin.
  • ‘Bildirimleri Göster’i kapatın. Bu yapıldıktan sonra, telefonun kilit ekranında veya bildirim panelinde herhangi bir WhatsApp mesajı görmezsiniz.

WhatsApp için bildirimleri devre dışı bırakmak istemiyorsanız ve yine de bildirim panelinde mesajları gizlemek istiyorsanız, WhatsApp’ın ‘Yüksek Öncelikli’ özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Özellik etkinleştirildiğinde, gelen tüm bildirimleri bildirim merkezinin üstünde alacaksınız. Bu hem özel sohbetler hem de gruplar için geçerlidir. Ancak, ‘Yüksek Önceliği’ devre dışı bırakmanın bildirim almayacağınız anlamına gelmediğini unutmayın. Çok fazla mesajınız varsa, bildirim panelinde bir yerde görünürler. Güvenli olması için telefonun Ayarlar bölümündeki mesajlaşma uygulaması için bildirimi kapatmak daha iyidir.

iOS Cihazlarda Kilit ekranında WhatsApp mesaj önizlemesi nasıl devre dışı bırakılır?

iOs tabanlı iPhone ve diğer Apple cihazlarınızda Whatsapp bildirim gizleme için Whatsapp > Ayarlar > Bildirimler ve Önizlemeyi Göster seçeneğini devre dışı bırakın. İphone gelen mesajın kimden geldiğini ve mesajın içeriğini gizlemek için aşağıdaki adımları uygulayın;

Whatsapp Bildirim Gizlemek için;

  • iPhone’unuzda WhatsApp uygulamasını açın ve ekranın sağ alt köşesinde bulunan Ayarlar bölümünü ziyaret edin.
  • Şimdi, ‘Bildirimler’ seçeneğine gidin.
  •  ‘Önizlemeyi Göster’ seçeneğini devre dışı bırakın.

Artık yeni bir WhatsApp mesajı aldığınızda, hiç kimse mesajlarınızı göremeyecek. Bu adımları izlerseniz, bildirim size yalnızca “Mesaj” etiketli gönderenin adını söyleyecektir. Whatsapp çevrimiçi bildirimi almak için bu yazımıza bakabilirsiniz.

Whatsapp Bildirim Metni Nasıl Gizlenir?

WhatsApp mesaj bildirimlerinin ana ekran gösterilmesini gizlemek için Ayarlar > Uygulamalar > WhatsApp > Bildirimler kısmından “Bildirimleri Göster”i kapatın.

WhatsApp mesajlarının bildirim ekranında gözükmesi nasıl engellenir?

WhatsApp mesajlarının ana ekranda bildirim olarak gözükmesini engellemek için Whatsapp’ı açın > Ayarlar > Bildirimler ve Önizlemeyi Göster seçeğini kapatarak engelleyebilirsiniz.

WhatsApp’da mesajın kimden geldiğini gizleme?

Whatsapp uygulamasının ayarlar kısmından bildirim seçeneğine girerek “Önizlemeyi Göster” yazan yere tıklayıp “Asla”yı seçin.


[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Mehmet BİLİR

Selam, ben SEO Uzmanı Mehmet BİLİR. Teknobilir.com kurucusuyum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. whatsapp mesaj bildirimi gizleme yöntemi telefondan ayarlar kısmına girin ve uygulamalar bildirimleri seçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu