Whatsapp Bildirim Gizleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp bildirim gizleme gizliliğinizi korumak için ana ekranınızda gözüken mesaj içeriğini ayarlardan kapatılmasıdır. İnsanlar genellikle akrabalarının veya arkadaşlarının mesajlarını okudukları düşüncesiyle paniğe kapılırlar. WhatsApp mesaj bildirimini gizlemek her zaman akıllıca bir seçenektir. WhatsApp’ta gönderdiğiniz mesajlar, fotoğraflar, sesli mesajlar ve videolar, uçtan uca şifreleme ile korunmaktadır. Bu, hiç kimsenin bu mesajları göremediği anlamına gelmez çünkü bildiriminiz açık ise ana ekranınızda mesajlar gözükmektedir.

WhatsApp Mesaj Bildirimleri, gönderen Adlarını görüntüler ve Android Telefonunuzda veya Tabletinizde alındığı şekliyle WhatsApp mesajlarının kısa bir önizlemesini sağlar. WhatsApp Mesaj Bildirimleri’nde Mesajın yalnızca kısa bir önizlemesi görüntülensede, birisinin WhatsApp Mesaj Önizlemelerine bakarak mesajın amacını ve tüm içeriğini tahmin etmesi yine de mümkündür. Bu yazmızda, Android ve iPhone telefonlarında WhatsApp bildirim gizleme ve mesaj önizlemelerini nasıl kapatabilirsinz hakkında bilgi vereceğiniz.

Whatsapp Bildirim İçeriği Gizleme

Whatsapp bildirim içeriğini gizleme ile kilit ekranında ve ana ekranınızda mesajın önizlemesini, kimden geldiğini gizleyebilirsiniz. Whatsapp uygulamasında bildirim mesajı aldığınızda kilit ekranınızda uygulamanın adını ve simgesini, içeriğinin bir önizlemesiyle birlikte gösterilmektedir. WhatsApp, Messenger, Mesajlardan ve diğer benzer uygulamalarda gelen bildirimlerde sizinle iletişim kuran kişinin adını ve mesajın bir kısmı ile önizlemesi gözükmektedir. Bu mesajları akıllı telefonunuzun ekranı kilidini açmadan görmek her ne kadar kolay kullanım olsada, yanınızda ki kişiler özel mesajlarınıza göz atabilir. Bu nedenle bildirimlerin içeriğini nasıl gizleyeceğinizi bilmeniz önemlidir.

Whatsapp Kilit Ekranında Bildirim Gizleme

Whatsapp kilit ekranında bildirim gizleme ile size mesaj atan kişinin adını ve ekranda gözükecek olan mesaj önizlemesini gizleyebilirsiniz. Eğer bir android işletim sistemine sahip, Samsung, General Mobile, ve LG marka telefonlardan birini kullanıyor iseniz, ekran kilidini açmadan Whatsapp bildirimlerinde mesaj içeriğinizin bir kısmını görebilirsiniz.

Whatsapp bildirim gizleme;

  • Telefonun ayarlar bölümüne gidin.
  • Uygulamalar ve Bildirimler’e dokunun ve WhatsApp uygulamasını arayın.
  • Whatsapp bildirimlerini gizlemek ve kapat için Bildirimler’e girin.
  • ‘Bildirimleri Göster’i kapatın. Bu yapıldıktan sonra, telefonun kilit ekranında veya bildirim panelinde herhangi bir WhatsApp mesajı görmezsiniz.

WhatsApp için bildirimleri devre dışı bırakmak istemiyorsanız ve yine de bildirim panelinde mesajları gizlemek istiyorsanız, WhatsApp’ın ‘Yüksek Öncelikli’ özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Özellik etkinleştirildiğinde, gelen tüm bildirimleri bildirim merkezinin üstünde alacaksınız. Bu hem özel sohbetler hem de gruplar için geçerlidir. Ancak, ‘Yüksek Önceliği’ devre dışı bırakmanın bildirim almayacağınız anlamına gelmediğini unutmayın. Çok fazla mesajınız varsa, bildirim panelinde bir yerde görünürler. Güvenli olması için telefonun Ayarlar bölümündeki mesajlaşma uygulaması için bildirimi kapatmak daha iyidir.

Whatsapp mesaj gizleme işlemini program veya arşiv özelliğini kullanarak yapmak bu yazımıza bakabilirsiniz.

iPhone Whatsapp Bildirim Gizleme

iPhone Whatsapp bildirimleri gizleme için Whatsapp > Ayarlar > Bildirimler ve Önizlemeyi Göster seçeneğini devre dışı bırakın. İphone ve diğer Apple cihazlarında gelen mesajın kimden geldiğini ve mesaj içeriğinin bir kısmını ana kilit ekranında görebilirsiniz. iOS tabanlı iphone cihazınızda bildirim gizleme işlemi yapmanız gereken bazı ayarlar bulunmaktadır.

iPhone Whatsapp bildirim gizleme;

  • iPhone’unuzda WhatsApp uygulamasını açın ve ekranın sağ alt köşesinde bulunan Ayarlar bölümünü ziyaret edin.
  • Şimdi, ‘Bildirimler’ seçeneğine gidin.
  •  iPhone ana kilit ekranında bildirim gizlemek için ‘Önizlemeyi Göster’ seçeneğini devre dışı bırakın.
  • Bu seçeneği kapatmanız ile gelen tüm bildirimleri gizleyebilirsiniz.

Artık yeni bir WhatsApp mesajı aldığınızda, hiç kimse mesajlarınızı göremeyecek. Bu adımları izlerseniz, bildirim size yalnızca “Mesaj” etiketli gönderenin adını söyleyecektir. Whatsapp bildirim gelmiyor sorunu yaşıyor iseniz bu yazımıza bakabilirsiniz.

Whatsapp Bildirim Metni Nasıl Gizlenir?

WhatsApp mesaj bildirimlerinin ana ekran gösterilmesini gizlemek için Ayarlar > Uygulamalar > WhatsApp > Bildirimler kısmından “Bildirimleri Göster”i kapatın.

WhatsApp mesajlarının bildirim ekranında gözükmesi nasıl engellenir?

WhatsApp mesajlarının ana ekranda bildirim olarak gözükmesini engellemek için Whatsapp’ı açın > Ayarlar > Bildirimler ve Önizlemeyi Göster seçeğini kapatarak engelleyebilirsiniz.

WhatsApp’da mesajın kimden geldiğini gizleme?

Whatsapp uygulamasının ayarlar kısmından bildirim seçeneğine girerek “Önizlemeyi Göster” yazan yere tıklayıp “Asla”yı seçin.


Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 4]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir Yorum

  1. whatsapp mesaj bildirimi gizleme yöntemi telefondan ayarlar kısmına girin ve uygulamalar bildirimleri seçin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu