Whatsapp Duruma Gizlice Bakanları Görme

Whatsapp duruma gizlice bakanları görme konusunda gerçekten görülüp görülemeyeceği üzerine çok fazla konu ve tartışma bulunuyor. Birçoğu üçüncü taraf uygulaması kullanarak bu özelliğin sağladığını iddia ediyor. Yine birçok insan bunların hepsinin sahte olduğunu iddia ediyor. Durumunuzu kimin görüntülediğini bilmek eğlenceli olduğu gibi bir konuşma başlatmak içinde hikaye paylaşımları önemlidir.

Whatsapp’a her geçen gün gelen güncellemeler ile yeni özellikler kullanıma sunulmaktadır. Bunlardan birisi de Durum özelliği adı altında rehberinizde kayıtlı olan kişilerin görebileceği hikaye paylaşımlarıdır. Bir hikaye paylaşımı birine bir mesaj veya gönderme içerebileceğinden kimlerin durumunuzu gizlice baktığını merak edebilirsiniz. Bu yazımızda Whatsapp duruma gizlice bakanları görmek için yapmanız gerekenleri ve mümkün olup olmadığına bakacağız.

Whatsapp Duruma Gizliden Bakanları Görme

Whatsapp duruma gizliden bakanları görme uygulama içerisinde sağlanan ve çoğu kişinin bilmediği bir özelliktir. Durumunuzda paylaştığınız JPG, gif formatında ki video ve görsellerinizi varsayılan ayarda tüm kişi listeniz görebilir. Bu durum güncellemesini görenlerin tamamı zamanla etkinlik profiline kaydedilecektir. Ne zaman isterseniz durumunuzdan paylaştığınız story ve hikayelerinizi kimlerin gördüğünü kontrol edebilirsiniz.

Whatsapp’ta duruma gizliden bakanları görme özelliğini henüz kullanmadı iseniz nedeni durumunuzun Hiç kimse olarak ayarlı olmasıdır. Bu özellik, uygulamaya durumunuzu rehberinizde kayıtlı olan kişilere gösterip göstermemesini söylemektedir.

Whatsapp Durum Gizlendiğini Nasıl Anlarım?

Whatsapp duruma gizlice bakanları görmek için;

  • Whatsapp uygulamasını açın.
  • Ardından “Durum” seçeneğine tıklayın.
  • Paylaştığınız durumların sağ tarafındaki üç noktaya tıklayın.
  • Seçeneklerde kaç kişinin durumunuza baktığını görebilirsiniz.
  • Bakan kişi sayısının üzerine tıklayarak duruma gizliden kimlerin baktığını görebilirsiniz.

Whatsapp Durumuna Gizliden Bakanları Nasıl Görebilirim?

Whatsapp durumuna gizliden bakanları görebilmek için Ayarlar > Durum seçeneğinden Hiç kimse olan ayarınızı kişilerim olarak değiştirin. Whatsapp durum paylaşımlarınız ayarlar kısmında hiç kimse seçili ise durumunuz kimseye gözükmeyeceği gibi bakanları da göremezsiniz.

Whatsapp durumuna gizliden bakanları görmek için;

  • Whatsapp uygulamasını açın.
  • Sağ üste yer alan üç noktaya tıklayın.
  • Ayarlar > Hesap > Gizlilik  adımlarını takip edin.
  • Durum seçeneğine gidin.
  • Durum gizlilik ayarlarınızı Kişilerim olarak değiştirin ve bitti’ye dokunun.

Bu ayarları yaparak Whatsapp duruma gizliden bakanları ya da tüm bakanları görebileceğiz bir izleme geçmişine erişim sağlayabilirsiniz.

Okundu Bilgisi Kapalı Olan Birinin Durumumu Gördüğünü Nasıl Anlarım?

Whatsapp okundu bilgisi kapalıyken durumunuzu kimin görüntülediğini bilmek için okundu bilgilerini tek seferlik etkinleştirmiş olmanız gerekir.  Durumunuzu görüntüleyen kişi de ay şekilde okundu bilgilerini etkinleştirmiş olması duruma bakan kişileri görebilmenizi sağlayacaktır. Okundu bilgisi kapalı olan birinin durumumu gördüğünü anlamanın yolu uygulama içerisinde yoktur.

Bazı kişiler Whatsapp duruma gizlice bakanları görmek için anlık olarak okundu bilgisini kapalı yaparak duruma bakabilmektedir. Okundu bilgisi kapalıyken duruma bakanlar göründükten sonra okundu bilgisini tekrar aktif ederler. Böylelikle Whatsapp durumuna tekrar baksa bile hikaye paylaşan kişinin duruma bakanları arasında gözükecektir.

Whatsapp duruma gizlice bakanları nasıl görülür?

Whatsapp duruma gizlice bakanları görmek için “Durum” seçeneğine tıklayın ve paylaştığınız storye tıklayın. Kaç kişinin görüntülediği ekranda gözükecektir. Sayının üzerine tıklayıp ok tuşuna basarak kimlerin gizlice durumunuza baktığını görebilirsiniz.

Whatsapp duruma gizliden bakanları nasıl görebilirim?

Whatsapp duruma gizliden bakanları görebilmek için Durum > Hikaye’nize tıklayıp kimlerin durumunuza gizliden baktığını görebilirsiniz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 28 Ortalama: 2.8]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu