Whatsapp Görüntülü Konuşma Ayarları

Whatsapp görüntülü konuşma ayarları ile yüksek kaliteli görüntü ve kesintisiz ses için ayarlar menüsüne girmeniz gerekmektedir. WhatsApp dünya çapında iki milyardan fazla kullanıcının birbiri ile iletişimine aracılık ediyor. Uygulama, insanların metin mesajları, sesli veya WhatsApp görüntülü arama kullanarak iletişim kurmasını sağlar. Herhangi bir anlık mesajlaşma programı gibi, WhatsApp’ın görüntülü arama özelliği zengin özelliklere sahiptir.

Whatsapp görüntülü arama ayarları için uygulamanın ayarlar menüsüne girerek zengin özellikleri aktif edebilirsiniz. WhatsApp görüntülü arama ayarları ile sizden herhangi bir para talep etmeden yüksek kaliteli teknik ayarları yapmanıza olanak sağlamaktadır. Ancak, görüntülü aramalar internet bağlantısı gerektirir, bu nedenle telefonunuzun veri planındaki verileri tüketirler.

Whatsapp Görüntülü Konuşma Ayarları Nasıl Yapılır?

Whatsapp görüntülü arama ayarları için kişiye dokunun ve ardından adının sağındaki video kamera simgesine dokunun. Diğer kişi yeşil video düğmesine dokunarak aramayı cevaplayabilir veya kırmızı telefon düğmesine dokunarak görüntülü aramayı reddedebilir. Varsayılan olarak, WhatsApp görüntülü konuşma ayarları telefonunuzun ön kamerasını kullanır. Ancak bunu istediğiniz zaman ekrana bir dokunuşla arka kameraya geçirebilirsiniz.

Whatsapp görüntülü konuşma ayarları:

  • Whatsapp uygulamasını açın.
  • Aramalar ekranına gelin ve telefon ikonuna dokunun
  • Ekranın sol üsttünde görüntülü konuşma ayarları yapabileceğiniz yer açılacaktır.
  • Buradan görüntülü konuşma yapmak istediğiniz kişiyi seçin ve video kamera simgesine dokunun.
  • Karşı tarafa giden bu çağrı kabul edilir ise görüntülü arama yapmaya başlayabilirsiniz.

Whatsapp Görüntülü Arama Ayarları Nedir?

Whatsapp görüntülü arama özelliği Windows 10 64-bit 1903 veya daha yeni sürümlerde ve macOS 10.13 veya daha yeni sürümlerde desteklendiğini söylüyor. Ancak şu anda WhatsApp’ın masaüstü uygulamasında grup aramaları desteklenmediğinden, şu anda yalnızca bire bir WhatsApp araması yapabilirsiniz.

PC’de WhatsApp görüntülü arama ayarları için sistem gereksinimleri

  • Masaüstünde WhatsApp sesli ve görüntülü arama yapmak için üç şeye ihtiyacınız olacak:
  • Aramalar için bir ses çıkış cihazı ve mikrofon. Görüntülü arama yapmak istiyorsanız, bir web kamerasına da ihtiyacınız var.
  • Bilgisayarınızda ve telefonunuzda aktif bir internet bağlantısı.
  • Ayrıca, arama yapmak için bilgisayarınızın mikrofonuna ve kamerasına erişmek için WhatsApp’a izin vermeniz gerekecektir.

Whatsapp Düşük Görüntü Kalitesi Sorunu

Whatsapp görüntülü konuşma görüntü kalitesi sorunu yüksek ping, düşük upload hızı yani internet hızının yeterli olmaması nedeniyle görüntünün bulunaklaşmasıdır. Whatsapp görüntülü arama kamera kalitesi kötü ve görüntünün ara ara donması, bulanık gözükmesi söz konusu ise daha iyi çeken WiFİ modemine yakına veya 4,5g en kötü 3G çeken bir yere gitmeniz gerekebilir.

Whatsapp görüntülü arama ayarlarını düzenli kontrol etmeniz, bağlantınızın iyileşmesini sorunsuz bir bağlantı kurmanızı sağlayacaktır. Konuşma ayarlarını görüşme sırasında yapmanız zor olduğundan görüşme öncesinde gerekli ayarları yapabilirsiniz. Whatsapp görüntülü konuşma ayarları yaparak yüksek hd görüntülü ve kesintisiz ses kalitesi ile konuşma yapabilirsiniz. Whatsapp görüntülü konuşma ses gitmiyor sorunu ile karşılaşmanız durumunda bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Whatsapp görüntülü konuşma kaydetme ile yaptığınız tüm ayarları test edebilirsiniz.

Whatsapp görüntülü arama ayarları nedir?

Whatsapp görüntülü arama ayarları kesintisiz ve yüksek kaliteli görüntülü konuşma yapmanız için çağrı öncesi yapmanız gereken ayarlardır.

Whatsapp görüntülü arama ayarları nasıl yapılır?

Whatsapp görüntülü arama ayarları için uygulama üzerinde bulunan ayarlar menüsüne girin ve buradan düzenleme yapın.

Whatsapp görüntülü arama ekran küçültme nasıl yapılır iphone

Whatsapp görüntülü arama ekran küçültme için iPhone ekranına iki parmağınızı birleştiretirecek şekilde küçültme yapabilirsiniz. Küçük arama ekranını büyütmek için ekranda kapalı konumda ki parmaklarımızı açma hareketi ile büyütebilirsiniz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 4 Ortalama: 4]
Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu