Whatsapp Güvenlik Kodu Değişti Ne Demek?

Anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, sizde kayıtlı olan herhangi bir kişinin cihaz değiştirmesi ile “Whatsapp güvenlik kodu değişti” uyarısını tüm kullanıcılara gönderir. Sizinle başka bir kişi arasındaki uçtan uca şifreli sohbetlerin o sohbete gönderdiğiniz aramaların ve mesajların uçtan uca şifreli olduğunu doğrulamak için kullanılan kendi güvenlik kodları vardır. Bu kod iletişim bilgileri ekranında hem q kodu hem de 60 haneli bir sayı olarak bulunabilmektedir.

Whatsapp aranızdaki güvenlik kodu değişti bazı durumlarda sohbet ekranında görebileceğiniz bir uyarıdır. Bazen uçtan uca şifrelemede kullanılan güvenlik kodları değişebilir. Bu siz veya sohbet ettiğiniz kişinin Whatsapp’ı yeniden yüklediği ya da telefonu değiştirdiği anlamına gelmektedir.

Whatsapp Güvenlik Kodu Nedir?

Whatsapp güvenlik kodu her sohbeti özel mi sohbete gönderdiğiniz mesajların uçtan uça şefin olduğunu doğrulamak için oluşturulan bir koddur. İletişim bilgileri ekranında hem QR kodu hem de 60 haneli bir sayı olarak görebilirsiniz.

Sizinle başka bir kişi arasındaki uçtan uca şifreli konuşmaların, o sohbete gönderdiğiniz aramaların ve mesajların baştan sona şifrelendiğini doğrulamak için kullanılan kendi güvenlik kodları vardır. Bu kod, QR kodu ve iletişim bilgileri ekranında 60 haneli bir sayı olarak görünür.

Bu kodlar her sohbete özeldir ve gönderdiğiniz iletişimlerin baştan sona şifrelenmesini sağlamak için sohbetteki kişiler arasında karşılaştırılabilir. Güvenlik kodları, yalnızca sizin ve arkadaşlarınızın paylaştığı özel anahtarın görünen kopyalarıdır ve endişelenmeyin, gerçek anahtar her zaman gizli tutulur.

Uçtan uca şifreleme güvenlik kodları zaman zaman değişebilir. Bu, sizin veya kişinizin WhatsApp’ı yeniden yüklemesinin veya telefon değiştirmenizin sonucu olabilir.

Whatsapp Güvenlik Kodu Değişti

Whatsapp güvenlik kodlarına düzenli ve normal bir şekilde günceller farkına bile varmazsınız. Whatsapp’ın güvenlik ve gizlilik sayfasına yazdığı gibi bu kişilerinden birinin uygulamayı yeniden yüklediğinde veya cep telefonunu değiştirdiğinde uyarıyı verir.

Bazen whatsapp kullanıcıları güvenlik kodu değişti mesajını görmesinin nedeni sohbet güvenlik kodunu değiştiği anlamına gelmektedir. Genellikle iki nedeni vardır: ya konuştuğunuz kullanıcı Whatsapp uygulamasını yeniden yüklenmiştir ya da telefonunu değiştirmiştir. Peki Whatsapp Güvenlik Kodu Neden Değişir bu yazımıza bakabilirsiniz.

Whatsapp aranızdaki güvenlik kodu değişti ne demek?

Whatsapp’ta güvenlik kodu değişti demek sizin veya sohbet ettiğiniz kişinin Whatsapp’ı silip tekrar yüklemesi ya da telefon değiştirilmesidir.

Whatsapp güvenlik kodu değişti ne demek?

Whatsapp kişiyle aranızdaki güvenlik kodu değişti yalnızca bir bilgilendirme mesajıdır. Sohbet ettiğiniz kişinin uygulamayı silip tekrar yüklemesi ya da yeni bir cihazı geçmesinden dolayı gözükmektedir.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir Yorum

  1. whatsapp güvenlik kodu değişti ekşi sözlükte anlatmışlar ama tam anlayamadım. Telefon mu değişmiş, uygulamamı silinmiş tam emin olamadım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu