Whatsapp Güvenlik Kodu Değişti Bildirimi Kimlere Gider?

Whatsapp güvenlik kodu değişti bildirimi alınmasının nedeni sizin veya kişilerinizden birinin Whatsapp’ı yeniden yüklemesi veya telefon değiştirmesidir. Güvenlik kodu, sizinle başka bir kişi arasındaki uçtan uca konuşmaların şifrelendiğini doğrulamak için kullanılan güvenlik kodudur. Bu kod sohbet penceresinden gönderdiğiniz mesajların ve aramaların baştan sona şifrelenmesi ile oluşmaktadır.

Sohbetlerinizin, aramalarınızın ve o sohbete gönderdiğiniz mesajların uçtan uca şifreli olduğunu doğrulamak için kullanılan bir güvenlik kodu vardır. Bu kod, iletişim bilgileri ekranında hem QR kodu hem de 60 haneli bir sayı olarak bulunabilir. Bu kodlar her sohbete özeldir ve sohbete gönderdiğiniz mesajların uçtan uca şifreli olduğunu doğrulamak her seferinde karşılaştırılır. Whatsapp güvenlik kodu değişti bildirimi sohbet başlatmış olduğunuz kişinin veya sizin telefon değişikliği ya da uygulamayı tekrar yüklenmesi ile karşı tarafa gönderilir.

Whatsapp Güvenlik Kodu Değişti Bildirimi

Whatsapp güvenlik kodu her bir aramanız ve sohbete gönderdiğiniz mesaj ve sesli aramalarınız için uçtan uca şifreli olduğunu doğrulamak için kullanılan bir güvenlik kodudur. Bu konuda iletişim bilgileri ekranında hem QR kod hem de 60 haneli bir sayı olarak görebilirsiniz. Her sohbet öncesi güvenlik kodu her iki cihazda da eşleştirilir. Sohbet ettiğiniz bir kişinin veya sizin Whatsapp’ı silip tekrar yüklemeniz veya telefon değiştirmeniz sonucu güvenlik kodu değişti bildirimi karşı tarafa gönderilir. Kodu değiştir bildirimi sizi olası başka bir kişi ile sohbet başlamanızı engellemek için gönderilen bir bildirimdir.

Whatsapp güvenlik kodu değişti bildirimi sohbet ettiğiniz kişinin Whatsapp’ı yeniden yüklemesi ve ya telefonu değiştirilmesi sonucu her iki kullanıcı ya da gönderilmektedir.

Whatsapp Güvenlik Kodu Değişti Bildirimi Neden Gelir?

Whatsapp güvenlik kodu değişti bildirimi alabilmeniz için 2 temel neden vardır. Bunlar; sohbet ettiğiniz kişinin telefonu değiştirilmesi veya Whatsapp uygulamasını kaldırıp tekrar yüklemesidir. Bu uyarı Whatsapp güvenlik kodu değiştikten sonra atılan ilk mesajla birlikte sohbette olan her iki kullanıcıya da gönderilmektedir. Whatsapp bildirim gelmiyor sorunu yaşıyor iseniz bu yazımıza bakabilirsiniz.

Bunun nedeni muhtemelen sizin veya kişinin Whatsapp’ı yeniden yüklemesi veya telefonu değiştirmesidir. Whatsapp güvenlik kodu değişti bildirimi sohbet ettiğiniz kişinin whatsapp uygulamasını kaldırıp tekrar yüklemesi veya cihaz değişikliği nedeniyle gelmektedir.

Whatsapp güvenlik kodu neden değişir merak ediyor iseniz bu yazımıza bakabilirsiniz.

Whatsapp’ı silip tekrar yüklemek sohbetlerin güvenlik kodunu değiştirir mi?

Zaman zaman uçtan uca şifreleme kullanılan güvenlik kodları değişebilir bunun nedeni muhtemelen birisinin whatsapp üzerinden yüklemesi veya telefon değiştirmesidir.

Whatsapp’dan neden güvenlik kodu değişikliği bildirimi aldım?

Bunun nedeni muhtemelen sizin veya kişinin Whatsapp yeniden yüklemesi telefon değiştirilmesi veya eşleştirilmiş bir cihaz eklenmesi veya kaldırmasıdır. Rehberinizde kayıtlı olan bir kişinin uygulamayı silip tekrar yüklemesi veya cihaz değiştirmesi ile giden bildirimdir.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 3 Ortalama: 4.3]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu