WhatsApp Kaybolan Mesaj Nedir?

Whatsapp kaybolan mesaj, gizlilik odaklı ve depolama alanından tasarruf sağlayan bir özelliktir. Etkinleştirildiğinde, WhatsApp belirli bir sürenin (24 saat, 7 gün veya 90 gün) ardından sohbetlerinizdeki mesajları otomatik olarak siler. WhatsApp kaybolan mesajlar özelliği, kullanıcıların mesajların kendilerini silmeleri için varsayılan bir zamanlayıcı ayarlamasına olanak tanır. Bu zamanlayıcı 24 saat, 7 gün veya 90 gün olarak ayarlanabilir. Kullanıcılar bu özelliği grup sohbetlerinin yanı sıra kişisel sohbetlerde de kullanabilirler.

Kaybolan Mesajların temel özü, cihazınızdan ve alıcılardan özel veya gizli mesajları silmektir. Kaybolan Mesajlar, öncelikle gizlilik odaklı bir özellik olsa da, depolama alanından tasarruf sağlayan avantajlara da sahiptir.

WhatsApp Kaybolan Mesajları Kimler Kullanabilecek?

Whatsapp kaybolan mesaj özelliği mobil cihazlarda WhatsApp (iOS ve Android), WhatsApp Web ve hatta WhatsApp Business için kullanılabilir. WhatsApp’ı destekleyen tüm telefonlar, uygulamanın en son sürümüne güncelleme yapıldıktan sonra yeni özelliği de destekleyecektir.

WhatsApp Kaybolan Mesaj Nasıl Etkinleştirilir?

WhatsApp kaybolan mesaj özelliğini etkinleştirmek, gönderdiğiniz ve aldığınız metinlere bir son kullanma tarihi atamak gibidir.

WhatsApp kaybolan mesajlarını etkinleştirmek için WhatsApp Ayarları’na gidin > Hesap > Gizlilik > Varsayılan mesaj zamanlayıcı’ya dokunun ve bir süre seçin. Ayrıca tüm sohbetler için özelliği burada varsayılan olarak açabilirsiniz.

Süre ayarlandıktan sonra, özelliği tüm sohbetler için değil de yalnızca bazı sohbetler için kullanmak istiyorsanız, kullanıcılar herhangi bir sohbetin, kişisel veya grubun kişi adına dokunabilir ve kaybolan mesajları orada manuel olarak ‘açık’ veya ‘kapalı’ olarak ayarlayabilir.

Whatsapp kaybolan mesaj etkinleştirmek için;

  • İletişim bilgileri sayfasını açmak için ekranın üst kısmındaki kişinin adına veya telefon numarasına dokunun.
  • Kişi bilgileri sayfasının en altına gidin ve Kaybolan Mesajlar’ı seçin.
  • “Mesaj Zamanlayıcı” bölümünde, dönüşümdeki mesajların her iki taraf için silineceği süreyi seçin. Üç seçenek vardır—24 saat, 7 Gün ve 90 Gün.

Kaybolan Mesajlar menüsünde yalnızca “Açık” ve “Kapalı” seçeneklerini görüyorsanız, App Store’dan WhatsApp’ı güncelleyin ve tekrar kontrol edin.

Sohbet penceresine döndüğünüzde, yeni mesajların belirli bir süre sonra kendi kendini imha edeceğine dair bir bildirim göreceksiniz. Kaybolan Mesajlar etkinleştirilmeden önce gönderilen mesajlar görüşmede kalacaktır.

Whatsapp Kaybolan Mesaj Zamanlayacını Ayarlarma

Kaybolan Mesajların tüm bireysel ve grup konuşmaları için manuel olarak etkinleştirilmesi stresli olabilir. “Varsayılan Mesaj Zamanlayıcı” seçeneği burada devreye girer. Etkinleştirildiğinde, Varsayılan Mesaj Zamanlayıcı, WhatsApp hesaplarınızdaki tüm konuşmalar için – hem bireysel hem de grup sohbetleri için Kaybolan Mesajları etkinleştirir.

WhatsApp Ayarları sekmesine gidin, Hesap’ı seçin, Gizlilik’i seçin ve “Kaybolan Mesajlar” bölümünde Varsayılan Mesaj Zamanlayıcı’yı seçin. Devam etmek için tercih ettiğiniz metin silme süresini seçin.

Whatsapp kaybolan mesaj nedir?

Whatsapp kaybolan mesaj, bir sohbet penceresindeki mesajların otomatik olarak belirlenen zamanlayıcı süresine göre silinerek kaybolmalarıdır.

Whatsapp kaybolan mesaj zamanlayıcı süresi nedir?

Whatsapp mesajlarınızın kaybolması için zamanlayıcıdan 24 saat, 7 veya 90 gün olarak seçenebileceğiniz 3 seçenek bulunmaktadır.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu