Whatsapp Görüntülü Arama Sorunu iPhone

WhatsApp, metin, sesli ve görüntülü aramaları kullanarak arkadaşlarınızı ve ailenizi yakınlaştıran en popüler sohbet uygulamasıdır. Dünya çapında ücretsiz iletişim kurmanızı sağlar. Ancak, bazı durumlarda Whatsapp görüntülü arama sorunu iPhone cihazlarımızda karşılaşabiliriz. Karşı taraftaki kişiyi göremeyebilir, sesini duyamayabilir veya hiç bağlantı kuramayabiliriz.

Whatsapp görüntülü arama sorunu iPhone cihazlarda uygulamanın güncel olmaması, internet veya şebeke bağlantısının kötü olmasından kaynaklanır. WhatsApp uygulaması, görüntülü aramaların düzgün ve sorunsuz çalışması için mikrofon ve kamera izinleri gerektirir. Bunu yazımızda Whatsapp görüntülü arama sorunu yaşayan iPhone telefon kullanıcılarının kontrol etmesi gereken çözümleri listeledik.

Whatsapp Görüntülü Arama Sorunu iPhone Çözümleri

Whatsapp’ı güncelleyin

WhatsApp, yeni özellikleri ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kendini sürekli güncellemektedir. Görüntülü arama sorunu, telefonunuzda yüklü olan eski bir sürümlü Whatsapp uygulaması neden oluyor olabilir. App Store gidin ve WhatsApp uygulamasını en son sürümüne güncelleyin. iOS’taki WhatsApp Beta kanalı kullanıcıları, ilgili WhatsApp yapılarını çeşitli hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri içeren en son sürümlere güncellemelidir.

Whatsapp görüntülü arama sorunu iphone guncelleme

Güçlü bir internet bağlantısı kullanın

WhatsApp metin mesajları, kötü veya zayıf internet bağlantılarında gecikmelide olsa çalışır. Ancak sesli ve görüntülü aramalarda stabil olmayan ve düşük bağlantı hızı görüntünün donma veya bağlanamama sorununa neden olabilir. Şebeke bağlantınız 3G, 3,5G, 4G veya 4,5G değil ise sorunsuz bir görüntülü arama için wifi bağlantısını deneyebilirsiniz.  İnternet hızınızı kontrol etmenin bir başka yolu da Fast, Speedtest vb. gibi uygulamaları kullanmaktır. İndirme ve yükleme hızınız 1 Mbps’nin üzerindeyse, görüntülü ve sesli aramalarda daha iyi kalite için gidebilirsiniz.

Görüntülü arama için gerekli izinleri verin

WhatsApp başarılı bir şekilde görüntülü arama yapmak için mikrofon ve kamera izinlerine ihtiyaç duymaktadır. Uygulamayı ilk kez kurarken bu izinleri reddetmiş olabilirsiniz. Ses ve videonun beklendiği gibi çalışmamasının nedeni bu olabilir. Telefonunuzun Ayarlarını kontrol edin ve uygulamaya gerekli izinleri verin.

Whatsapp görüntülü arama sorunu iPhone için;

  • Cihaz Ayarları uygulamasını açın,
  • WhatsApp’ı görene kadar aşağı kaydırın ve açın.
  • Bu, ‘WhatsApp’ın Erişime İzin Ver’ penceresini açacaktır.
  • Mikrofon ve Kamera seçeneklerinin etkinleştirildiğinden emin olun.
Whatsapp görüntülü arama sorunu iphone mikrofon ve kamera izini

İçerik ve gizlilik kısıtlamalarını kontrol edin

Normalde, İçerik ve Gizlilik Kısıtlamaları varsayılan olarak kapalıdır. iPhone’unuz da Ekran Süresini etkinleştirmediyseniz bu çözümü atlayabilirsiniz. Ekran Süresini etkinleştirdiyseniz ve İçerik ve Gizlilik Kısıtlamalarını etkinleştirdiyseniz, WhatsApp uygulamasının Mikrofona erişmesine izin verip vermediğinizi kontrol etmelisiniz.

  • iPhone’da Ayarlar uygulamasını açın.
  • Ekran Süresi > İçerik ve Gizlilik Kısıtlamaları’na gidin ve yüklü uygulamaların mikrofona erişim iznine sahip olduğundan emin olun.
  • Whatsapp’ın mobil verileri kullanmasına izin verin

iOS, ayarlar menüsünden belirli uygulamalar için mobil veri kullanımını kısıtlamanıza olanak tanır. WhatsApp uygulaması için seçenek etkinleştirilirse, kolayca görüntülü arama yapamayabilir veya alamayabilirsiniz. iPhone Ayarları uygulamasını açın ve aşağı kaydırarak WhatsApp’a gidin. Aşağıdaki menüden, etkinleştirmek için Mobil Veri’nin yanındaki anahtarı itin.

Arka plan veri kullanımını açın

Bu seçeneği etkinleştirmek, uygulamayı kullanmadığınız zamanlarda bile WhatsApp görüntülü aramaları almanızı sağlar. iPhone’da Ayarlar’ı açın ve WhatsApp’a gidin. Ardından, WhatsApp’ın verileri arka planda kullanmasına izin vermek için Arka Plan Uygulaması Yenileme’yi açın.

Veri tasarrufu/düşük veri modunu devre dışı bırakın

iPhone veri tasarrufu modu, WhatsApp’ın normal şekilde çalışmasını engelliyor olabilir. Telefonunuzda düşük veri modunu etkinleştirdiyseniz, bu, WhatsApp’ın gelen görüntülü arama gibi ayrıntıları almasını veya görüntülü aramayı doğru şekilde yapmasını engelleyebilir. iPhone’da düşük veri modunu devre dışı bırakmak için Ayarlar uygulaması > Hücresel > Hücresel Veri Seçenekleri’ni açın ve aşağıdaki menüden Düşük Veri Modunu devre dışı bırakın. Ayrıca, farklı bir bölgede seyahat ederken hücresel veri üzerinden WhatsApp görüntülü görüşmelerini kullanmak istiyorsanız, aynı pencereden Veri Dolaşımını etkinleştirin.

Pil tasarrufunu devre dışı bırakın

Pil tasarrufu modu, pil suyundan biraz tasarruf etmek için uygulamaların arka planda çalışmasını önlemeyi amaçlar. Bu seçeneği etkinleştirdiyseniz, Ayarlar menüsünden devre dışı bırakmayı düşünün. iPhone kullanıcıları Ayarlar > Pil bölümüne gidebilir ve menüden Düşük Güç Modu’nu kapatabilir.

Whatsapp’ın düşük veri kullanımını kapatın

WhatsApp ayrıca uygulama ayarlarından Düşük Veri kullanım modu sunar. Sorunsuz bir WhatsApp görüntülü arama deneyimi seçeneğini devre dışı bırakın. WhatsApp’ı açın ve Uygulama Ayarları > Veri ve Depolama Kullanımı’na gidin ve Düşük Veri Kullanımı seçeneğini kapatın.

Telefonu yeniden başlatın ve Whatsapp’ı yeniden yükleyin

iPhone’u yeniden başlatmak genellikle bazı sorunları çözer. Android cihazınızı veya iPhone’unuzu yeniden başlatabilir ve WhatsApp görüntülü aramanın çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Değilse, mevcut WhatsApp verilerinizin yedeğini alın ve uygulamayı yeniden yüklemeyi deneyin.

Whatsapp Görüntülü Arama Sorunu iPhone Çözümü

Umarım WhatsApp görüntülü arama sorunu için bu yazımızda iPhone kullanıcısı olarak bir çözüm bulabilirsiniz. WhatsApp görüntülü aramaları zengin özelliklere sahip olmayabilir, ancak 2 milyardan fazla kişi WhatsApp kullandığından kesinlikle popülerdir. Uygulamanın kullanımı oldukça basit olsa da, görüntülü arama oturumunun keyfini çıkarmanızı engelleyebilecek daha derin ayarlar ve izinlerdir.

Whatsapp görüntülü arama sorunu iPhone cihazlarda çözümü için yazımızda yer alan tüm adımları uygulayabilirsiniz. Eğer sorununuz devam ediyor ise yorum olarak yazın uzman arkadaşlarımız yardımcı olsunlar.

Whatsapp görüntülü arama sorunu iPhone?

Whatsapp görüntülü arama sorunu genellikle iPhone güvenlik nedeniyle izin verilmeyen kamera ve mikrofon erişiminden kaynaklıdır. Whatsapp görüntüşü aramayı sorunsuz kullanmak için iPhone cihazınızın ayarlar bölümünden mikrofon ve kamera izinlerini aktif edin.

iPhone Whatsapp görüntülü arama sorunu çözümü nedir?

iPhone telefonunuzda Whatsapp görüntülü arama sırasında sorun yaşıyor iseniz; internet bağlantınızı, şebeke durumunu ve uygulama izinlerini kontrol etmeniz gerekmektedir.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu