Whatsapp’da Karşı Tarafta Numaram Yoksa Nasıl Anlarım?

Whatsapp’da karşı tarafta numaram yoksa anlamanın yolu profil fotoğrafının veya isminin gözüküp gözükmemesidir. Sizin numaranızın karşı tarafın rehberinde veya kayıtlı kişi listesinde Kayıtlı olup olmadığını anlamak için Whatsapp uygulamasını kullanabiliriz. Özellikle karşı tarafın numaranızı silindiğinden şüpheleniyorsanız şüphenizi doğrulamak için uygulama içerisinde birkaç yol deneyebilirsiniz.

Whatsapp’ta karşı tarafta numaram yoksa nasıl anlarım diye merak ediyorsanız hikâye paylaşarak durumunuzu görüp görmediğini kontrol edebilirsiniz. Her ne kadar kesin bir çözüm olmasa da 24 saat boyunca durumumuzda kalan hikâyeden karşı tarafta numaranızın olup olmadığını anlayabilirsiniz. Whatsapp’ta karşı tarafın rehberinde numaranızın kayıtlı olup olmadığını anlamak için uygulama içerisinde kullanabileceğiniz yöntemler hakkında bilgi vereceğiz.

Whatsapp’ta Karşı Tarafta Kayıtlı Olduğumu Nasıl Anlarız?

WhatsApp’ta karşı tarafta kayıtlı olup olmadığımızı anlamak için uygulama üzerinden profil resmi, hakkında ve durum paylaşımları bizim anlamamızı kolaylaştıracaktır. Eğer karşı tarafın rehberinde numaranız yoksa ve siz onunla iletişim kurmaya çalışırsanız, mesajınızı almayacaklar veya cevap veremeyeceklerdir. Bu nedenle, eğer karşı tarafta numaranız yoksa ve onlarla iletişim kurmaya çalışıyorsanız, iletişim kuramayacağınızı anlayabilirsiniz.

WhatsApp da karşı tarafın numaram yoksa anlamak için;

 • Karşı tarafın profil fotoğrafı veya ismi görünmez hale gelir.
 • Karşı tarafa bir mesaj gönderdiğinizde mesajınızı almayabilir ve tek tık kalabilir.
 • Karşı tarafın numarasını rehberinize ekleyin ve Whatsapp profilindeki hakkında kısmını kontrol edin.
 • Hikâye ve durum paylaşımı yapıp yapmadığını kontrol edebilirsiniz.
 • Son görülme zamanlarını kontrol etmenizde anlamanıza yardımcı olacaktır.

Bir kişinin whatsapp listesine kayıtlı olup olmadığı mı nasıl öğrenebilirim merak ediyor iseniz aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

WhatsApp’ta Profil Resimlerini Kontrol Edin

Bir kişinin profil resmini kontrol etmek, Whatsapp’da karşı tarafta numaram var mı yok mu anlamanın en kolay yolundan birisidi. Ancak karşı tarafın profil resmini boş bırakabilme ihtimalinin olduğunu aklınızda bulundurmanız gerekecektir.  WhatsApp, kullanıcıların optimum kişiselleştirme için ayarlarla oynamasına izin veren bir platformdur.

Aşağıdaki adımları kullanarak WhatsApp’ta profil resmini kontrol edebilirsiniz:

 • WhatsApp’ı açın.
 • “Sohbetler” bölümüne tıklayın.
 • Belirli bir kişiyi bulmak veya adını aramak için kişilere bakın.
 • Profil resimlerini görüp göremeyeceğinizi kontrol edin.

Profillerini WhatsApp’ta görebiliyorsanız, muhtemelen numaranız hala WhatsApp’tadır. Profil resmini göremediğinizi fark ettiğinizde, kişi numaranızı silmiş olabilir.

Hakkındaki Bilgileri Kontrol Edin

Hakkında, WhatsApp’ta insanların kendilerini ifade etmelerini sağlayan heyecan verici bir özelliktir. İletişim bilgilerinizin altında “Hakkında” bölümü görünür. Kişi listenizde gezinirseniz, adlarının veya iletişim bilgilerinin altında “Hakkında” bölümünü görebilirsiniz.

WhatsApp, kullanıcıların Hakkında’yı kimlerin görmek istediğini seçmesine izin veren ayarlara sahiptir. Kullanıcılar, “Hakkında” bilgilerini herkesle mi, kişi listelerindeki kişilerle mi, seçilen birkaç kişiyle mi yoksa hiç kimseyle mi paylaşmak istediklerine karar verebilirler.

Durumlarını Kontrol Edin

Durum, kullanıcıların aileleri ve arkadaşlarıyla paylaşmak istedikleri alıntıları, bağlantıları, resimleri ve videoları göndermelerini sağlayan bir özelliktir.

Bir kişinin durumunu şu şekilde kontrol edebilirsiniz:

 • WhatsApp’ı açın.
 • Ekranınızın sol alt kısmındaki “Durum”a (iOS) veya “Durum” sekmesine (Android) tıklayın.
 • Numaranızı silmiş olabileceğinden şüphelendiğiniz kişiden bir güncelleme olup olmadığını görmek için Son güncellemeleri kontrol edin.

Kişinin durumunu göremiyorsanız karşı tarafta numaranızın olmadığını anlayabilirsiniz. Ancak, durum görünürlük ayarlarını değiştirmiş olabileceklerini ve hikayelerini gizlemiş olma ihtimalini unutmamak gerekecektir.

Son Görülmelerini Kontrol Edin

Son görülme, WhatsApp’ta birisinin uygulamayı en son ne zaman kullandığını görmeyi mümkün kılan bir özelliktir. Birinin son görülme durumunu ismine dokunarak kontrol edebilirsiniz; son görülme, adlarının hemen altında görünür.

Whatsapp karşı tarafın rehberinde yoksam uygulama üzerinden iletişim kurmayı denediğinizde mesajlarınız karşı tarafa iletilemez. Aynı zamanda son görülmeyi göremeyebilirsiniz. Son görülme eğer gözükmüyor ise bunun nedeni WhatsApp ayarlarını değiştirmeleri olabilir veya numaranızın olmadığını ya da sildiğini anlayabilirsiniz.

Whatsapp rehberinde ekli miyim?

Karşı tarafın rehberinde ekli olup olmadığınızı anlamak için bir hikaye paylaşımı yapın ve hikayenizi eğer o kişi izlerse eklisinizdir.

Whatsapp da karşı tarafta numaram yoksa

Eğer Whatsapp’da karşı tarafta numaram yoksa o kişinin hakkında ve profil resmi gözükmeyeceği gibi iletişim kurmak istediğimizde mesajlarımız iletilmeyecektir.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 3 Ortalama: 5]
Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu