Mobil

General Mobile E-Tab 4 Özellikleri

General Mobile, en popüler tablet modellerinden bir tanesi olan General Mobile E-Tab 4, yüksek özellikleri ile dikkat çekiyor. Tabletten beklenen özellikleri bünyesinde barındıran ve pek çok farklı yenildiği ile dikkat çeken General Mobile E-Tab 4 özellikleriyle kullanıcıları cezbediyor.

General Mobile E-Tab 4 Özellikleri Neler?

General Mobile E-Tab 4 modelin tasarımında, mevcut pek çok eleştirileri göz önünde bulunduran General Mobile, böylece çok daha başarılı bir platformu yaratmayı başarmış durumda. Yüksek çözünürlükte ekranı ile multimedya içeriklerinde maksimum verim alınmasını sağlayan General Mobile, üstelik parlak ekranıyla farklı açılardan da yüksek çözünürlüklü görüntü alınmasını ve ekran kararması gibi sorunları ortadan kaldırmış durumda.

E-Tab 4 modelinin bataryasında ise 6 saate kadar dayanan ve HD video izlemeye imkan sağlayan 7000mAh kapasitede bir pil son derece ideal durumda. Pek çok tablette bulunmayan HDMI desteğinin de olduğu E-Tab 4 modeli, böylece yüksek çözünürlüklü görüntüleri ve video içeriklerinin televizyonlara aktarılarak izlenmesini sağlıyor. Tüm bu özellikleriyle özellikle fiyat ve performans açısından iyi bir çizginin yakalandığı General Mobile tableti, üstelik markanın güvencesini kullanıcılara sunuyor. En çok ön plana çıkanlardan bir tanesi ise cihazın son derece hafif olması.

MEB Tarafından Dağıtılan Tablet Modeli

Türkiye’de bu tablet, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından pek çok farklı bölgede öğrencilere ders amacıyla da dağıtılmış durumda. Bu bakımdan ülkedeki popülerliği fazla olduğu gibi çoğu kişinin ilk olarak tablet ile tanıştığı bir model olarak dikkat çekiyor. Cihazın tasarımı ve kalınlığı da oldukça ideal. 1 cm’lik kalınlığa sahip olan cihazın 240x178x10 milimetre ölçüleri, kolay bir kullanım sağlıyor. Tasarımında hafif bir kıvrımlı yapının olması, tabletin elde tutulmasını kolaylaştırmış.

General Mobile E-Tab 4 Donanım Özellikleri Neler?

Donanım özelliklerine bakıldığında ise 1 GB RAM tablet için en çok eleştiri alan noktalardan birisi. Özellikle iyi bir performans almak isteyenleri zorlayabilir. Mali-400MP4 ekran kartı ise performans açısından ideal seviyede.

Depolama özelliklerine bakıldığında ise 16GB bir alanı bulunan tablet, bir tablet için yeterli seviyede. İşletim sisteminin kurulu olması nedeniyle 11 GB gibi bir kullanım alanı bulunan cihazda, microSD kart desteği de bulunmuyor. Bu nedenle yüksek depolama alanına ihtiyaç duyan kişiler için cihaz bu açıdan uygun olmayacaktır. OTG desteği olsa da engellenmiş durumda. Bu nedenle kişilerin root gibi alternatif yöntemlerle bu sorunu çözmesi mümkün olabilir.

Ekran çözünürlüğü ile biraz zayıf kalan tablet, cihazdan çok fazla beklentisi olmayan kişiler için ideal seviyede. Tüm bu ek özellikleri ile tüm teknik özellikleri ise şöyle;

General Mobile E-Tab 4 Teknik Özellikleri

3GYok
Ağırlık580 gr
Arttırılabilir HafızaYok
BluetoothVar
Boyutlar240 x 178 x 10 mm
Disk Kapasitesi16 GB
Ekran Boyutu10,1 inç
Ekran ModeliIPS Ekran
GPS (Küresel Konumlama Sistemi)Yok
Hafıza Kartı TipiMicro SD
HDMIYok
İşlemci Çekirdek SayısıDört Çekirdekli İşlemci
İşlemci Hızı1,4 GHz
İşletim Sistemi TabanıAndroid
İşletim SistemiAndroid 4.1 (Jelly Bean)
Kamera Çözünürlüğü2,0 MP
KameraVar
Max Ekran Çözünürlüğü1280 x 800
Mobil BağlantıYok
Ram Kapasitesi1 GB
Tablet İşlemciCortex A9
USB TipiMicro USB
Wi-FiVar
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Mehmet BİLİR

Selam, ben SEO Uzmanı Mehmet BİLİR. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu