Whatsapp Açılır Pencere Bildirimi Nedir?

Whatsapp, Android, iOS ve Windows gibi Işletim sistemlerinde kullanılan en popüler bir mesajlaşma uygulamasıdır. Whatsapp da yeni bir mesaj aldığınızda ana kilit ekranında açılır pencere bildirimi görebilirsiniz. Bildirimlerin ön izlemelerini ekranın üst kısmında göstermek için yüksek öncelikli bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Android ve iPhone cihazlarda açılır bildirim ayarlarını değiştirmenize uygulama izin vermektedir.

Whatsapp açılır pencere bildirimi, bildirimlerin ekranınızın ortasında gösterilmesini sağlayan bir whatsapp özelliğidir. Whatsapp açılır pencere bildirimi özelliği ile size gelen bildirimleri özelleştirebilirsiniz. Android veya iPhone cihazlarında bildirim ayarlarına giderek kişiye göre bildirim sesi veya metin renklerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Whatsapp Açılır Pencere Bildirimi Açma

Whatsapp açılır pencere bildirimi uygulama üzerinden aldığınız izin mesajların bir önizlemesinin oluşturduğu bildirim ekrandır. Kilit ekranında whatsapp uygulamasından aldığınız mesajlar bir açılır pencere bildirimi ile ekranda gözükmektedir. Ekranınız da yer alan bu bildirime dokunduğunuzda size mesaj gönderen kişinin sohbet ekranını açabilirsiniz. Bazı durumlarda Whatsapp açılır pencere bildirimi ekranda gözükmez ve okunmamış mesajları görebilmeniz için uygulamayı açmanız gerekebilir.

Whatsapp açılır pencere bildirimi açmak için uygulamayı açın ve köşedeki 3 noktaya dokunun. “Ayarlar”ı ardından “Bildirimleri”i seçin ve açılır bildirimleri Aktif edin. Whatsapp açılır pencere bildirimini aktif ettikten sonra uygulama üzerinden size gelen mesajlar ana kilit ekranınızda bir önizleme olarak gözükecektir.

Whatsapp açılır pencere bildirimi etkinleştirme Android;

  • Android cihazınızda Whatsapp’ı açın.
  • Sağ üst köşedeki üç dikey noktanın üzerine dokunun.
  • Ayarlar’a ve ardından bildirimlere dokunun.
  • Açılan ekranda “açılır bildirim” üzerine dokunarak aktif edin.

Not: Whatsapp’ın en son sürümü 2. 20. 157 yüklüyse açılır bildirim seçeneklerini etkinleştir etmezsiniz. Bunun için değişikliğine gitmeniz gerekmektedir.

Whatsapp açılır pencere bildirimi kullanılamaz sorununu çözmek için Ayarlar > Gelişmiş Özellikler > Açılır Pencere Görünümü > Whatsapp’a girerek açık konumuna getirin.

Whatsapp mesaj bildirimi gelmiyor iphone cihazınız için bu yazımıza bakabilirsiniz.

Whatsapp açılır pencere bildirimi neden gözükmüyor?

Android cihazınızda tüm Whatsapp izinlerine izin verdiğinizden emin olun. Bunun için ayarlar > uygulamalar > uygulamaları gör > whatsapp > izinler adımlarını takip ederek izinleri kontrol edin.

Whatsapp’da kayan bildirimleri nasıl açabilirim?

Whatsapp popup yani kayan bildirimleri açabilmeniz için ayarlar – uygulamalar – tüm uygulamaları gör – whatsapp – izinler adımlarını takip edin.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 3 Ortalama: 4.3]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu