Whatsapp Tek Seferlik Fotoğraf SS Alınca Bildirim Gider mi?

Whatsapp tek seferlik fotoğraf özelliği, karşı tarafa gönderdiğiniz fotoğraf veya videonun yalnızca tek seferlik görüntülenmesidir. Bir kez görüntüleme özelliği ile gönderilen resim ve videolarınız tek seferlik görüntülemenin ardından sohbetten silinecektir. Medya içeriği karşı tarafın görüntülenmesi ile “mesaj açıldı” olarak gösterilecektir.

Whatsapp tek seferlik fotoğraf bir kullanıcı tarafından gönderilen herhangi bir medyanın yalnızca açılana kadar saklanmasını ve ardından hemen silinmesini sağlar. Whatsapp sohbet ekranından gönderilen tek seferlik fotoğraf ve medyalar uçtan uca şifreli bir şekilde birkaç hafta boyunca sunucularda saklanır.

Whatsapp Tek Seferlik Fotoğrafın Ekran Görüntüsü Alınca Bildirimi Gider mi?

Whatsapp, kullanıcıların medyanın ekran görüntüsünü almasını engellemez veya bir kişi bunu yapmaya çalıştığında bildirim göndermez. Medya etkinleştirildikten sonra görüntülü olarak gönderilen veya alınan fotoğraflar veya videolar bir başkasına iletilemez, kaydedilemez, yıldızla namaz ve paylaşılamaz.

Whatsapp tek seferlik fotoğraf ile gönderdiğiniz medya ss veya ekran görüntüsü alınınca size bildirim veya uyarı gitmemektedir. Bu nedenle tek seferlik fotoğraf özelliği ile göndereceğiniz medyaları yalnızca güvendiğiniz kişilere göndermeniz önerilir.

Whatsapp Tek Seferlik Fotoğraf SS Alınca Bildirim Gönderilir mi?

Bir ekran görüntüsü veya ekran kaydı başlatıldığında ne yazık ki bildirim alamazsınız. Birisi ekran görüntüsü aldığında veya gönderilen ‘Bir Kez Görüntüle’ medyanızı kaydetmeye başladığında size bildirilmeyecek. Whatsapp, Snapchat gibi ‘Bir Kez Görüntüle’ mesajlarınızın gizliliğini büyük ölçüde tehlikeye atan herhangi bir yerleşik ekran görüntüsü algılama özelliğine sahip değildir. Özellik henüz beta aşamasında olduğundan dikkatli ve akıllıca kullanmanızı ve hassas bilgileri yalnızca tam olarak güvendiğiniz kişilerle paylaşmanızı öneririz.

Whatsapp bir ‘Bir Kez Görüntüle’ medya dosyası açıldığında size haber verir. Şimdilik ‘Bir Kez Görüntüle’ dosyalarınızı kimin açtığını izlemek için bu özelliği kullanabilirsiniz. Bir Whatsapp grubunda böyle bir dosya gönderdiyseniz, dosyayı açan tüm grup üyelerinin bir listesini ‘Bir Kez Görüntüle’ medya dosyanızın mesaj ayrıntıları bölümünde bulacaksınız. WhatsApp Tek Seferlik Fotoğraf Ss Alma bu yazımıza bakabilirsiniz.

Whatsapp ss Alınca Bildirim Gidiyor mu?

Cevap “Hayır”, karşı tarafa herhangi bir bildirim veya bilgi içeren mesaj gitmemektedir. SS yani ScreenShot, telefonunuzun sunduğu bir özelliktir ve o an ekranın görüntüsünü kaydetmektedir. Whatsapp uygulamasından durum, video veya resimlerden aldığını SS görüntüsünün bildirimi karşı tarafa gitmez.

WhatsApp herhangi bir bildirimde bulunmaz veya birisi hikayesinin ekran görüntüsünü aldığında kullanıcıyı bilgilendirmek için başka bir yol sağlamaz. Şu anda Whatsapp, bir hikayeyi/durumu görüntülerken ekran görüntüsünün alındığı yönde bildirim gönderecek bir özelliği yoktur.

WP de ss alınca bildirim gider mi?

Hayır, Whatsapp uygulamasında durum, video, fotoğraf, resimlerden veya tek seferlik fotoğraf ekran görüntüsü (SS) alındığında bildirim gitmez.

Whatsapp tek seferlik fotoğraf ss alınca bildirim gider mi?

Hayır, whatsapp da tek seferlik fotoğraf gönderilince ses veya ekran kaydı aldığınızda karşı tarafa bildirim gitmez.

Whatsapp tek seferlik fotoğraf ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi?

Whatsapp tek seferlik medya gönderdiğinizde karşı taraf medyanın ekran görüntüsünü veya videosunu aldığında size bildirim gelmez ancak medyanın açıldığına dair bilgi alırsınız.

Whatsapp tek seferlik fotoğrafı geçerlilik süresi kaç gün?

Whatsapp tek seferlik fotoğraf gönderdiğiniz kişi eğer ortalama 7 gün içerisinde medyaya açmaz ise otomatik olarak sohbetten silinecektir.

Whatsapp ss alınca bildirim gidiyor mu?

Whatsapp sohbet penceresinden bir görsel veya video medya dosyasının ss alınca karşiı tarafa bildirim gitmemektedir.

Whatsapp hikaye ss alınca bildirim gidiyor mu?

Hayır Whatsapp hikayesinden ekran görüntüsü yani ss alınca karşı tarafa bir uyarı veya bildirim gitmez.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu