Whatsapp Bildirim Sesi Gelmiyor

Whatsapp bildirim sesi gelmiyor sorunu, önemli mesajları ve güncellemelerden haberdar olamamanız ve mesajlara cevap verememenize neden olur. WhatsApp, arkadaşlarınız ve ailenizle mesajlaşma veya sesli mesaj ile iletişimde kalmanın en çok tercih edilen uygulamasıdır.

WhatsApp, dünya çapında en çok kullanılan anlık mesajlaşma platformudur. Cihazınızdan veya Whatsapp kaynaklı bazı sorunlar nedeni ile bildirim sesi gelmiyor sorunlarıyla karşılaşabilirler. Bu yazımızda Whatsapp bildirim sesi gelmiyor sorununu nedenleri ve nasıl düzeltilir hakkında bilgi vereceğiz.

Whatsapp Bildirim Sesi Gelmiyor Sorunu Çözümü

Whatsapp bildirim sesi gelmiyor sorununda en sık karşılaşılan durum telefonu sessize veya titreşim modunu alınmasındır. WhatsApp bildirim sesi, iPhone ve Android’de oldukça özelleştirilebilir. Sesin silinmiş olması veya telefonun WhatsApp bildirimlerini ses olmadan alması mümkündür.

Whatsapp mesaj sesi çıkmıyor sorunu genel olarak bildirim ayarlarında yer alan “Sohbet Sesleri” seçeneğinin kapalı olmasıdır. Çözümü için aşağıdaki adımları takip edin.

Whatsapp mesaj sesi çıkmıyor ise;

  • Whatsapp uygulamasını açın.
  • Sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun.
  • Ayarlar > Bildirimler seçeneğine girin.
  • “Sohbet sesleri” kısmının aktif yaparak Whatsapp mesaj gelince sesi çıkmıyor sorununu çözebilirsiniz.

Whatsapp Bildirim Sesi Gelmiyor Sorununun Nedenleri:

Telefonunuzu sessiz moddan çıkarın

Whatsapp bildirim sesi gelmiyor sorunu için iPhone veya Android cihazınızda Titreşim/Sessiz modunu devre dışı bırakmanız gerekmektedir. iPhone’da titreşim modunu devre dışı bırakmak ve Genel profili etkinleştirmek için yan geçiş tuşunu bulun. Android kullanıcılarının bildirim merkezi için aşağı kaydırması ve Sessiz profili devre dışı bırakarak bildirim seslerini açabilirler.

Bildirim ayarlarını kontrol edin

Android, geliştiricilerin kullanıcılara bildirim kanalları sunmasına olanak tanır. WhatsApp gibi desteklenen uygulamalar, kullanıcılara farklı bildirim kanalları sunar. Gruplar veya diğer WhatsApp mesajları türleri için sessize alınmış bildirimleriniz olabilir.

Ana ekrandan WhatsApp’ı bulun ve üzerine basılı tutun. Uygulama bilgisi menüsünü açın ve Bildirimler’i seçin. Bildirim kanalına dokunun ve uyarı geçişinin etkinleştirildiğinden emin olun.

Mesaj sesini kontrol edin

Whatsapp mesaj sesi gelmiyor ise WhatsApp bildirim ayarlarında bulunan sohbetler ve grup konuşmaları için ses özelliğini seçtiyseniz, sesi duymazsınız. iPhone’da WhatsApp’ı açın ve Ayarlar’a dokunun. Bildirimler’i seçin ve Sohbetler ve Grup konuşmaları için Ses’i işaretleyin.

Whatsapp bildirim sesi gelmiyor sorunu çözümü:

  • WhatsApp uygulamasını açın.
  • Sağ en üstteki üç noktalı menüye dokunun ve Ayarlar’a gidin.
  • Bildirimler’i seçin ve “Sohbet sesleri” etkinleştirin.

Aynı menüden, mesajlar ve grup bildirimlerinin sessiz olarak ayarlanmadığından emin olun.

Whatsapp Bildirim Sesi Gelmiyor Android

Whatsapp sohbetlerinin sesini açın

WhatsApp, bireysel konuşmaları veya belirli grupları sessize alma seçeneği sunar. Bazı can sıkıcı üyeleri veya grupları uzun süre susturmuş olabilirsiniz. Bu kişilerden gelen mesajların bildirimlerinden haberdar olamazsınız.

WhatsApp’ı açtığınızda, onlardan gelen en son mesajları göreceksiniz. Kaçırmak istemediğiniz bir konuşmayı açın ve üst kısımdaki profil adına dokunun. Sesi Kapat ve Konuşmayı Aç’a dokunun. Bu adımlar hem iOS hem de Android cihazlar için aynıdır.

Whatsapp için Mesajların Sesini Açın (iPhone)

iOS, belirli uygulamalardan gelen bildirimleri susturmak için yerleşik bir Sessiz düğmesi sunar. Belirli bir uygulama size bildirim gönderiyorsa, sola kaydırabilir ve Seçenekler’i kullanarak konuşmayı bir saat veya gün boyunca susturabilirsiniz. WhatsApp için böyle bir seçenek kullandıysanız, bildirim alabilmeniz için bunu kapatmanız gerekmektedir.

iPhone’unuza bir bildirim geldiğinde, sola kaydırın ve Seçenekler’e dokunun ve Sesi Aç’ı seçin.

Odaklanma veya rahatsız etme modunu devre dışı bırakın

DND (Android) veya Focus (iPhone) etkinse, WhatsApp’ın sesini duymak bir yana, WhatsApp’tan herhangi bir bildirim alamazsınız.

iPhone’unuzun sağ üst köşesinden aşağı kaydırın ve Odak modunu kapatın. Android’de bildirim merkezini gösterebilir ve DND modunu kapatabilirsiniz.

Mevcut düzenleme ile çalışmaya devam etmek istiyorsanız, DND modunda bir istisna olarak WhatsApp’ı eklemeniz gerekir.

Whatsapp’ı güncelleyin

Android ve iPhone’da çalışmayan WhatsApp bildirim sesi, telefonunuzdaki eski bir uygulama sürümünün yüklü olmasıyla ilgili olabilir. WhatsApp’ı en son sürümü ile güncellemek, uygulama güvenilirliğini artırır ve bildirim sorununuzu çözebilir.

Whatsapp Mesaj Sesi Gelmiyor

Whatsapp mesaj sesi gelmiyor sorunu için uygulamayı açın. Sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayarak sırayla Ayarlar > Bildirimler > Sohbet Sesleri seçeneğine giderek aktif edin. Size bir kişi mesaj gönderdiğinde ekranda bildirim gözükmesine rağmen herhangi bir ses gelmiyor ise iki şeyi kontrol edin; Telefonunuzun sesinin açık olduğundan emin olun veya Whatsapp bildirim ayarlarında ki Sohbet Sesleri seçeneğinin aktif olup olmadığını kontrol edin.

Whatsapp’tan mesaj sesi gelmiyor ise arka plan verisinin sınırlandırılmış olabilme ihtimali yüksektir. İlk yapılması gereken telefon ayarlarına girin ve bildirim sesinin açık olup olmadığını kontrol edin. Bu işlem sonucu hala ses gelmemesi durumunda müzik çalmayı deneyerek hoparlörünüzün çalışıp çalışmadığını test edin.

Whatsapp Bildirim Sesi Gelmiyor Android

Whatsapp bildirim sesi gelmiyor Android cihazlarda Titreşim/Sessiz modunun devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Android telefonlarda WhatsApp bildirim sesi gelmediğinde önemli mesajları kaçırabilirsiniz. WhatsApp’ı yeniden yüklemek yerine yukarıdaki adımları takip edebilir ve iPhone ve Android’de çalışmayan WhatsApp bildirim sesini düzeltebilirsiniz. Whatsapp bildirim gelmiyor sorunu yaşıyor iseniz bu yazımıza bakabilirsiniz.

Whatsapp bildirim sesi gelmiyor

Whatsapp bildirim sesi gelmiyor sorununun nedeni telefonunuzu sessize almış olabilirsiniz, bir kişi veya grubu susturmuş olabilirsiniz. Çözümü için yazımızdaki adımları uygulayın.

Whatsapp bildirim sesi az geliyor veya hiç gelmiyor

Whatsapp bildirim sesiz az gelmesi telefonunuzun sesini kısmanızdan dolayı olabilir ve sesi arttırarmanız sorunu çözecektir.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu