Whatsapp Bildirim Gelmiyor?

Whatsapp bildirim gelmiyor sorunu, karşı taraftan gelen mesaj, video veya sesli mesajların anlık bildirimleri ekranınızda gösterilmez. Bazı durumlarda gelen bildirimlerin sesi yoktur, diğer durumlarda ise bildirim geldiği gözükse bile mesaj önizlemesi gösterilmez. Whatsapp bildirim gelmiyor sorunu kararsız İnternet bağlantısı, veri kısıtlamaları, uygulama önbelleğinin dolu olması veya yazılım kaynaklı olabilir.

WhatsApp bildirimleri gelmiyor sorunu için Android ve iPhone cihazlarında kontrol etmeniz gereken bir kaç ayar bulunmaktadır. WhatsApp’ta yeni mesajlar alırken hiçbir bildirim görüntülenmez ve okunmamış mesajlar yalnızca uygulama açıldıktan sonra görülür. İnternet bağlantınız olması gerektiği gibi çalışmıyor olabilir veya WhatsApp’ın bildirim ayarlarında bir sorun olabilir. Bu yazımızda Whatsapp bildirim gelmiyor sorunu yaşayan kullanıcılarımızın mümkün olan en kısa sürede tekrar bildirim almalarını sağlamaya çalışacağız.

Whatsapp Bildirimleri Gelmiyor

Whatsapp mesaj bildirimi uygulama aracılığı ile sizinle iletişime geçildiğinde ana ekran ve bildirim sesi ile sizi uyarmasıdır. Whatsapp mesaj bildirimi gelmiyor ve düzgün çalışmıyor ise Cihazınızın ayarlar > uygulamalar ve bildirimler’i açarak “Arka plan verileri” seçeneğini etkinleştirin.

Whatsapp Bildirimleri gelmemesi birkaç farklı nedene bağlı olabilir. Öncelikle, cihazınızda bildirimlerin etkinleştirilip etkinleştirilmediğini kontrol edin. Ayrıca, cihazınızda yeterli alanın olup olmadığını ve uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol edin. Son olarak, cihazınızın internet bağlantısının etkin olup olmadığını kontrol edin. Whatsapp mesaj bildirimi gelmiyor sorunu Android ve iOS işletim sistemli telefonlarda özellikle iphone cihazlarında farklı yollar ile çözülmektedir.

Whatsapp Bildirimleri Gelmiyor Android

Whatsapp bildirimleri gelmiyor android sorununun çözümü için ayarlar > veri kullanımı > menü tuşu’dan otomatik-senkronize veri ayarı yapmanız gerekir. Diğer çözüm yollarımız için aşağıdaki adımları takip edin.

WhatsApp’ı Android’de güncelleyin

Çoğu zaman, uygulamalar düzenli veya zamanında güncelleme alamaz ise bildirim gelmiyor sorunu oluşmaya başlayabilir. WhatsApp bildirimlerinin çalışmamasının nedeni olan güncellemesi yapılmayan uygulama için eski sürümünü güncellemeniz gerekmektedir.  

Whatsapp bildirim gelmiyor ise Whatsapp uygulamasını güncelleyin;

 • Android cihazınızda “Google Play Store” uygulamasını açın.
 • “WhatsApp” arayın.
 • Varsa, “Güncelle” seçeneğine tıklayın.

Uygulamanız, bildirim gelmiyor sorunu uygulamayı güncelledikten sonra devam etmesi durumda silip, tekrar yüklemeyi deneyin.

Arka Plan Verilerini Kısıtlamayın

WhatsApp’ın Android bildirimlerini göstermemesini düzeltmek için, WhatsApp’ınız için arka plan verilerinin etkinleştirildiğinden emin olmanız gerekir.

 •  “Ayarlar” üzerine tıklayın.
 •  “Uygulamalar”a tıklayın ve listeden WhatsApp’ı bulun ve “Veri Kullanımı”na tıklayın.
 • Burada, “Arka plan verilerinin” açık olduğundan emin olun.

Android’de Rahatsız Etmeyin’i Kapatın

‘Rahatsız Etmeyin’ ayarı tüm bildirimleri (çağrılar, metinler, e-postalar vb.) kısıtlar. Yanlışlıkla ‘DND’ modunu açtığınızda, WhatsApp bildirimlerini de devre dışı bırakır. Hızlı ayar panelinde DND seçeneğini bulacaksınız. Orada yoksa, “Ayarlar”a gidin, listeden “Sesler”e tıklayın ve “Rahatsız Etmeyin” seçeneğini kapatın.

Android Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Her ne kadar eski görünse de, bir cihazı kapatmak, telefondaki değişiklikleri sıfırlamaya yardımcı olabilir. Yeniden başlatmalar, telefonun belleğini yenilemesine ve aksaklıkları düzeltmesine olanak tanır. Bu nedenle, WhatsApp Android’de bildirim göstermiyorsa, telefonu yeniden başlatın ve tekrar deneyin.

Android Sistemini Güncelleyin

Dünyadaki diğer her şey gibi, telefonunuz da sizin adınıza yaptığı işle başa çıkabilmesi için düzenli güncellemeler gerektirir. Android telefonunuzun en son sürümüne güncellendiğinden emin olun. Bu, WhatsApp bildirim tonunun çalışmaması sorununu çözmenize yardımcı olacaktır.

 • “Ayarlar”a gidin.
 • “Sistem”>” Sistem Güncellemesi”ni seçin.
 • “Güncellemeleri kontrol et” seçeneğine tıklayın. Herhangi bir güncelleme varsa, indirin ve yükleyin.

Android’de Uygulama Tercihlerini Sıfırlayın

WhatsApp’ın Android’de bildirim göstermemesinin bir başka nedeni de telefonunuzdaki kayıtlı tercihlerdir. Cihazınızdaki uygulama tercihlerini sıfırlayarak bunu düzeltebilirsiniz.

WhatsApp Uygulamasında Bildirimleri Etkinleştirin

Uygulamaların içinde bildirim almanızı sağlayan ayarlar bulunmaktadır. Bu ayar uygulamanın kendi içinde devre dışı bırakılırsa size bildirim vermeyi durdurur. Whatsapp bildirimleri ekrana gelmiyor sorunu kilit ekranında yani ana ekranda bildirimleri görmemenize neden olur. Sonuç olarak, Android’de kilit ekranında görünmeyen WhatsApp bildirim ana ekrana gelmiyor gibi hatalarla karşılaşabilirsiniz.

Whatsapp bildirimleri ekrana gelmiyor ise

 • “Ayarlar”a gidin.
 • “Uygulamalar”a tıklayın ve tüm uygulamaları görüntüleme seçeneğini seçin.
 • WhatsApp’a tıklamak için aşağı kaydırın.
 • Ekrana gelmiyor ise “Bildirimler”e tıklayın.
 • WhatsApp için tüm bildirim seçeneklerini içeren bir liste görünecektir; devre dışı bırakılmış herhangi bir ayarı bulun ve tekrar etkinleştirin!

WhatsApp Web’den Çıkış Yapın

Günümüzde birçok uygulama gibi, WhatsApp’a dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızdan da erişebilirsiniz. Android cihazınızda bildirim almak için bilgisayarınızdan WhatsApp Web’den çıkış yapmayı deneyin.

 • Android telefonunuzda “WhatsApp” uygulamasını açın.
 • Üç nokta simgesine ve ardından “WhatsApp Web”e tıklayın.
 • “Tüm cihazlardan çıkış yap” seçeneğini seçin.
 • Ayarlar > Uygulamalar > Diğer > “Uygulama Tercihlerini Sıfırla” seçeneğini seçin.

WhatsApp Önbelleğini Temizle

Çok fazla veri telefonunuzun arızalanmasına neden olabilir. Bu nedenle, WhatsApp’ın düzgün çalışması için uygulama önbelleğini temizlemek önemlidir.

 • “Ayarlar”>” Uygulamalar”a gidin.
 • WhatsApp > “Depolama”>” Önbelleği Temizle ve Verileri Temizle”ye tıklayın.
 • Şimdi, sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Android Sistemini Onarın

Çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa, Android’de çalışmayan WhatsApp bildirimini düzeltmek içinm Android sisteminizi onaran bir yazılım kullanmanız önerilir. UltFone Android Sistem onarım uygulaması ile cihazınızın sistemini onarabilir, bu da Whatsapp bildirim gelmiyor sorununu çözecektir. Ayrıca Ultfone uygulaması, sorununuzu çözmek için cihazınızdaki hiçbir veriyi veya ayarı silmez.

Whatsapp Bildirim Gelmiyor iPhone

Whatsapp bildirim gelmiyor iphone sorununun çözümü için Whatsapp > Ayarlar > Bildirimler > Uygulama Bildirimlerine girin ve “Bildirime İzin Ver”i etkinleştirin. iPhone cihazlarında mesaj ve grup bildirimlerini alabilmeniz için “Uyarıları Göster” ayarının etkinleştirilmiş olması gerekmektedir.

iPhone Whatsapp bildirimleri gelmiyor ise Whatsapp uygulamasını açın ve sırayla Ayarlar > Bildirimler’i açarak Mesaj ve Grup Bildirimlerini Gösteri aktif olarak seçin.

iPhone’da gelmeyen WhatsApp bildirimlerini düzeltmek için aşağıdaki çözümlere göz atabilirsiniz.

iPhone Bildirim Ayarlarını Kontrol Edin

iPhone’unuzda WhatsApp için bildirimlerin etkinleştirildiğinden emin olun. iOS 15’te çalışmayan WhatsApp bildirimini düzeltmek için bu adımları izleyin.

 • Ayarlar > WhatsApp > Bildirimler > “Bildirime İzin Ver” seçeneğine tıklayın.

iPhone Yazılımını ve WhatsApp’ı Güncelleyin

WhatsApp uygulamasının yanı sıra iOS’unuzun da güncellendiğinden emin olun.

Yazılım güncellemelerini kontrol etmek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye gidin.

WhatsApp’ın güncellenip güncellenmediğini kontrol etmek için App Store’a tıklayın, Güncellemeler ayarına gidin ve WhatsApp uygulamasını arayın. Varsa güncelleyin.

Arka Planda Uygulama Yenilemeyi Açın

Telefonunuzun arka planda düzgün çalışması ve WhatsApp bildirimine izin vermesi için izin gerekiyor. WhatsApp’ın açılıncaya kadar bildirim göstermeme sorununu çözmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenileme > Wi-Fi ve Hücresel Veri’ye tıklayın.

iPhone’da Rahatsız Etmeyin özelliğini devre dışı bırakın

iPhone’unuzda yanlışlıkla DND’yi açtıysanız, WhatsApp bildirimlerini alamayabilirsiniz.

WhatsApp push bildirimlerinin çalışmamasını düzeltmek için iPhone’da DND’yi devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Rahatsız Etmeyin öğesini bulmak için Ayarlar uygulamasına gidin > aşağı kaydırın. Bu seçeneğin kapalı olduğundan emin olun.

iPhone’da Düşük Güç Modunu Kapatın

iPhone’un güç tasarrufu modu pil ömrünü korumak için tasarlanmıştır, ancak zaman zaman diğer özellikleri etkileyebilir. Bazı bağlam uygulamalarının işlevselliğini kısıtlar. Düşük güç modunu kullanırken, ana ekranda gösterilmeyen WhatsApp bildirimlerini deneyimlemeniz mümkündür. Pil Tasarrufu modunu devre dışı bırakmak için şu adımları izleyin:

Düşük Güç Modunu kapatmak için iPhone > Pil’de Ayarlar uygulamasını açın.

iPhone’daki Tüm Ayarları Sıfırlayın

İphone 11 whatsapp bildirim gelmiyor iPhone’unuzun ayarlarında WhatsApp bildirimlerini almanızı engelleyen bir sorun olabilir. Bu sorunu gidermek için cihazınızı sıfırlayabilirsiniz. Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm Ayarları Sıfırla seçeneğine gidin.

Wp bildirim gelmiyor iphone sorunu acil ve önemli mesajları zamanında görememenize ve cevap verememenize neden olmaktadır.

Whatsapp Anında Bildirimler Devre Dışı Nasıl Açılır?

Whatsapp uygulamanızın ayarlarına girin ve bildirimler’e tıklayın ve izin ver seçeneği ile devre dışı bildirimleri aktif edebilirsiniz.

Whatsapp Bildirim Gelmiyor Neden?

Whatsapp bildirim gelmiyor sorunun en sık karşılaşılan nedenleri, uygulamanın güncel olmaması, bildirim ayarının kapalı olması veya yazılım kaynaklı sorunlardır.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir Yorum

 1. Whatsapp bildirim gelmiyor daha doğrusu ana ekrana gelmiyordu bildirim ayarlarından uyarı göster seçeneğini aktif ettim ve düzeldi teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu