Whatsapp Ses Kaydı Dinlerken Bildirim Sesi (Çözüldü)

Whatsapp ses kaydını dinlerken bildirim sesi gelmesi sesli mesajı anlayamamanıza neden olmaktadır. Genellikle nedeni karşı tarafın ses kaydı aldığı esnada bildirim gelmesi ile birlikte ses kaydına bildirim sesinde eklenmesidir. Çözüm için ses kaydı alınmadan önce karşı tarafın bildirim ayarlarından bildirim sesini kapatması gerekecektir.

Whatsapp ses kaydı esnasında telefonunuza gelen bildirim seslerinide kayıt altına alınmaktadır. Karşı tarafa göndermiş olduğunuz tüm ses kayıtlarında dinleyen kişi size gelen tüm bildirim seslerini de duymaktadır. Bu yazımızda sesli kaydı dinlerken bildirim sesli duyuyor iseniz yapmanız gerekenler hakkında bilgi vereceğiz.

Whatsapp Ses Kaydı Dinlerken Bildirim Sesi

Whatsapp ses kaydı dinlerken bildiğim sesli sorunu iPhone telefonlarından ziyade Android işletim sistemine sahip cihazlarda çok daha sık karşılaşılmaktadır. Android işletim sistemli telefon gelen bu sorun düzeltmesi gereken birkaç ayar ile çözülebilmektedir. Samsung, Huawei ve genel olarak Android marka telefonlarda yaşanan Whatsapp ses kaydı dinlerken gelen bildirim sesi sorununu çözmek için bu adımları uygulayın.

Whatsapp ses kaydı dinlerken bildirim sesi almamak için;

  • Telefonunuzdan Ayarlar > Uygulamalar menüsüne girin.
  • Buradan Whatsapp uygulamasını bulun.
  • Gizlilik seçeneğinin altında “Bildirimler” seçeneğine dokunun.
  • “Sessizce ilet” seçeneğini aktif edin.

Ses kaydı alan kişinin bildirimler ayarından “Sessizce ilet” seçeneğini seçmesiyle ses kaydı sırasında sürekli gelen bildirim sesleri duyulmayacaktır.

Whatsapp Ses Kaydı İndirme

Whatsapp Sesli Mesaj Dinlerken Bildirim Sesi

Bazen Android akıllı telefon kullanıcıları Whatsapp sesli mesaj dinlerken bildirim sesinin duyulmasından şikayet ederler. Her 2 saniyede bir tekrar eden ve bir süre sonra can sıkıcı bir noktaya ulaşan bu hatanın çözümü oldukça basittir.

Whatsapp sesli mesaj dinlerken bildirim sesi çözümü;

  • Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamalar listesine gidin
  • Whatsapp’ı seçin
  • Bildirim yönetimi > Medya oynatıcılar adımlarını takip edin.
  • “Ses Yok” yada “Sesi Kapat” olarak değiştirin.

Whatsapp sesli mesaj dinlerken bildirim sesi sorunun çözümü için Telefon ayarları – Bildirimler – WhatsApp – Medya sesleri – Bildirimleri göster kapatılmalıdır.

Whatsapp ses ses kaydıyla alınan mesajları dinlerken arka plandan gelen hışırtı veya bildirim seslerini duymamak için uygulamanızı güncellemeyi deneyebilirsiniz. En güncel sürümü kullanmanız olası bir hatayla karşılaşma ihtimalinizi oldukça düşürecektir. Whatsapp ses kaydı dinlerken bildirim sesi duymanızı engelleyecek çözüm adımlarını sizler için bu yazımızda paylaştık. Eğer sorununuz hala devam ediyor ise aşağıdaki yorum bölümünde yardım isteyebilirsiniz.

Whatsapp ses kaydı dinlerken duyulan bildirim sesi

Whatsapp ses kaydı dinlerken bildirim sesi sorunun çözümü için Telefon ayarları – Bildirimler – WhatsApp – Medya sesleri – Bildirimleri göster kapatılmalıdır.

Whatsapp ses kaydı dinlerken bildirim sesi geliyor sorunu

Whatsapp ses kaydı dinlerken gelen bildirim sesi genel olarak Android işletmine sahip Samsung ve Huawei marka telefonlarda karşımıza çıkmaktadır.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu