Whatsapp Numara Değiştirince Kişilere Bildirim Gider Mi?

Birçok kişi telefon numarasını çeşitli nedenlerden dolayı değiştirebilir. Her ne kadar uzun 1 süre aynı telefon numarasını kullanmaya çalışsak da hayatımızın bir döneminde numarayı değiştirmek zorunda kalabiliriz. Daha önce telefon numarası ile ilgili yapmış olduğumuz tek şey bir kişiyi aramak veya doğrudan mesaj göndermekti.

Günümüz şartlarında telefon numarası değişikliği yapıldığında kullanmış olduğumuz tüm uygulamalarda da yeni telefon numaranızı güncellememiz gereklidir. Whatsapp gibi uygulamalar telefon numarası üzerinden rehberinizde kayıtlı olan tüm kişilerle sohbet etmenize imkan sağlar. Telefon numarası değişikliği ile uygulama rehberinize ulaşamadığından dolayı kişileriniz ve sohbetleriniz silinir. Bu yazımızda whatsapp numara değişince kişilere bildirim gider mi hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Whatsapp Numarası Değişince Kişilere Bildirim Gider Mi?

Whatsapp numara değişince kişilere bildirim göndererek numara değişikliğine tüm rehberinizi kişilere bildirmektedir. Ancak Whatsapp numara değişikliğini rehberinizde kayıtlı olan kişileri bildirmek için yapmanız gereken birkaç ayar bulunmaktadır. Whatsapp ayarlar kısmına giderek hesap bölümüne girmeniz de numara değişikliği yaptığınız yeni numaranızı buraya kaydetmeniz gerekmektedir.

Whatsapp Numara Değişince Kişileri Bildirim Nasıl Gönderilir?

Whatsapp numara değiştirme özelliği kullandığınızda size kayıtlı olan kişileri bilgilendirmek isteyip istemediğinizi soracaktır. Burada size 3 adet seçenek sunulacaktır; Tüm kişiler, Sohbet ettiğim kişiler veya Özel. Whatsapp numara değiştirme özelliği ekranında sunulan seçeneklerden birini seçerek yeni numaranız seçmiş olduğunuz seçime göre değişiklik bildirimi gönderilecektir.

Whatsapp numarası değişince kişilere bildirim göndermek için bir diğer yol ise numaranızı değişikliğini başkasına söylemektir. Eski whatsapp numaranız üzerinden yayın listesi özelliğini kullanarak yeni numaranızı kişilerinizi mesaj olarak iletebilirsiniz.

Whatsapp numara değiştirme özelliği size yeni numaranız üzerinden eski numarada kayıtlı olan kişilere bildirim göndermenize imkan sağlamaktadır. Gönderilen bu bildirim daha önce sohbet etmiş olduğunuz kişilerin sohbet ekranında numara değişikliği yapıldığına dair bir bilgi metini içerecektir.

Whatsapp Numara Değişikliği Mesaj Gönderme

Whatsapp numara değişince kişileri bildirim gitmesi için o kişiler ile bir grup veya açık sohbet penceresi olması gerekmektedir. Açık olan sohbet penceresinde ve grupta numara değişikliği yaptığınız bir metin mesajı olarak ekranda gözükecektir. böylelikle grupta veya kişiler numara değişikliği yaptığınız hakkında bilgi sahibi olacaktır. Whatsapp bildirimleri gelmiyor bazen numara değişikliği nedeni ile olabilmektedir.

Whatsapp numara değiştirince kişilere bildirim gider mi?

Whatsapp numara değişince kişileri bildirim gitmesi için bir grupta veya kişi ile sohbet başlatmış olmanız gerekmektedir. Açık olan sohbet ekranında numara değişikliği yaptığınıza dair bir gösterilecektir.

Whatsapp numara değiştirince kişilere bildirim nasıl gönderebilirim?

Whatsapp numara değişikliğinde kişilere bildirim göndermemizi yönelik bir özelliği bulunmamaktadır. Sadece sohbet başlatmış olduğunuz kişilere numara değişikliğine dair bir bilgi mesajı sohbet ekranında yer alır.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu