Whatsapp Arşivlenen Mesajlar Bildirimi Açma

WhatsApp, kullanıcılara arşivlenmiş sohbet özelliği üzerinde daha fazla kontrol sağlayan yeni bir özellik duyurdu. Mesajlaşma uygulaması artık kullanıcıların arşivlenmiş sohbetlerini sonsuza kadar sessize almalarına izin verecek. Bu aynı zamanda yeni bir mesaj olsa bile arşivlenen mesajların bildiriminin ekranda görünmeyeceği anlamına gelmektedir.

Whatsapp arşivlenen mesajlar bildirimi açma için manuel olarak mesajlarınızı arşivden çıkarmanız gerekecek. Bir sohbeti arşivlediğimizde ve arşivlenen mesajların bildirimini açmadığınız sürece gelen tüm mesajlardan bildirim alınamayacaktır.

Whatsapp Arşivlenen Mesajlar

WhatsApp, hem Android hem de iOS kullanıcıları için ‘Arşivlenen Mesajlar” adlı yeni bir özellik tanıttı. Arşivlenen mesajlar, kullanıcıların istedikleri birkaç sohbeti “Arşivlenmiş Sohbetler Klasörü”nde gizli tutmasına olanak tanır. Bu sohbetler, yeni metin mesajları alsalar bile, siz manuel olarak arşivden çıkarmayı seçene kadar sessize alınır ve bildirim alamazsınız. Şirkete göre, bu şekilde kullanıcılar gelen kutularını iyi organize edebilir ve en önemli sohbetlerini takip edebilirler.

Whatsapp arşivlenen mesajlar

WhatsApp’ta sohbetler nasıl arşivlenir:

  • WhatsApp’ı açın.
  • Sohbetler sekmesindeki “Diğer“ seçeneklere dokunun.
  • Sohbetler> Sohbet geçmişi > Tüm sohbetleri arşivle’yi seçin.

Whatsapp Arşivlenen Mesajlar Bildirimi Açma

Whatsapp arşivlenen mesajlar içerikli sohbetler pencerelerinde her yeni gelen mesaj için bildirim alamazsınız. Her yeni mesaj geldiğinde sohbet penceresinde yeniden görünürdü. Ancak, artık yeni bir mesaj olsa bile bir bildirim almayacaksınız.

WhatApp arşivlenen mesajlar bildirimi açma:

  • WhatsApp’ı açın.
  • Sohbetler sekmesindeki “Diğer“ seçeneklere dokunun.
  • Sohbetler seçeneğinin altında yer alan “Sohbetleri arşivlenmiş tut” seçeneği yer alacaktır.
  • Arşivlenmiş mesajlar bildirimi açmak için bu seçenekteki onayı kaldırın.

Arşivlenmiş sohbetleri görüntülemek için:

  • Android telefonunuzdaki Sohbetler sekmesinin en üstüne gidin
  • Arşiv simgesinin üstünde
  • Arşivlendi’nin yanında, kaç tane arşivlenmiş bireysel veya grup sohbetinde okunmamış mesaj olduğunu gösteren bir sayı da bulacaksınız.

Tek bir sohbeti arşivlemek için, gizlemek istediğiniz sohbete dokunup basılı tutun ve ardından 2. Adımı izleyin. Özellikle, kullanıcılar bu sohbetler için “bunlardan bahsedilmedikçe veya yanıtlanmadıkça” herhangi bir bildirim almayacaklardır. Whatsapp bildirim gelmiyor sorunu için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Whatsappta arşivlenen sohbetler nerede?

Arşivlenen sohbetleri görüntülemek için tek yapmanız gereken sohbetler ekranının en üstüne gitmek ve “Arşivlendi”yi seçmeniz gerekecektir.

WhatsApp Arşivlenmiş ne demek?

Arşivlenmiş, WhatsApp sohbet penceresinde bir mesajı veya tüm sohbeti arşivleyerek bildirim alımına kapatmaktır.

Arşivlenmiş sohbete mesaj gelir mi?

Arşivlenen sohbete mesaj yazılmaya devam edilir ancak arşilenmiş sohbetten bir bildirim alamazsınız.

Whatsapp arşivden çıkarma

Whatsapp arşivlenen mesajları arşivden çıkarmak için arşivlenen mesaj pencerisini açın ve sağ üstte yer alan arşivlendi seçeneğini iptal ederek çıkarın.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu