Whatsapp Silinen Ses Kayıtlarını Geri Getirme

Whatsapp silinen ses kayıtlarını geri getirme işlemi için depolama klasöründe yer alan medyadan geri yükleme yapmamız gerekmektedir. Whatsapp dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılan ve karşı tarafa ses kaydı göndermemizi sağlayan bir uygulamadır. Birbirimize kısa mesaj, resim ve hatta ses kaydetme özelliği nedeniyle çoğumuz tarafından kullanılmaktadır.

WhatsApp, yalnızca mesajlaşma için değil sesli arama, görüntülü arama ve ses kaydetmenin de içinde bulunduğu en popüler uygulamalardan biridir. Bazen telefonumuzun depolama biriminde yer kalmadığı için Ses kayıtlarını silebiliyoruz ancak aralarında önemli olan ses kayıtlarını geri getirmek isteyebiliriz. Bu yazımızda silinen ses kayıtlarını geri getirmeniz ve kurtarmanız için yapmanız gereken tüm adımlarından bahsedeceğiniz.

Whatsapp Silinen Ses Kayıtlarını Geri Getirme

Whatsapp uygulaması yanlışlıkla silinen ses kayıtlarını geri getirmeniz için her gece otomatik olarak yedek almaktadır. Her gece saat 02:00’da sizin haberiniz dahi olmadan anlık olarak tüm mesajları ve ses kayıtlarını telefon depolama biriminizde otomatik yedeklenmektedir. Silinen ses kayıtlarını geri getirmek için herhangi bir üçüncü parti uygulaması indirmenize gerek yoktur.

WhatsApp tüm sohbetlerinizi günlük olarak yedekler ve cihazınızın dahili belleğinde veya depolama sisteminde saklar. Bu yerel yedekleme, sohbetlerinizi, medyanızı ve ses kayıtlarını şifrelenmiş bir biçimde içerir; yani ISS’ler ve hatta bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilemez. WhatsApp uygulamasını tekrar yüklediğinizde veya silinen ses kayıtlarını geri getirme işleminde bu dosyalar geri yüklenebilir.

Peki silinen WhatsApp silinen ses kayıtlarını yerel yedeklerden nasıl geri yükleyebiliriz?

Whatsapp silinen ses kayıtlarını geri getirmek adımları;

  • Telefonunuzun dahili depolamasını açın.
  • Sırayla Android > Media > com.whatsapp > Whatsapp > Databases klasörünü açın.
  • Klasör içerisinde msgstore.db.crypt10 gibi şifrelenmiş yedekleme dosyalarını göreceksiniz.
  • Dosyaları veya “com.whatsapp” ya da “Whatsapp” klasörünün tamamını kopyalayıp farklı bir klasör konumuna yapıştırın.
  • Whatsapp’ı telefonunuzdan tamamen kaldırın ve aynı adımları izleyerek yedeklediğiniz klasörü tekrar eski konumuna taşıyın.
  • Whatsapp tekrar yüklemeye devam ederken yerel yedekleme dosyasını geri yüklemeniz istenecektir.
  • “Geri Yükle” seçeneğine tıklayarak kopyaladığımız database klasöründe yer alan ses kayıtları geri getirmiş olacaksınız.

Tüm adımları doğru bir şekilde uyguladığınız takdirde telefonunuzun yerel dosyalarından silinen ses kayıtlarını başarılı bir şekilde geri getirebilirsiniz.

Whatsapp silinen ses kayıtlarını nasıl geri getirebilirim?

Whatsapp’tan sildiğiniz ses kayıtlarını geri getirebilmeniz için telefonunuzun yerel dosyasında bulunan otomatik yedeklemeyi geri getirerek yüklemeniz gerekmektedir.

Whatsapp silinen ses kayıtları geri gelir mi?

evet yanlışlıkla silinen ses kayıtlarını telefonunuzun yerel dosyasında kayıtlı olan Whatsapp klasörü içerisinden geri getirebilirsiniz.

Whatsapp silinen ses kayıtlarını nasıl bulunur?

Silinen ses kayıtlarınız Android > Media > com.whatsapp > Whatsapp > Databases klasörü içerisinde yer alan msgstore.db.crypt10 benzeri isimlendirilmiş dosyalarda şifrelenmiş bir şekilde yedeklenmektedir.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu