Whatsapp Ekran Görüntüsü Bildirimi

Whatsapp ekran görüntüsü bildirimi karşı tarafa gönderdiğiniz mesajın, videonun veya bir görüntünün ekran görüntüsünün alınmasıdır. Whatsapp uygulaması size ekran görüntüsü alındığına dair Snapchat gibi bildirim gönderse harika olmaz mıydı? Whatsapp, gezegendeki en yaygın kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biridir. Mesaj alışverişi yapmak için özel veya grup sohbetlerini kullanan milyonlarca günlük kullanıcıya sahiptir. WhatsApp, uçtan uca şifreleme kullandığı için mükemmel ve çoğunlukla güvenli bir iletişim hizmetidir. Ancak, internet üzerinden ilettiğiniz herhangi bir iletişimde, özellikle de diğer insanlara güvenmek söz konusu olduğunda, her zaman güvenlik riskleri vardır.

Whatsapp uygulamasından gönderdiğiniz mesaj ve medyaların ekran görüntüsü alınması durumunda size bildirimi gitmemektedir. Birisi mesajınızın ekran görüntüsünü alırsa, ne yazık ki bir bildirim almayacaksınız. Pek çok tartışmanın ardından, en son güvenlik düzeltme eki, kullanıcıların sohbetlerinde ekran görüntülerini devre dışı bırakmalarına izin verdi. Whatsapp ekran kaydetmek için screenshot yani ekran görüntüsü alan kullanıcıların karşı tarafa bildiriminin gidip gitmediğini merak ediyor. Bu yazımızda Whatsapp SS (ScreenShot) yapılarak ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirimi gidiyor mu bundan bahsedeceğiz.

Whatsapp Hikaye ss Alınca Bildirim Gidiyor Mu?

Whatsapp hikaye ss alınca bildirim gidiyor mu merak ediyor iseniz Whatsapp’ın temel bildirim sisteminde bu mümkün değildir. Bir kişi ekran görüntüsünü almak için, kişinin durumunda paylaştığı hikayeyi açması ve ardından onu cihazına kaydetmek için SS (ScreenShot) ile ekran görüntüsü alabilir.

Whatsapp Hikaye ss alındığını anlamak için;

  • İlk olarak, şüphelendiğiniz kişinin hikayenizi izlediğinden emin olun.
  • Ardından ona bir mesaj gönderin ve ekran görüntüsü için bir bildirim aldığınızı söyleyin.
  • Şimdi, olumlu yanıt verirse veya kabul ederse, WhatsApp DP’nizin ekran görüntüsünü aldığından emin olabilirsiniz.
  • Gerçekte hikaye ss alındığında bildirim almazsınız bu sadece bir test deneyidir.

Kişinin WhatsApp’taki hikaye ekran görüntüsünü alıp almadığını bilmek istiyorsanız, bunun bilmenin tek yolu o kişiye sormaktır. WhatsApp durum bölümünden durumunuzun veya hikayelerinizin ekran görüntüsünü aldığında doğrudan WhatsApp size bildirimde bulunmayacaktır.

Whatsapp Screenshot Bildirimi

Whatsapp ScreenShot (SS) bildirimi, hikaye veya durumunuzda paylaştığınız içeriğin ekran görüntüsünün alınması ile karşı tarafa gönderilen bir özelliktir. Ancak endişelenmeyen Whatsapp ScreenShot bildirimi karşı tarafa gitmediği gibi uygulamanın böyle bir özelliği şimdilik yoktur. Eğer durum paylaşımlarınızın gizli kalmasını istiyor iseniz aşağıdaki üç seçenekten biriniz gizlilik ayarlarından seçebilirsiniz;

  • Kişilerim
  • Kişilerim hariç…
  • Sadece şununla paylaş…

Whatsapp durum özelliği metin, fotoğraf, video ve GIF’lerden oluşan uçtan uca şifrelenmiş ve 24 saat süre boyunca gizlilik durumunuza göre herkesin görebildiği paylaşımlardır. Durumunuzda paylaştığınız gönderileri “kişiler”, “herkes” veya “seçtiğim kişiler” görebilecek şekilde gizlilik ayarlarını yapabilirsiniz. Eğer Whatsapp durumunuz herkese açık ise Screenshot alan herhangi bir kişinin bildirimi karşı tarafa gönderilmemektedir. Whatsapp bildirim gelmiyor sorunu yaşıyor iseniz bu yazımızda göz atabilirsiniz. Aynı zamanda Whatsapp görüntülü konuşma kaydetme yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

Whatsapp ScreenShot bildirimi karşı tarafa gidiyor mu?

Hayır, Whatsapp hikaye veya durum paylaşımlarımdan aldığını ScreenShot görüntüler için karşı tarafa bildirim gitmez.

Whatsapp hikaye ss alınca bildirim gider mi?

Whatsapp, hikaye paylaşımı yapan bir kişinin ss alınca bildirimini karşı tarafa göndermediği gibi herhangi bir uyarıda da bulunmaz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu