Whatsapp Durum Geçmişi Görme

Whatsapp durum geçmişini görme ile hikayelerinizde paylaştığınız video ve resimlerin dahili telefon depolamasında tutulduğu yere ulaşabilirsiniz. Uygulamada ayrı bir sekme olarak görülen Durum özelliği ile kullanıcılar kişileriyle GIF, video ve fotoğraf paylaşabiliyor. Bu daha çok Facebook ve Instagram benzeri bir özelliktir. Ayrıca Snapchat’in Hikayeleri gibi, gönderiler 24 saat içinde arşive alınmaz ise WhatsApp durumdan kayboluyor.

Whatsapp duruma gizlice bakanları görme yazımıza göz atmayı unutmayın!

Whatapp eski durumları görme işlemi için telefonunuzun dahili depolama birimde “.Satuses” dosyasına girmeniz gereklidir. Arşivi alınmayan Whatsapp durum paylaşımları 24 saat sonunda otomatik olarak silinir ve tekrar geri getirilemez. Paylaşılan video ve resimleri daha sonra tekrar izlemek istiyor iseniz arşivleme işlemi için Whatsapp Durum İndirme yapmanız gerekmektedir. Bu yazımızda paylaşılan Whatsapp durum gönderilerinizin arşivi var mı? Ve nerede sorularınıza cevap vereceğiz.

Whatsapp Durum Geçmişi Görme

Whatsapp durum geçmişi görme için telefonunuzdan Dosya yöneticisi > Dosyalarım > Whatsapp > Media klasörüne girerek eski durum paylaşımlarınızı görebilirsiniz. Whatsapp durum paylaşımlarınız üzerinden 24 saat geçince uygulamadan silinir, telefonunuzun dahili depolama alanına eski durumlarınız kaydedilir. Otomatik olarak kaydedilen geçmiş durum paylaşımlarınıza Dosya yöneticisi > Dosyalarım > Whatsapp > Media adımlarını izleyerek ulaşabilirsiniz.

Whatsapp durum geçmişi görme;

  • Telefonunuzun dosya yöneticisini açın.
  • Dosyalarım > Whatsapp klasörünü bulun.
  • Eski paylaştığınız durum geçmişiniz Media dosyasının içerisinde yer almaktadır.

Whatsapp Eski Durumları Görme

Whatsapp eski durumları görme işlemi için dahili depolamanızda yer alan Whatsapp klasörü içinde Media klasörüne girmeniz gerekmektedir. Media klasörü paylaştığınız tüm Whatsapp durumlarınızın otomatik kaydedildiği eski durumları görme imkanı sağlayan bir dosyadır. Paylaşılan durumların üzerinden 24 saat geçse bile silinen durumlarınız kaybolmaz cihazınızda arşivlenir.

Whatsapp Eski Durumları Görme

Whatsapp durum arşivi cihazınızın depolama alanında kaplayacağı yerden dolayı otomatik olarak uygulama tarafından arşivlenmemektedir. Paylaşılan durum gönderileri 24 saat sonra tamamen kaybolur ancak bu süre içerisinde telefonunuzun “.Statuses” dosyasına kaydedilmektedir. Kendiniz bir arşiv klasörü oluşturarak paylaştığınız durum kaybolmadan “.Statuses” klasöründen oluşturduğunuz arşiv klasörüne taşıyabilirsiniz.

Whatsapp Durum Arşivi Nerede?

Whatsapp durum arşivi Android ve iOS işletim sistemine sahip tüm cihazlarda “.Statuses” klasörüne otomatik kaydedilmektedir. Ancak 24 saat geçen durum paylaşımları silindiğinden dolayı paylaşım yapıldıktan hemen sonra farklı bir klasöre taşımanız gerekmektedir.

Whatsapp durum arşivi nerede;

  • Whatsapp durum arşivi klasörü için telefonunuzun Dahili Depolamasını açın.
  • Whatsapp > Media > .Statuses klasörünü bulun.
  • Bu klasörüde son 24 saat içinde paylaştığınız tüm durumları görebilirsiniz.
  • Arşivlemek istediğiniz durum paylaşımınızı bulun ve farklı bir klasöre taşıyın.
Whatsapp Durum Arşivi

Whatsapp durum arşivi uygulamanın sunduğu bir özellik olmadığı gibi otomatik kaydedilmemektedir. Bunun için sizin durum paylaşımı yaptıktan sonra video kaydı veya .Statuses klasöründen farklı bir klasöre taşımanız gerekmektedir.

Whatsapp durum arşivi nedir?

Whatsapp durum arşivi paylaşılan hikayelerin otomatik olarak kaydedilmesidir.

Whatsapp durum arşivi nerede?

Whatsapp durum arşivi bir klasörde bulunmamaktadır. Kendiniz bir klasör oluşturarak .Statuses klasöründe ki durumunuzu arşivleyebilirsiniz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 4 Ortalama: 3.5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu