Whatsapp Karşı Tarafın Sildiği Mesajları Geri Getirme

En çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, geçtiğimiz günlerde “Herkesten Sil” özelliğini kullanıma sundu. WhatsApp’taki “Herkesten sil” özelliği, bir konuşmadaki başka bir kişinin, belirli bir süre sonra kendi mesajlarını sizin sohbet penceresinden silmesine olanak tanır. Bu şekilde yanlışlıkla gönderilen bir mesajı geri çekebilirsiniz.

WhatsApp karşı tarafın sildiği mesajları getirme işlemi için tüm mesajların silinse dahi kaydedildiği Android sistem bildirim günlüğüne girmemiz gerekmektedir. Karşı tarafın sildiği mesajları geri getirme, görme ve okumak için sadece o “günlüğü” girmeniz yeterlidir. Bu kayıt sistemde gizli olmasına rağmen, bazı durumlarda ek uygulamalar yüklemeye gerek kalmadan bile kolayca erişilebilir.

Whatsapp Karşı Tarafın Sildiği Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

WhatsApp’ta karşı tarafın sildiği mesajları geri getirme ve okumanın yollarından biri Android cihazlarda Bildirim günlüğüne girmektir. Bildirim günlüğü Whatsapp dahil tüm uygulamalardan gelen mesaj içeriklerinin tutulduğu bir log dosyasıdır. Bu dosyada Whatsapp konuşmasında siz okumadan silinen tüm mesajları görebilirsiniz.

Whatsapp karşı tarafın sildiği mesajları geri getirme adımları;

 • Google mağazasından Notification History uygulamasını yükleyin.
 • Ana ekranda herhangi bir yere uzun basın ve “Widget’lar” üzerine dokunun.
 • “Ayarlar” widget’ını arayın ve ardından üzerine uzun dokunun.
 • “Bildirim Günlüğü”ne dokunun, “Bildirim Günlüğü” widget’ı olarak görünecektir.
 • Şimdi tek yapmanız gereken, gerçek mesajı görmek için her “Bu mesaj silindi” bildirimi aldığınızda widget’a dokunmak.

WhatsApp’ta Karşı Tarafın Sildiği Mesajları Nasıl Geri Getirebilirim?

Karşı tarafın sildiği WhatsApp mesajlarını okumak için “Bildirim Geçmişi Günlüğü” olarak bilinen bir uygulamayı kullanabilirsiniz. Bu uygulama, silinen WhatsApp mesajlarına kolayca erişebilen ücretsiz bir uygulamadır. Kullanmak için şu basit adımları izleyin;

 • Google Play Store’a gidin ve cihazınıza “Bildirim Geçmişi Günlüğü” uygulamasını yükleyin. Kullanımı tamamen ücretsizdir
 • Uygulamayı başlatın ve ardından “Bildirim Geçmişi” düğmesine dokunun.
 • WhatsApp bildirimlerini arayın ve “android.text” altında silinen mesajları okuyabilmelisiniz.

Whatsapp Karşı Tarafın Sildiği Mesajları Geri Getirme iOS

Whatapp karşı tarafın sildiği mesajları getirme işlemini için Whatsapp uygulamasını iOS işletimine sahip cep telefonlarınızdan silin ve tekrar yükleyin. Whatsapp uygulaması iOS cep telefonunuzun yedeğini günlük aldığından silinen mesajlarını geri getirme ve görme imkanınız olacaktır. Uygulamada çevrimiçi olduğunuz anda aldığınız mesajı siz okumadan silinse bile iOS telefonlarda bildirimler kısmından silinen mesajları görebilirsiniz.

Whatsapp Karşı Tarafın Sildiği Mesajları Geri Getirme Android

Whatapp karşı tarafın sildiği mesajları getirme işlemini için Whatsapp uygulamasını Android işletimine sahip cep telefonlarınızdan silin ve tekrar yükleyin. Whatsapp uygulaması Android cep telefonunuzun yedeğini günlük aldığından silinen mesajlarını geri getirme ve görme imkanınız olacaktır. Uygulamada çevrimiçi olduğunuz anda aldığınız mesajı siz okumadan silinse bile Android telefonlarda bildirimler kısmından silinen mesajları görebilirsiniz.

WhatsApp’ta Karşı Tarafın Sildiği Mesajlar Notisave ile Nasıl Okunur?

Silinen WhatsApp mesajlarını okumak için Notisave uygulamasını da kullanabilirsiniz. “Bildirim Geçmişi” gibi, Notisave de bildirimlere erişmenizi sağlayarak silinen mesajı okumanıza izin verecektir. İşte nasıl kullanılacağı;

 • Cihazınıza Notisave uygulamasını yüklemek için Google Play Store’a gidin
 • Notisave’in istediği tüm izinlere izin verin ve “otomatik başlatma” seçeneğine dokunun
 • Artık aldığınız tüm mesajlar, silinen mesajlar da dahil olmak üzere Notisave’de görünecek.

Whatsapp karşı tarafın sildiği mesajları geri getirme için Notification History, Bildirim Geçmişi Günlüğü veya Notisave uygulamalarını kullanabilirsiniz. Üçüncü parti programlar olan bu uygulamaları kullanmak silinen mesajları geri getirir ancak Whatsapp’ın resmi uygulamaları değildir. Bu nedenle indirmiş olacağınız uygulamanın cihazınıza vereceği zarar veya mesaj içeriklerinin çalınması gibi durumlarda sorumluluk tamamen sizdedir. Uygulamaları kullananların mesajlarını okumak için uygulama indirme mağazasına gidebilirsiniz.

Whatsapp karşı tarafın sildiği mesajları geri getirme işlemi nasıl yapılır?

Her iki taraf için mesajları sildiğinde, bildirim çubuğunuzda olmadıkça ve metnin bir kısmını görmedikçe okumanın resmi bir yolu yoktur. Karşı tarafın sildiği mesajları geri getirmek için Whatsapp harici Notification History uygulamasını yüklemeniz gerekecektir.

Whatsapp karşı tarafın sildiği mesajları hangi uygulama ile geri getirebilirim?

Notification History, Bildirim Geçmişi Günlüğü veya Notisave uygulamalarını kullanarak silinen Whatsapp mesajlarını geri getirebilir, okuyabilirsiniz. Ancak telefonunuza ve verilerinize bazı rastgele uygulamalara fazla erişim vermeniz gerekecek, bu iyi bir şey değil. Eğer bir kişi mesajı sildiyse, yine de okumamanız daha iyi olacaktır.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu