Windows 10 Etkinleştirme Uyarısı Kaldırma

Windows 10 işletim sistemi ile birlikte lisans ve etkinleştirme korumasını bir üst seviyeye çıkaran Microsoft, özellikle etkinleştirme yapılmadığı takdirde cihazdaki pek çok ayara ulaşımı engelliyor. Windows 10 etkinleştirme yazısı sürekli görünür halde olduğundan dolayı da bilgisayarları kullanmak biraz daha zor hale geliyor. Windows 10 etkinleştirme yazısı nasıl kaldırılır ya da Windows 10 etkinleştirme gibi farklı konulardaki ihtiyaçlarınızı aşağıda yer alan önerilere göre kolay bir şekilde karşılayabilirsiniz.

Windows kopyanın orijinal olduğunu ve Windows Microsoft yazılım lisans koşullarını uyduğunu onaylamak adına tüm versiyonlarında etkinleştirme işlemlerini zorunlu kılıyor. Ürün anahtarını girerek etkinleştirme işlemlerini yapabilecek olan kullanıcılar, böylece etkinleştirme sonrasında tüm Windows özelliklerine erişim sağlayarak güncellemeleri alma imkanına da sahip oluyor. Özellikle Windows 10 için geliştirilen pek çok farklı güvenlik güncellemesi, kullanıcıların bilgisayarlarını daha da güvenli bir şekilde korunmasını sağladığından dolayı mutlaka Windows 10 etkinleştirme işlemlerinin yapılması gerekiyor. Eğer bilgisayarınızda Windows 10 etkinleştirme yazısı mevcutsa sizler de etkinleştirme işlemlerine başlayarak bu yazıyı ortadan kaldırabilirsiniz.

Windows 10 Etkinleştirme Uyarısı Nasıl Kaldırılır?

Windows 10 etkinleştirme yazısı nasıl kaldırılır konusunda öncelikli olarak yapılması gereken ürün anahtarının etkinleştirme alanına girilmesi. Bu anahtarın girilmesi adına ise kişilerin öncelikli olarak başlangıç düğmesine, ardından ayarlar bölümüne ardından ise güncelleştirme ve güvenlik sekmesine geçiş yapması gerekiyor. Bu sekme altında yer alan etkinleştirme bölümde kişilerin hem etkinleştirme durumunu görüntülemesi hem de ürün anahtarını girerek Windows’u etkinleştirmesi söz konusu.

Her Windows 10 için benzersiz bir 25 karakterden oluşan ürün anahtarının girilmesi gerekmektedir. Özellikle yeni bir bilgisayar satın alan kişiler, bilgisayarda mevcut lisans varsa bu lisansı kullanarak orijinal bir şekilde etkinleştirme yapabilir. Fakat böyle bir imkan olmayan kişilerin yeni bir lisans alması gerekecektir. Mevcut işletim sistemi ve sürümüne göre alınacak bir lisans ile birlikte gerekli olan ürün anahtarı temin edilmiş olacaktır. Bu sayede kişiler kolay bir şekilde Windows 10 işletim sistemine güncelleştirme şansına sahip olacaktır.

İllegal Yollar Windows 10 Etkinleştirme Yapılabilir Mi?

Yeni bir işletim sistemi için ücret ödemek istemeyenler özellikle illegal yollar tercih edilebilir. Piyasada pek çok farklı program, Windows etkinleştirme işlemleri sırasında kullanılabilir durumdadır. Fakat gerek güvenlik gerekse de mevcut durumun illegal olması pek çok riski beraberinde getirmektedir. Bu yöntemleri denemek isteyen kullanıcıların KMSpico gibi programları tercih etmesi ve bu programları kullanarak etkinleştirme yapması yeterli olacaktır.

Windows 10 Etkinleştirme Yapılmazsa Ne Olur?

Windows 10 etkinleştirme yapılmaması halinde kullanıcıların bilgisayarı kullanması söz konusu olmayacaktır. Belirli bir süre sonra sürekli çıkacak uyarılar nedeniyle etkinleştirme işlemlerini yapmak zorunda kalacak olan kullanıcılar, pek çok farklı özelliğe erişimi olmayacağından dolayı bilgisayarı orijinal olmayan hali ile kullanması çok daha zorlaşacaktır. Bu nedenle Windows 10 işletim sisteminin kullanılabilmesi adına mutlaka etkinleştirilmesi gerekmektedir.

Windows 10 Ücretsiz Sürümü Var Mı?

Başta Windows 10 olmak üzere hiçbir Microsoft Windows işletim sistemi ürününde ücretsiz bir sürüm bulunmamaktadır. Bu nedenle kullanıcıların belirli bir süre deneyerek etkinleştirme yapmadan kullanabileceği işletim sistemlerini mutlaka orijinal ürün anahtarıyla etkinleştirmesi gerekecektir.

Windows 10 etkinleştirme uyarısı nedir?

Windows 10 etkinleştirme uyarısı Windows’u lisans kodu ile etkinleştirmediğinizde orjinal yerine korsan kullandığınızda çıkan uyarıya denir.

Windows 10 etkinleştirme yapılmazsa ne olur?

Windows 10‘u etkinleştirmezsen hiç bir şey olmaz. Sadece ekranda sürekli etkinleştirmediğine dair bir uyarı görürsün.

Windows 10 etkinleştirme nasıl kapatılır?

Denetim masasına gir. Sistem ve guvenlik sekmesine gel. İşlem merkezi gir. İslem merkezi ayarlarını degistir ayarına gir. Kırmızı olan yere Windows etkinlestirme diye görürsün. Tiki kaldir, kaydet ve sonra yeniden baslat bilgisayarı.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 3 Ortalama: 3.3]
Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu