Whatsapp Mevcut Konum Güncellenmiyor

Whatsapp mevcut konum güncellenmiyor sorunun en büyük nedeni hareketli bir ortamda ağ bağlantısının zayıflaması veya bir süreliğine bağlantının kesilmesidir. Günlük yaşamınızda, mevcut konumunuzu birisiyle paylaşmanız gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Birisiyle buluşuyorsanız buluşma adresini paylaşmak için konum gönderilir. Konum servislerinizin ve canlı konumunuzun doğru olması için sık sık güncellenmesi çok önemlidir.

Ancak, son zamanlarda birkaç kullanıcı, WhatsApp mevcut konumunun cihazlarında güncellenmediği ilgili endişelerini dile getirdi. Mevcut veya canlı konum paylaşımında hareket halinde olduğunuzda eğer haritadaki konumuz güncellenmiyor ise bir hata söz konusudur. Bu tür kullanıcılardan biriyseniz, bu yazımızda WhatsApp mevcut konum güncellenmiyor hatasını nasıl düzeltileceği hakkında bilgi vereceğiz.

Whatsapp Canlı Konum Güncellenmiyor

Kullanıcılar, WhatsApp Canlı Konum özelliğini kullanarak, belirli bir süre boyunca gerçek zamanlı konumlarını bireysel veya grup sohbet katılımcılarıyla paylaşabilir. Ayrıca, diğer kişilerin haritada nerede olduklarını görmelerine ne kadar süreliğine izin vereceğine kullanıcı karar verir. Şu anda WhatsApp, kullanıcıların nerede olduklarını 15 dakika, 1 saat ve 8 saat boyunca gerçek zamanlı olarak paylaşmalarına izin veriyor.

Whatsapp canlı konum güncellenmiyor sorunun en temel nedeni konum servisinin uydu ile olan bağlantısının kesilmiş olmasıdır. Android telefon veya iPhone telefonunuzun konum servislerini etkinleştirmediğiniz sürece canlı konum bilgilerinizi güncellenmez.

Whatsapp canlı konum güncellenmiyor çözüm;

  • iPhone telefonunuzdan Ayarlar uygulamasını açın ve Gizlilik ve Güvenlik bölümüne gidin.
  • Sağ üstte Konum Servisleri yazan ilk seçeneğe dokunun.
  • iPhone Whatsapp canlı konum güncellenemiyor sorunu için Konum servislerini aktif edin.

Konum servisi aktif olduğu halde Whatsapp canlı konum güncellenmiyor ise internet bağlantınızın olup olmadığını kontrol edin. Mobil veride 3G, H ve H+ simgeleri görüyor iseniz mobil bağlantınızın zayıf olduğu bir bölgede olduğunuzu anlarsınız. Zayıf ve düşük internet hızına sahip bölgelerde canlı konum bilgileriniz güncellenmez veya geç güncellenir.

Whatsapp Konum Güncellenemiyor Hatası ve Çözümü

Bu hata ile canlı konum paylaştığınız kişi sizi harita üzerinde hareket ettiğiniz halde sabit duruyormuş gibi görmenize neden olur. Bunun nedeni zayıf internet bağlantısı veya anlık uydu ya da en yakın baz istasyonu ile bağlantınızın kesilmiş olmasıdır. Kişi hareket etmeye başladığında yaklaşık her 5 dakikada bir yeni konum algılanır ve kullanıcıya sunulur. Aktif konum hizmeti sürekli güncellenmekte ve bilgiler paylaşılmaktadır. Hareket yoksa, pilden tasarruf etmek için konum algılama uygulaması durur.

Mehmet BİLİR

Selam, ben SEO Uzmanı Mehmet BİLİR. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu